Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktózérzékenység vizsgálat...

Laktózérzékenység vizsgálat menete?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hós és felmerült a gyanú, hogy tejcukor érzékenység alakult ki nála. 3 hete van hasmenése, hol rendbe jön-hol rosszabbodik, semmi más baja nincs. Azóta tejet nem kap. Korábban nem volt probléma a tejjel, de olvastam róla hogy később is kialakulhat és az is lehet, hogy idővel kinövi a gyerek.

A doktornő adott egy beutalót a gasztróra viszont nem mondta el számomra teljesen érthetően a vizsgálat menetét. Azt tudom, hogy először székletmintát kell vinni az ÁNTSz-hez, de utána mi jön? Utána jön a gasztrós kivizsgálás?

Azt is mondta, hogy két napig normál széklete kell legyen ahhoz, hogy vihessük a mintát az ÁNTSZ-hez. Ez valóban így van? Tejterméket egyen a vizsgálat előtt, vagy inkább egyáltalán ne? Ki fog attól még derülni, hogy érzékeny-e rá?

Megköszönöm, ha tud valaki segíteni.


2012. okt. 3. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még nem nagyon voltam benne, de nálunk is 2 éve felmerült (még cumisüvegezett és ivott tejet, utána amint leszokott a a cumisüvegről ugy a tejről is csak nagyon ritkán ivott pohárból) szóval akkor kellett székletminta, nem kellett kemény kaki hozzá mivel 1 hónapig folyamatos hasmenése volt szegénynek (napi 8-10) így nem vártuk meg mig kemény lesz, viszont 2 szer csinálták mind2 negatív lett, ezután a gasztrón vérvételes allergia tesztet csináltak ( de 2 év alatt nem nagyon szoktak mert sokszor ad fals eredményt) negatív lett (bár a narancsra is negatív mégis allergiás rá mert megy tőle a hasa) szóval :) neki is 2 évesen volt a vizsálat..viszont azóta hol megint lágy a széklet hol nem, pont a napokban beszáltem a háziorvossal mi legyen, most nekünk tejmentes diétát kell tartani aztán ha rendbejön terhelni, ha megint laza megint megvonni azt megint terhelni hogy nehogy véletlen összefüggés legyen és ha a 2. terhelés után is fent áll a dolog megint allergia vizsgálat DE nem szabad előtte 1 hónapig diétáztatni azaz megvonni mert akkor negatív lesz az eredmény...


remélem érthető volt :)

2012. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húha, köszi! Hát akkor nem sok jóra számíthatok én se. Tejallergiára nem gondolnék, csak a laktózérzékenységre mert ahogy láttam a tejallergiának kicsit durvább tünetei vannak. Nálunk naponta 3-4-szer van széklete.
2012. okt. 4. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos h durvább..a bnőmnek a fia is tejallergiás és csak "ekcémás" lesz tőle.. szóval mindenkinél változó ha az összetevőjére akkor nem csak tejnél hanem tejterméknél is gond lenne..vagy pl párizsival is mert abban is van asszem laktóz meg ilyenek..első voltam
2012. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont az ekcémára is gondoltam, mint "durvább" tünet, legalábbis nekem az, de kislányomnál nincs semmi ilyesmi, csak a hasmenés.
2012. okt. 4. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!