Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kisbaba: Miért...

1 hónapos kisbaba: Miért ordít torkaszakadtából egész nap?

Figyelt kérdés

Aludni nem akar, akkor azért sír, 3 óránként etetjük, az előírt 100 helyett 140 ml-t kap, mivel a 100 nem elég neki, tisztába van rakva, állandó 24 fokos hőmérséklet, evés után 10 percig büfiztetjük, és így is, egész nap csak ordít mint a fába szorult féreg :(

Hasfájásra pedig csökkentett laktóztartalmú tápot kap, ugyanis a kis hercegnő még szopizni is lusta.


Valami ötlet esetleg? :(



2012. okt. 2. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Biztos a hasa fáj. Fektessétek hasra, az sokszor segít.

Meg sokat kell vele sétálni, vagy otthon tologatni a babakocsiban, az álomba ringatja.

2012. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

A kisbabák nagyon sok esetben akkor is ordítanak, ha a testi szükségleteik teljesen ki vannak elégítve. Lehet, hogy arra vágyik, hogy többet legyen kézben, lehet hogy nehéz megszoknia a "kinti világot"...Nehéz rájönni mi jár a fejében, de az biztos, hogy a kisbaba nemcsak egy gép. És nagyon nehéz helyzetben van, beleszületett egy ismeretlen, sokszor ijesztő világba, nehéz megszoknia. Igazából biztonságot a szülei nyújtanak neki. A fiam is állandóan kézben volt az első három hónapban, különben csak ordított volna. És nem lett elkényeztetve és nem önállótlan!


Kitartást, lesz még jobb is!

2012. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Mély együttérzésem. Az én lányom is egész nap ordított az első hónapokban. A miérteket én is sokáig kutattam, de a mai napig nem tudom miért ordított egész álló nap. Aztán elmúlt szép lassan. Ki kell bírni. Ez van!
2012. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%
A 24 fok elég sok neki. Lehet, hogy melege van. De az is lehet, hogy a tápszer nem elég jó neki. Semmiképpen ne kezdd el a kezedben hordozgatni, mert attól nem múlik el a baja, de később nem marad meg az ágyában soha.
2012. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy azért ordít, mert a közelségedre vágyik. Az ilyen pici babáknak még nagyon ijesztő és félelmetes az egyedüllét, 9 hónapig a te testedben volt, aztán hirtelen kiszakították, ne várd tőle, hogy teljesen önállóan el legyen magában. Ilyenkor lenne praktikus hordozni, így te is el tudod látni a teendőidet, és ő sem lenne magára hagyva. Próbáld ki.
2012. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Még valami eszembe jutott. A kisfiamnál nagyon bevált a babahinta, sokszor megnyugodott benne, álomba ringatta. Azt is érdemes lenne kipróbálni.
2012. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tud kakilni? Ha ölben van akkor is sír? Cumi nem

Nyugtatja meg?

A hinta nálunk is bevált, valamint hogy szinte egész nap ölben volt!

Csak úgy aludt el ha fél órát ringattam, majd miután elaludt még 10 percet ölben tartottam aludjon be mélyen, aztán raktam be a kiságyba.

2012. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Tud kakilni. Szinte egész nap velünk van, beszélünk hozzá, zenét hallgatunk, babamasszír is volt már.


De egész nap nem lehet kézben. Nem vagyunk droidok, de mindent megteszünk érte. Az ágyba is csak akkor tesszük, ha este lefekvés van.


Hasfájásra Espumisant kap, és persze spéci tápszert, ugyanis 1 hét után kiderült, hogy nem eszik eleget szopi közben és kéyntelenek voltunk hozzátáplálni. Ekkora rájött hogy ez neki kevesebb "munka" így azóta nem hajlandó szopizni, csak tápszert eszik. Szegényem nyilván elfárad az állandó elégedlenkedésben és sírásban, de a legtöbbször azért sír, mert álmos.


A párom már alig van itthon, inkább elmegy bárhová csak ne kelljen hallgatnia. =(


Szóval hasfájás, tápszer mennyiség/minőség, hőmérséklet, babusgatás megfelel. Milyen húsbamaró problémája lehet még egy 1 hónapos gyereknek?

2012. okt. 2. 21:28
 9/23 anonim ***** válasza:
A hasfájás önmagában egy húsbamaró probléma. Ha neked fáj, te is rosszul vagy tőle, szenvedsz, képzeld el, hogy neki egyész nap fáj és nagyon. AZ én fiamnak 4 hónapig tartott ez az időszak, tudom milyen nehéz, ráadásul mellette van a 3 évesem. Aludni sem lehetett letenni, abban a pillanatban felébredt és ordított. Megszakadt a szívem érte, hogy csak annyit tuodk tenni, hogy ringatom, de a hasfájást nem tudom elmúlasztani. Mindent kipróbáltunk, semmi nem használt. Kinőtte. Kitartás, ezt túl kell élni ép ésszel, elmúlik. Általában a 3. hónap végére szokott rendeződni magától (ha a hasfájás miatt sír), valakinek korábban, van akinek csak a 6. hónap végére múlik el, de nem marad így, és nagyon jó lesz utána.
2012. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

"A párom már alig van itthon, inkább elmegy bárhová csak ne kelljen hallgatnia."

Na akkor először is a párodat kellene helyrebillenteni. Ha zavarja, hogy sír a baba, akkor fogja meg, sétáljon vele és rázza a seggét. Hiszen az ő gyereke! Mit gondolt, hogy az újszülött majd mosolyogva fog rá pislogni a kiságyból, és semmi gond nem lesz vele?

Miért nem lehet "kézben" szinte állandóan? Egy kisbaba sajnos ezzel jár. Az első néhány hónapban sokat sírnak, és az anyukának és az apukának az a dolga, hogy babusgassa szinte állandóan. Aki ezt nem tudja/akarja vállalni, az ne vállaljon gyereket.

Várom a lepontozást :)

2012. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!