Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Uniós országokon át, hogyan...

Uniós országokon át, hogyan lehet pár hetes babával hazautazni Magyarországra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, amíg nincs útlevele, mert azt is otthon szeretnénk neki megcsináltatni!Ja, és nem repülővel, mert ugye oda kell az útlevél, hanem kocsival.
2008. máj. 18. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
mi is külföldön lakunk(svàjcban),éS it született a babäm.a pärom sväjci.hät elkell szuomoritsalak...sehogy.:(.amig megkapja az utlevelet kb 4 honap.mondjuk..megprobälhatod azt hogy elméSz konzulätushoz,és kéRsz egy ideinglenes utlevelet itt kint kb 70frankért ällitottäk ki 2 ora alatt megvolt..akkor utazhattam én is.ekkor volt a babäm 4 honapos.és felhivtam az itteni irodät(magyaroknak intézik a dolgait)és elmondtam minden bajom,....és azt mondtäk,hogy ha tényleg ennyire sürgös menjek be és kiadnak ideinglenest.érdemes megprobälnotok.az ideinglenes 4 honapon keresztül jo asszem.
2008. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de Svájc az nem uniós ország, ott természetes, hogy kell útlevél! Mi Németben lakunk, ha hazamegyünk, nincs határ sehol, nade megállíthat a rendőr...és akkor mi van...
2008. máj. 19. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megállít a rendőr, akkor nincs semmi. Mivel már sengeni határ sincs arra, így semmi. Felnőttnek személyivel át lehet menni a határon, 14 év alatti gyerek pedig a szülővel mehet bárohva az EU-n belül. Tehát ha csak EUs országokban utaztok, akkor senkinek nem kell útlevél. Amúgy repcsihez se kell útlevél, én nyáron jöttem haza Angliából repülővel és elég volt csak a személyim.
2008. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van személyid felnőttként, akkor az elég a repcsire is az unión belül, ez természetes. De amíg nincs a kicsiknek személyiük, addig az unión belül, határátlépéskor már kötelező az útlevél, attól függetlenül, hogy fizikailag nincs határ. Ilyen esetben gyorsított eljárásban adni fognak nektek Németországban útlevelet.
2008. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elözöhöz hozzátanném,hogy nem így van.Mi is Németországban lakunk.Csak útlevéllel mehettek haza,addíg nem.Menjetek be a konzulátusra,München Volmann Str,vagy azt hiszem a mádik Kölnben van.Nem tudom,hogy hol laktok..

Ott csinálnak egy ideiglenes útlevelet,és otthon megtudjátok a rendeset.vagy meg kell vérni a 4 hónapot,még ke´szen lessz a konzulátuson keresztül.Mink Augban csináljuk meg otthon.Addíg Rebekának is ideiglenes van.

ha gondolod írj privit,leírom,hogy mik kellenek.

2008. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!