Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kisbaba korban kapott MMR...

Kisbaba korban kapott MMR védőoltás egy egész életre védelmet nyújt a három (kanyaró, mumpsz, rubeola) betegség ellen?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Igen. :)
2012. ápr. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon sajnálom, hogy ezt kell mondanom még akkor is ha többen akarnak félrevezetni, de NEM!

Nagyon téves, s egyenesen buta állítás az, ha valaki azt állítja, hogy véd. Egyik oltás sem képes/alkalmas életfogytig tartó védelemre.

A védőoltásokkal kapcsolatban számos cikket találsz a következő oldalon, annak ellenére, hogy mit hiszel a vakcinákról:

[link]

2012. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
35%
Ne higgy ezeknek a neten terjedő sületlenségeknek, a védőoltásra igenis szükség van. Vajon nyugaton miért kezd újra terjedni a kanyaró? Mert nem kötelező a védőoltása. Ráadásul biosz óráról tudatod, hogyan működnek az oltások. Persze semmi nem tökéletes, a védőoltásnál is van hiba, de ez annyira elenyésző, hogy nem érdemes azért kockáztatni. Viszon ha nem kapja meg, csak később a betegséget, akkor az 100% súlyos szövődményekkel vagy halállal jár. Bírom ezt a nyugatról érkező szemetet, hogy az orvos- és gyógyszerésztudomány meg akarja ölni az embereket. Nyugaton 80-hoz közelít az átlag életkor! És nem hiszem, hogy az egészséges táplálkozás miatt!
2012. ápr. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy élethosszig tartó védettséget ad.

Éppen ezért van szükség az iskolákban a másik MMR oltásra, amit meg is fog majd kapni, mint mindenki.

2012. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egyszer kap babaként és majd utána a suliban is :) én is kaptam annak idején, emlékeztető oltásként vagy hogy...nem emlékszem már tisztán mert lassan 10 éve volt a sulis része...
2012. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ugyanazt az oltást kaptam-e anno én is amiről beszélsz (34 vagyok), de voltam mumpszos, a tesóm pedig kanyarós. Hát erről ennyit. Tőlem apám menekült irdatlan sebességgel, tesónál meg kint volt az ajtón a piros cetli, és én sem mehettem közösségbe, csak fater dolgozni.
2012. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!