Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babának lehet vizet...

Újszülött babának lehet vizet adni? Csak babavizet vagy jó a sima víz is felforralva?

Figyelt kérdés
2008. máj. 18. 17:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
Én írtam azt a választ, hogy a babám olvasás helyett teázik. Én is kaptam gyerekkoromban, és még mindig élek. Tudom, hogy ezek a válaszok sokakat felbosszantanak, de szerintem ti is teáztatok nagy valószínűséggel, és mégis van immunrendszeretek. Sőt még a tápszeres babáknak is van. Amúgy a teáztatásnak van még egy pozitív hatása. Ha a babád a kiemelkedően magas minőségű anyatajad ellenére is megbetegszik, és esetleg be is lázasodik (bármilyen meglepő fordult már ilyen elő) akkor nem kell küzdened a nagy mennyiségű folyadékpótlással ,mert el fogja fogadni a teát infúzió helyett. Amúgy ez egy olyan oldal, ahol egymásnak megírjuk a tapasztalatainkat, és ilyenkor még örülök is hogy lehúzzátok a hozzászólásomat, mert legalább vitát indítok. Én nem szeretném könyvből nevelni, etetni a babám. Még homokozóban is lesz és nem fogok ordítani, hogy homokot eszik, mert az is erősíti az immunrendszerét. Mindenkinek jó babázást!
2008. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyetértek a legutolsó hozzászólval.Én is és mind a 2 testvérem is teázott már csecsemőkorától és nem vagyunk betegesek egyálltalán.Nekem is 1 hónapos babám,és semmi féle zavar nincs a szopiban attol hogy teáztatom.Sztem túl tudományosan nevelik a mostani kismamák a gyermekeiket.LAZÍTSATOK!!!!Szép napot mindenkinek.
2008. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%
Én teljesen laza vagyok, attól, hogy kizárólagosan és igény szerint szoptatom a lányom. Én is teáztam, nem vagyok beteges, de ez is 1 dolog, amit tehetek a gyermekemért. Ezen ne múljon. Amúgy az anyatej bőven elég, és akkor áll be igazán a kereslet kínálat, ha nem adok mást. Én sosem fejek, nem kell pepecselnem a teával, minden tök egyszerű:)
2008. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
Az igaz, hogy a mi generációnk teázott és egészen más elvek szerint nevelkedtünk, DE akkor még nem volt ennyi autó, ilyen légszennyezés, génmanipulált termények, elvékonyodott ózonpajzs sorolhatnám.... Az allergiás emberek száma megsokszorozódott az elmúlt 20 évben. Amit tehetünk a gyerekeinkért ez ellen, hogy kizárólag igény szerint szoptatjuk 6 hónapos koráig, és ezt nem kockáztatjuk semmi egyéb adásával. sok gyereknél nem okoz gondot a cumisüveg sem, de sajnos nem tudhatjuk előre, hogy a mi gyerekünknél okoz-e. Valamit helyre hozni sokkal nehezebb, mint eleve jól csinálni. Én így gondolom, remélem nem köveztek meg érte.
2008. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%

"Ha a babád a kiemelkedően magas minőségű anyatajad ellenére is megbetegszik, és esetleg be is lázasodik (bármilyen meglepő fordult már ilyen elő) akkor nem kell küzdened a nagy mennyiségű folyadékpótlással ,mert el fogja fogadni a teát infúzió helyett." Ez meg milyen szöveg. Azért teáztassam, hogy ne kelljen infúzió kapnia. Az én lányomat már műtötték. Előtte is, meg utána is csak anyatejet kapott, kap. A műtét idejekor a kórházban nem ehetett, de az infúzió és a tea nem zárja ki egymást. És akkor simán megitta a teát, és milyen hihetetlen kapott infúziót is! Akkor rosszul teázott, vagy mia fene?! Onnantól kezdve, hogy ehetett, nem kapott több teát.

A csuklásra meg az anyatej éppolyan jó, mint a forralt víz. Nem itélem el azokat akik teáztatnak, de ez a szöveg tényleg felháborít, ezek szerint neki még nem volt beteg a gyereke!

2008. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%

"Nekem is 1 hónapos babám,és semmi féle zavar nincs a szopiban attol hogy teáztatom. Sztem túl tudományosan nevelik a mostani kismamák a gyermekeiket.LAZÍTSATOK!!!!"

Brrrr ezek szerint a benszülött asszony is túl tudományosan nevel mert a természetes szoptatást választja???? Hihetetlen! Az is mennyire nem is tudják akik ilyet írnak mit is beszélnek.

2008. máj. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
56%
Most kapaszkodjon meg mindenki: én kéthetes (!) koromban már barackot ettem!! :D Kicsit folyékonnyá tették, gondolom, de barack volt. ;) Egyébként köszönöm, mindig is nagyon jó egészségnek örvendtem, és az én kicsim is fog kapni barackot, nemhogy teát meg vizet. Én is ajánlom a lazítást itt mindnekinek... :)
2008. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodjatok meg erősen :) Semmi baja nem lesz a babának a teától vagy a víztől. Az én fiam 9 hónapos, még sose volt beteg, pedig az első naptól kap teát. És csak három hónapos koráig tudtam szoptatni. És mégis maga a megtestesült egészség. Ja, és két és fél hónaposan már almát evett, mert szerintem az a normális, hogy idejében elkezdi megszokni az ízeket. Régen jó volt, most miért működnének máshogy a babák?
2008. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!