Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülött hason vagy háton...

Az újszülött hason vagy háton aludjon inkább?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki mire esküszik. Szerintem háton, mert így ha büfizik esetleg, akkor sem fullad bele, mert kifolyik a szájából. Másrészt ha hasfájós, sokkal jobb neki hason.

Én eleinte oldalt fektettem, kb.2hetes koráig, utána hason. Most lesz 10 hós.

2011. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt javasolta a védőnő, hogy hason altassam, mertha van "felesleges" böfi könnyebben tud kijönni és nem folyik visszafelé. DE! az én fiam nem volt hajlandó csakis háton aludni, úgy bő fél éves koráig. Érdemes védőnő, gyermekorvos tanácsát kikérni.

2011. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam csal hason hajlandó aludni, de ha ébren volt, még úgy sem lehetett hanyatt fektetni! Ha pelenkáztam, csak dühöngött, egyszerűen úgy nem érezte jól magát.
2011. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Látni fogod, neki hogy jobb. Vannak babák, akik nem szeretnek hason lenni..nekik "kínzás", ha hason próbálod altatni. A másik meg felébreszti magát a mozgásával, ha hanyatt van fektetve, hason meg békésen alszik.

Manapság sokan ijesztgetnek azzal, hogy nem szabad hason altatni a babákat a bölcsőhalál miatt... De ha az alapvető szabályokat betartjuk ( sűrű szellőztetés, nincs dohányzás a lakásban, ne legyen túl meleg, a baba ne legyen túlöltöztetve, a kiságyba ne kerüljön semmi, ami gátolhatja a baba légzését...), akkor egy egészséges, normális súllyal született baba nem fog megfulladni.

Néhány évvel ez előtt még a kizárólagos hason altatást propagálták, most egy amerikai vizsgálat miatt a háton fektetést...

2011. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen ahogyan írták: ahogyan majd a babának jobb. lányom korababa lett, a kórházban hason altatták. sosem tudott sem oldalt, sem háton elaludni. Lassan 11 hónapos és ha éjszaka sokat forgolódik és hátára fordítom, kis idő múlva felriad és felsír. viszont napközben gond nélkül elalszik háton, de inkább 80%-ban hason.
2011. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy szereti. :) Az első pár hétben én is oldalt fektettem a babát, ez a köztes megoldás, és még annyira béna voltam, hogy így tudtam legkönnyebben letenni, amikor bealudt. :) Aztán 1-2 hétig aludt nappal hason időnként, de hamar elment tőle a kedve, szóval Lillánk háton szeret, kiterülve. :)
2011. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi oldalt fektettük, míg pici volt, mert így könnyen kifolyik az esetleges böfi. Háton meg hason simán megfulladhat. Mondjuk amióta forgolódik, mindegy hogy tszem le, úgyis úgy fordul, ahogy neki kényelmes.
2011. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
amíg nem forgott egyedül, kizárólag oldalt tettem, így nyugodtabb voltam. Még ki is támasztottam törölközővel a kis hátát, hogy ne forduljon hátra, főleg éjszaka.
2011. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!