Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a sok fajta babakocsi?

Mi ez a sok fajta babakocsi?

Figyelt kérdés
Sportkocsi o.O, meg esernyő, meg nem is tudom mit hallottam még. Valaki felvilágosítana ezekről? Az utolsó kicsi a családban 20 éve volt, akkor lehetett venni vagy egy fajtát aztán kész. Mire jók ezek? Milyen kell? Többféle?
2012. okt. 4. 05:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ez tőletek függ milyen kell nektek! van multifunkciós,ami végig kíséri a gyereket újszülött kortól egészen amíg kocsizik. ezek elég drágák,mert sok tartozéka van(hordozó,mózeskosár,sportrész) és ezek általában mind könnyedén cserélhetőek a vázon a baba igényeinek megfelelően. ha anyuka tömegközlekedéssel gyakran fog egyedül utazni,akkor hasznos egy nagyon könnyű,picire csukható kocsi (például egy esernyőre csukható). függ az évszaktól,mikor születik,van olyan kocsi,amit nem lehet olyan jól téliesíteni. vagy akar-e anya sportolni majd a babával,mert akkor egy joggert érdemes beszerezni (ez 3 kerekű,kézi fékkel,jó rugózással,pumpálható kerekekkel).

az általad említett 20 évvel ez előtt kapható az a mostani 2 funkciós lehet (ültethető és fektethető).


én kábé ennyit ismerek. remélem tudtam segíteni valamit!

2012. okt. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

multifunkciós: va egy babakocsi váz amire egy mózes, egy sportrészt és egy babahordozót is feltehetsz.

mózes: egy merev falu bölcső szerű rész ami a hason fekvő babáknak ideális. A jobb fajtákban már kókuszmatraca is van. Soknak belül a matrac alatt külön (mint a képkeret kitámasztója) lehet állítani kb 3 pozícióba, hogy megdőlítse egy kicsit a fejtámlát. Illetve nagyon fordolódós babáknak is kényelmes, ez a dőlítés pedig refluxos (bukós) babáknak segít elsősorban.

sportrész: fél éves kortól már ezt kell használni. Álltalában a multifunkciósoknál dönthető. Ez innentől kezdve ugyan az mint a sportkocsi. A legtöbb sportkocsi viszont egyáltalán nem, vagy csak néhány fokig dönthető. A 2 funkciós babakocsinál pedig a sportrész teljesen ledönthető és egy textilből készült kis pólya szerű van benne, hogy újszülőttnek is bele lehessen tenni bekötés nélkül.

A hordozót is rá lehet tenni a vázra. Ez álltalában pihenőszéknek is jó. Ugyan az mint az autósülés és bele is lehet autóba is kötni. Hasznos, ha valaki bevásárolni megy, mert az autójába csak a vázat kell bedobnia. Viszont egyszerre maximum 1-2 órát tölthet el benne egy újszülőtt.

Lapra csukható az a babakocsi aminek a vázát úgy csukod össze, hogy gyakorlatilag félbahajtod. A felső részt ráhajtod az alsóra miközben lenyomod. Ekkor lapra hajtottad...

Esernyőre pedig ha ,,félbe" hajtod függőlegesen. Persze ez csak ,,kb" felel meg, de gyakorlatilag ilyesmit kell elképzelned. Az esernyőre hajthatóak egyébként kisebb-re is összehajthaóak.

A multifunkciós babakocsik minden igényt kielégítenek, viszont álltalában marha nehezek. Nem mondanám drágának őket, mert vannak ,,gyengébb" márkák is, de egy jó minőségű sportkocsi is drága (Quinny) tehát az árat a márka szabja nem a kocsi típusa.

A 2 funkciós babakocsi is elég komplex. Nekem nem tetszett viszont mózes megoldása. Sokkal ,,szebb" a merev mózes a vázon. Ez persze kismamától függ. A 2 funkciósak között is van ilyen-olyan. A sportkocsik többsége ami már csak ülni tdó babáknak felel meg a dőlésszög miatt az pedig tipikusan nyári kocsi is lehet. Ott mint egy függőágy illeszkedik a huzat a vázhoz és igazán nem tartja hátulról ülés a baba fenekét. Ez szuper ha mondjuk a család buszozik, mert pik-pak összecsukható. Az én babakocsimat nem lehet igazán összecsukni, csak szétszedni. Sőt! Szerintem meg is döbbennél rajta. Ezzel már lehet lépcsőzni is. Nekem először egy multifunkciós babakocsim volt, de a mózes után nem tetszett a sportrész. Lecseréltem nyári időben egy quinny zappra, de ez csak nyáron jó, mert vékonyka. Utána pedig végül megvettem a mostanit aminek Stokke a neve. Igaz összehajtani nem túl jó, de hatalmas nagy és mégis könnyű. Az egyedüli babakocsi amiben a kislányom magasan ül. Már megtanult járni is mire kapta és már nem akart babakocsizni. Azóta viszont újra imádja a babakocsizást, mert olyan mintha ölben lenne a magasság miatt. Illetve az egyedüli babakocsi ami végre tényleg tökéletes tolni. Az ülés 1 rúd köré van kialakítva és így fél kézzel lehet tolni és irányítani, nem húz oldalra mint a többi, ha fél kézzel akarsz vele fordulni. A hátránya, hogy ,,drága". De véleményem szerint ha a többi előző babakocsit megspóroltam volna és egyből ezzel kezdem, akkor igazán megérte volna kihasználnom minden funkcióját. Így egy évet elkinlódtam a többivel....

2012. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!