Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba és rosszul nevelt...

Kisbaba és rosszul nevelt kutya? Lehet együtt a kettőt gondozni?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves kutyám, aki nagyon ragaszkodik hozzám, és elég féltékeny természet, a kora ellenére pedig még elég nagy a mozgásigénye. Amíg a szüleimnél laktam, nem volt kérdéses a gondozása, minden nap tudtam vele foglalkozni. De most már van férjem és egy kisbabánk, elköltöztem otthonról. A probléma:

- a szüleimre nem hagyhatom a gondozását, mert nekik nem fogad szót annyira, és ha nem foglalkozom vele, az meglátszik rajta, volt, hogy nem evett, amíg nem én jöttem etetni, én vagyok a gazdája

- a sétánál is nagy erővel húzza, elrántja az embert, a szüleimre ezt nem tudom rábízni

- nem tudom elvinni magunkhoz. nagy kerthez szokott, nagy mozgásigényű kutya, ahol most lakunk, ott ezt nem kapná meg, csak szenvedne a bezártságtól. (azt könnyű mondani, hogy költözzünk nagy kertes házba, azért nem úgy van az...)

- mivel féltékeny típus, és amúgy is vannak vadászösztönei (macskák, madarak, vakondok estek már áldozatul) nem engedhetem össze a kisbabával sem, tehát pl. az, hogy együtt sétáljunk, az nem megoldható, nem akarok kockáztatni.


Jelenleg minden nap ingázok haza a szüleimhez a babámmal, és meg kell várnom, amíg valaki tud jönni segíteni, mert amíg a kutyával foglalkozok, a baba maradna egyedül, és azt sem hagyhatom. Most még nem gond, mert ráérünk, ez is egy program. És 1-1 alkalommal persze számíthatok arra, hogy megoldja valaki más helyettem, de hosszú távon ez nem megoldás. Mi lesz, ha visszamegyek dolgozni, hogy fogom ezt összehozni? Marad az ingázás minden nap?


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy tud tanácsot adni, írja meg... köszönöm!

(kiírom a kutya és a baba kategóriában is ugyanezt a kérdést)


2012. okt. 2. 16:44
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést, javaslom tedd át a kutyásokhoz, ott több jó választ is fogsz kapni. A kutyád amúgy neveletlen, a féltékenység azt jelenti, hogy ő tekinti magát a falka vezérének. De hogy ezen ennyi idősen mit lehet változtatni, azt nálam tapasztaltabbak megírják.
2012. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem az Tiéd.Végre egy gazdi aki nem a legrövidebb úton akar megszabadulni a kutyától baba indokkal.

Én kiképző vagyok ,és egy 11 éves kutyát is lehet nevelni.Illetve kicsit nehezebben de alkalmazkodnak a körülményekhez.

Első körben megpróbálnám otthon ráncbaszedni , az hogy húz sincs rendben .Sokkal könnyebb lenne ha babakocsi mellet tudnátok sétálni pl.

A kutya fizikailag nehezen fárad el ha 11 éves is ,ha feladatot kap sokkal hamarabb.Ezért van az hogy hiába a nagy kert ha nem foglalkoznak a kutyával ,ront bont.

Ha összekapod a kutyát ,rendszeresen sétáltok ,kap feladatot és nem engeded feléd kerekedni meg lehet próbálni a költözést hozzátok. Ott folytatod a sétát és a foglalkozást ,már sokkal több időd marad ,mert nem kell ingázni. Ajánlom a kongot ,tölthető kutya játék, száraztáp+krémsajt vagy olcsó teskos májkrém bele a játékba és bányássza ki... leköti tuti

Apróbb trükköket is taníthatsz,sőt ha van kutyaiskola a környéken hétvégére remek program. Igen egy 11 éves kutyának is.

Ha kérdésed van szívesen segítek írj privátban, a lényeg hogy az ember ne árulja el a társát mert megváltoztak az életkörülményei.

2012. okt. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajtáju a kutya? nekün Magyar vizsla a férjem a gazdája (de leszarja a fejét ugy ahogy van ) én vagyoka falkavezér én tanitottam néhány dologra meg. de sajnos amig a gazdi nem akrja hogy jol nevelt kutya legyen add(és ezért én kapok fejmosást hogy merem tanitani a kutyát addig sajnos ilyen hülye marad a kutya) bent van az elötérbe éjjel ne kérdezd meg miért én sem tudom a gazdija félti jaj mi lesz vele 20 fokban kint az udvaron. amugy a kutyának föleg ekkora és tanulatlan kutyának kint ahelye
2012. okt. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutyának a gazda mellet a helye.És ehhez bizony nevelni és szocializálni kell.Nem kötelező kutyát tartani. Sajnállak hogy így kell élned a vizslával,remek társ lehetne. :(((
2012. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg kedves második :) Abban már biztos vagyok, hogy szakember segítségét kérjük, mert tényleg meg akarom oldani a helyzetet, és a kutyus is marad, 11 éve hűséges társam, most már mi is kitartunk mellette:)

Igazad van, hogy nem jó, hogy húz a pórázon, és az sem jó, hogy nincs lefoglalva, tényleg csak felássa a kertet, de nem fárad el... ezt a kongot megnézem, jól hangzik!

Lehet, hogy írok még privátban is, köszönöm, hogy felajánlottad!

2012. okt. 4. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem is van egy boxer nagyságu kutyám én a kezetöl ara szoktatam hogy ,jöjön a babkocsi mellet persze kisebb nagyobb sikerel.Szerintem probáld meg azt hogy ,üres babakocsi mellet vezetni hogy szokja.Elöször dodo is huzot mostmár csak néha ha nagyon mene a rétre.egyébként nemtudom te probáltad már a kicsi pelusát megszagoltatni vele hogy szokja a kicsit .Nálunk bent van a kutyusunk egész nap imádja a kicsit és a kici is öt.probáld jutalom falatal nevelni.Esetleg hordozo kendöben a kicsit is vihetnéd és együtt sétálnátok jót tene neki.
2012. okt. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!