Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dohos haz, nehol peneszes...

Dohos haz, nehol peneszes fal, tapeta van, arra gondoltam jol lemosni, aztan duluxal festeni. Mit gondoltok? Az egesz haz ilyen. Kisbaba jon, mit tegyek? Olcso megoldasok erdekelnek kb.30ezerig.

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Felesleges. Százszor leírtuk itt, azért penészes, mert vizes. Szedd le a tapétát, de csakis mésszel fesd ki, az valamennyire megöli a penészgombákat, míg a legtöbb festék táplálja őket. Szellőztess folyamatosan.

Emellett minél előbb oldd meg a ház vízszigetelését, ez nem fog kijönni 30 ezerből, de fontos. A penészgombák ugyanis a kisbabáknál nagyon könnyen okoznak asztmát. A legokosabb az lenne, ha abba a házba nem is vinnéd be, hanem átmenetileg szülőkhöz mennétek, amíg a ház nincs megcsinálva.

Szakember kb. 2-4 ezerért végzi a szigetelést méterenként. Ha vannak ügyes férfiak a családban, akkor ennek a töredékéért is meg lehet csinálni. Utána néhány hónapon belül tökéletes lesz a ház.

Anyagilag is megéri megcsinálni, mert ha folyamatosan beteg lesz a gyerek és gyógyszereket kell venni neki, néhány éven belül többe fog kerülni, mint a házat egyszer normálisan megcsinálni. Na meg a lelkiismeret-furdalás...


Ezen a dolgon nem szabad spórolni! Számold ki, mennyibe kerül a ház megcsinálása, olyan 200-300 ezernél valószínű nem lesz több. Szerezz rá pénzt, akár szülőktől kérj kölcsön, bármi. Hidd el, ezen nem szabad spórolni!

2011. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
en tudom,de a parom szerint ez igy jol van.En munka nelkuli vagyok,szuleimmel nagyon szegenyek,az o hazuk is ilyen..Szigeteles teljesen biztos,hogy nem lessz.azert kerdeztem ,olcso megoldas
2011. júl. 6. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk a vizesedés csak ugy állt meg h átvágattuk alul a falat, tettek bele valami hajlitott lemezeket ami nem engedi tovább a vizet. ez volt az egyetlen megoldás
2011. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olcsó megoldás nincs. Vagy most fektettek bele, vagy később a gyógyszerekbe.

Ha végképp nincs szigetelő cégre pénz, akkor próbáljátok meg házilag. A szüleimnek volt anno ilyen háza, ott az történt, hogy apukám dolgozott korábban segédmunkásként sokat, konyított a házakhoz. Haverokkal összejöttek és néhány nap alatt leszigetelték a házat: szakaszosan átvágták a falat és bitumenes lapokat tettek a vágásba, aztán visszafalazták. Ez nem volt drága, hiszen csak a lapokat kellett megvenni, meg persze a falazóanyagot. Viszont igényel némi szakértelmet. Meg ma a bitumenes lap túlhaladott technológia, szakember úgy megcsinálja nektek, hogy hoz egy gépet és mindenféle falbontás nélkül acéllemezeket üt be a falba. Ez egy nap alatt megvan. Utána pár hónap, amíg kiszáradnak a falak. Mindenképp érdemes pénzt keríteni rá, főleg ha nem tudod máshova vinni a babád. Időlegesen azt is el tudom képzelni, hogy csak egy szobát csináltassatok meg, ahol a baba lesz, utána pedig gyűjtsetek pénzt, hogy jövő nyárra körbeérjetek a házon. A falat meg mindenképp szavózd le, aztán ha diszperzit vagy hasonló festék van rajta, akkor spaklizzátok le és meszeljetek, a fertőtlenítő hatása miatt.

2011. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem nagy a keret próbáld meg elemenként .

A penész szaporodásához három dolog szükséges : Megfelelő hőmérséklet ! Alkalmas táplálék ! Kedvező páratartalom !

Magán a falon könnyen nyerhetsz, vannak egyszerű penészölő anyagok , meg penészre nem érzékeny festékek.

Fontos lenne tudni mennyi a páratartalom az épületben .

A korszerű házak ma már elképzelhetetlenek belső szélőztető nélkül, maga az ember is párás levegőt lélegez ki főleg ha többen vannak kis helységben .

Szerintem jó áron lehet venni elektromos páramentesítőket , csak nézd meg hány liter vizet tud 24 óra alatt leválasztani! Fontos itt pár literben gondolni . Volt olyan lakás amit felújítottunk, és elég volt csak a lakóknak tudatosabban élni : nem tekerjük le nagyon a termosztátot mert lehet a falon pont harmatponti a hőmérséklet és lecsapódik a pára, a ruhákat nem szárítjuk szobában inkább a fürdőben alakítunk ki jobb szellőzést .

Sok sikert !

2011. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keveset szellőztetsz.
2017. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!