Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babának lehet vizet...

Újszülött babának lehet vizet adni? Csak babavizet vagy jó a sima víz is felforralva?

Figyelt kérdés
2008. máj. 18. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Jó a sima víz felforralva, de ha szopik, akkor úgysem fog kérni vízet:)
2008. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Ha csuklik akkor adtam neki egy kis teát,de két kortynál többet nem kért és ennyi miatt főzök naponta teát a többit boríthatom ki.Azért gondoltam a vízre.
2008. máj. 18. 17:55
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem ivott sokat, mert nem szomjas:) A víz szerintem is sokkal jobb:) Ha bármi kérdésed van, akkor írj nyugodtan privátba:)
2008. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A csuklás ilyen kis korban nem zavarja a babákat.

Én is csak sima vizet adok a lányomnak felforralva.

2008. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?

Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2008. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Az én kislányom 4 hónapos, egy hónapos kora óta teázik, mert ő még nem tud olvasni, így nem tudja elolvasni a szakirodalmat, ami azt írja, hogy nem szomjas. Ma annyira nem volt szomjas 2,5 deci kamillateát ivott, és tejet nem is akart, csak a tea után.
2008. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

Természetesen rá tudnak szokni a babák a teára hiszen finom, de ettől függetlenül nincs rá szükségük!!!!!

A kizárólag anyatejjel táplált babáknak elegendő az anyatej. Ahogy azt előttem már leírták ilyenkor gyakran rövidebb ideig szopnak. Szerintem aki nem ért hozzá csak saját tapasztalatait tudja leírni az ne adjon tanácsot, hiszen nincs olyan ember aki mindent jól csinál és jól értelmez. Ha kétségeid vannak nyugodtan kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót el fogja neked mondani, hogy lenne a legjobb a babádnak, akár telefonon is szívesen segítenek.

Boldog babázást kívánok!

2008. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen egyet ertek a kettovel elottem szoloval, vegre valaki ilyen velemenyt is irt!!! Konyorgom, nem lehet a 30 fokban sem fel orankent szoptatni a gyereket!!!!! Az en lanyom is 4 honapos, anyatejes..de en is azon elvetemult anyak koze tartozom, akik adnak teat es vizet is a gyereknek. Ha szomjas megissza, ha nem, akkor ugyse keri. Jo a szoptatas, de azert tulzasba se kell esni.
2008. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

Kislányom 3 és fél hónapos, még egyszer sem adtam neki mást az anyatejen kívül. Én tuti nem mosom le a védőréteget a beleiről. Most alapozom meg az egész életére az egészségét. Én megszoptatom, nem érdekel. Nekem fontosabb a kislányom, mint egy két hülye aki rossz szemmel néz rám emiatt. A normális emberek meg megértik. Az ókorban tisztelték a szoptató nőket:)

A másik: a forralt vízből csak kicsapódik a zsduva, talán még rosszabb, mint a csapvíz. Baci úgysincs benne a sok klórtól, a rengeteg gyógyszert meg a forralás sem szünteti meg ami sajnos vízben van. Légzésfigyelő helyett inkább víztisztítót vegyetek, több értelme van, és kb. egy árban vannak. És akkor nem azt a gyárat gazdagítjátok. Nyugodtan húzzátok le a válaszomat, de legalább gondolkodjatok el rajta!

2008. máj. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szai.Ha csuklik próbáld cicire rakni.Nálunk ez vált be.Az mrgnyugtatja őt is és a rekeszizmait is.Arról pedig hogy meddig ne igyon egy anyatejes baba annyit tudok mondani hogy a lányom 9 hónapos koráig nem fogadott el folyadékot a cicin kívül.Pedig volt közte egy nyár is.Én próbáltam de nem ivott meg semmit.Nem halt szomjan, csak többször raktam cicire ,meg több gyümit kapott.
2008. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!