Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutya és baba együtt tényleg...

Kutya és baba együtt tényleg ekkora baj?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok de anyám kikészít.Van egy huskynk, lakásban lakunk, de fajtájához képest kis termetű(20 kg, sajna szaporítótól)De rendben van tartva a lakás, a kutyánk tiszta, gyerekszerető.Anyám mégis meg van veszve.Először jött azzal, hogy a gyerek asztmás lesz, altassuk el a kutyát, adjuk oda valakinek, vagy majd ha nagyobb lesz a gyerek visszajön.Erre mondtam neki, hogy mikor megvettem tudtam h 15 éven belül lesz gyerekem,a mugy is jot tesz neki ha van mellette egy kutya, meg nem lehet elkapni a férgességen és a veszettségen kívül semmit a kutyátol ez a kettő meg kivédhető.

Na ezek után ma azzal jöön, hogy majd ő csinál náluk babaszobát az unokájának, mert ott lesz nála a pici mig meg nem nő, addig ő vigyáz rá, mert nem engedi, hogy hazavigyem a kutyához.Mellesleg a kutyám iskolába jár, most fog vizsgázni, gyermekszerető, jó idegrendszerű kautya.

Mivel győzhetném meg????Cikkek esetleg???

Nem szeretném ezt hallgatni örökre tőlük...


2009. júl. 11. 18:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%

nekünk dobbermanunk van és egy kis korcsunk, képzeheted mit hallgattunk, igaz kint van a kertben mindkettő, de a kis korcs a legjobb bébiszitter, ha oltják a gyereket és megszúrják csak ő tudja megnyugtatni :-)


nem tudsz mit csinálni anyáddal egyik füleden be másikon ki, abban igaza van, hogy az elején a gyerekre is alig lesz energiád, és lehet, hogy kevesebb idő jut a kutyusram ez megviseli, de ha nem hagyod egy helységben a gyereket és kutyát egyedül, nem lesz baj...

2009. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk kutyás az egész család,nekünk is van 2,lakásban.Nincs velük semmi gond,de már most kezdd el tanitani h kint van a helye,nem a gyerekszobában,ezt szokja meg mig nagyon pici a baba...utána ugy is a gyerek meg majd ki a kutyához:))))
2009. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%
szia,a kislányom most 13 hos mult,4 kutyánk van ebböl csak eggyel szokott játszani,etetni,szájába nyulkáni,ez egy kis tacsko.Nos az édesapám akkor vette ezt a kis tacsit amikor terhes voltam,kb.fél idös lehettem,és mig nem szültem meg addig állandoan az ölemben volt és sokat volt velem,mellettem. Én mindig megengedem a babámnak hogy fogdossa,még az is elöfordul hogy a kis tacsi össze-vissza nyalogatja kislányomat,aztán ha megunták a játszást akkor beviszem és megmosom a kis kezét és arcát,vagy babakendövel jol át törölöm.
2009. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%
Van a neten egy cikk valahol,üsd be a google-ba hogy baba és kutya együtt meg ilyeneket.
2009. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez nagyon kemény,hogy anyud így beszabályoz...Miért szol egyáltalán bele?Én kivagyok ettől,nekem is próbál mindenki kiokatani,még olyanok is akinek gyereke sincs.Na mindegy nem ez a lényeg.Szerintem egyáltalán nem baj,sőt...szerintem jó dolog,sok mindenre megtanitja majd a babát,gondoskodásra,felelősségre stb.A mienk pl járni tanította,kapaszkodott a szőrébe..
2009. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
A Husky nem tud bekattani? Nem ismerem a fajta tulajdonságait. Nekem a dobberman meredek, azt biztos nem tartanék baba mellett, barátnőmet és az anyukáját ugyanis a saját dobbermanjuk harapta meg. Állítólag ezek korral meghülyülnek. Ha a husky stabilan megbízható akkor szerintem nem gáz, és ezt úgy mondom, hogy nem szeretem a kutyákat. Ha kutyás ismerőshöz megyek a kislányommal én pl megkérem őket, hogy zárják másik helyiségbe a kutyát. Engem harapott meg egy puli, azóta félek a kutyáktól, addig nem volt bajom velük
2009. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

Sztem egyáltalán nem gáz.Nyilván nem kell felügylet nélkül hagyni őket.Sőőt a baba imádni fogja és a kutyus is (feltéve ha foglalkozol vele annyit mint a baba érkezése előtt).Engem nem érdekelne ha tiszta a kutyu nem lesz baja a babának.Ill. az lehet hogy alergiás lesz a kutyaszőrre de a továbbiakról ráésrz akkor gondolkodni ha már kialakult.

Minden jót

2009. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Nálunk hasonló volt a helyzet 2 golden retrieverem van, kertes házban lakunk de ők jobban szeretnek a lakásba.Míg terhes voltam mindenki a kutyákkal jött, ugyanez mint nálad.Én meg csak hajtogattam hogy nem lesz semmi baj stb...

Külön babaszobánk van annyit megtettem hogy csináltattam egy asztalossal kutyarácsot 80 cm magasat becsatolhatót, igy a kutyák nem tudnak bemenni hozzá.

Megszültem, a párommal minden nap hazaküldtem a kislányom levetett babaruháját,ő itthon megszagoltatta velük, de nem engedte meg hogy megrágják a szájukba vegyék csak szagolni.

Mikor hazaértünk nagyon izgatottak voltak, mert ugye a gazdi napokig nem volt...:-D

Bevittük a babát a nagyszobába és beengedtük a kutyákat, persze ugrásra készen hogy na most mi lesz, megszagolták a lábát a bébihordóba aztán lefeküdtek aludni, ill. a szuka kutyám azt hitte ő az anyja mert amikor sírt, jött velem az ajtórácsig és ott várt amig nem végeztem a szoptatással és akkor megnyugodott hogy mostmár minden rendben.Kislányom már 2 hónapos és semmi probléma nem volt soha bár egyedül soha nem hagynám őket még akkor sem ha gyerekszeretőek. Ha szoptatok a mai napig lefekszik a lábamhoz és ott alszik, bár most nyáron inkább az udvaron szeretnek nem a lakásba.

aztma allergia, na erről meg annyit, hogy az állatorvosom mondta, hogy azért van annyi allergiás gyerek mert a széltől is óvva vannak, minden steril körülöttük és nem éri semmi kihivás az immunrendszerüket az első idöben, a kutya viszont akármennyire is takarítasz beviszi a koszt meg hullik a szőre igy ellenállóbb lesz a kicsi szervezete.Ill még azt is mondta, hogy ő még sose látott kisebbséget asztmasprével.....:-D

Bocs kicsit hosszura sikerettem, de remélem azért segített a történetem.Szerintem csak odafigyelés és szeretet kérdése mármint a kutyát se hanyagold el mert féltékeny lesz néha te etesd meg vagy amig más vigyáz a babára vidd el sétálni és akkor nem lesz gond.

2009. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
52%

Húúú, anyukád aztán nem semmi! Gondolj csak arra h. mennyien felnőtek farmon. Nincs semmi bajuk. Továbbá ha megpróbálnád még a széltől is védeni, akkor h. lesz a gyereknek immunrendszere! A gyerek csak tanulhat a kutyátol. Szerintem nem kell anyukádra halgatni!!!!!!!!!!

Nekünk cicán és egy hörcsögünk van. Imádja a 6 hós babánk. Mosolyog rájuk. Ja, és nincs semmi baja!

Nyugottan tarthatsz kutyát!

2009. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Semmi pénzért nem adnám a kutyát.Nagyon szeretjük és megbízható is.De azt hallgatom mindig, hogy majd beleszáll a tüdejébe a szőr és megfullad, meg asztmás lesz, meg h én rosszat akarok a gyerekemnek.Nem az ő érdekeit nézem, hanem a kutyáét....DE nem érdekel, csak nagyon idegesít.Hiába mondom, hogy mondhatják 100an is, z én gyerekem, az én kutyám, nem az övék, senkinek nincs köze hozzá.De ugy érzem hallgatni fogom még egy darabig::(

Am a kutya érzi a terhességet?Mert az anyém érzi szerintem, mostanában bújósabb.

Tegnap találtunk egy kis kobor kutyát, az enyém szabadon volt, összehaverkodtak, mi ültünk a padon.Odajött a kiskutya megsimogatta mindenki, párom, ismerősök stb., addig semmi gond nem volt, de mikor oda akart jönni hozzám a kutyám elkezdett nagyon durván morogni, neki akart menni szegénynek.Nem tudom mi lelte.Majdnem 2 éves 2x csinált ilyet. 1x mikor egy sötét egyén odajött hozzám este kunyerálni meg most.Szerintetek?Meg akart védeni??

2009. júl. 13. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!