Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most született babámat (7...

Most született babámat (7 hetes) útlevél nélkül hogy tudom Magyarországra vinni?

Figyelt kérdés
Németországba élek és haza akarok menni a babámmal apu nélkül, de az útlevél kb 2 hónapig tart.Van lehetőség haza menni vele?
2011. aug. 31. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

személyit tudsz neki csináltatni, de gondolom csak nagykövetségen keresztül, az is hosszú idő

útlevés vagy személyi kell neki, más lehetőség nincs

2011. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%
unión belül nem kell útlevél
2011. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
De személyi kell. Pont ezért adnak már ki bármilyen idős gyereknek is.
2011. aug. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
igen tudom,hogy kell.egyébként meg lehet sürgetni az útlevél készítést plusz pénzért...szerintem a személyit is és az ingyen is van,bár én eddig azt tapasztaltam h a személyi hamarabb elkészül,1 héten belül általában küldik.
2011. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De vajon meddig tart a személyit is elintézni?Nagykövetségen elintézik?Van valakinek tapasztalata?
2011. aug. 31. 22:34
 6/16 anonim ***** válasza:

itt pár nap alatt elkészítik a személyit, 3-5mn!

a nagykövetséget nem tudom, holnap hívd fel őket hátha van rá mód, hogy gyorsan kiküldjék

2011. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor elmondom, hogy jártunk. Nem Németo., de majdnem. Nagykövetségen megigényeltük, azt mondták, 2 hónap. Azért ennyi, mert a német születési anyakönyvből először anyakönyvezik otthon a kicsit a báv-nál, lesz egy magyar születési anyakönyvi kivonata, és csak akkor csinálnak útlevelet. Személyit nem tudsz a nagykövetségen keresztül kérni neki. Ezt a nagykövetség elintézi, anyakönyvezést, útlevelet, de!

A 2 hónapot úgy értsd, hogy mi 3 hónapja vártunk rájuk, amikor felhívtuk a nagykövetséget, hogy a repjegy le van foglalva, most intézzenek papírt a gyereknek. Egy ideiglenes útlevelet kiállított a konzul seperc alatt, mert nagyon szégyellte, hogy így húzódik, és ő sem tudta, miért (otthon az anyakönyvezés ilyen lassú). Hazamentünk, még 2 hét telt el, már az atyaúristent is felhívtuk, sajtóval fenyegetőztünk, mire végre elkészült az útlevél.

Ha valami halaszthatatlan dolgod van, akkor a konzulnál be lehet próbálkozni, de elvileg már nem is létezik ideiglenes útlevél, ő is mondta, hogy saját felelősségére kell kiadnia, mert nem szabadna. De nem hiszem, hogy kiadja.

Hallottam olyanról, aki bevállalta, hogy kocsival papírok nélkül hazavitte a kicsit, és otthon személyesen intézte a dolgot. Én biztos nem tenném, ha igazoltatnak, embercsempészetért leszel felelős.

2011. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen most olvastam utána hogy személyi igazolvány nem lehet.Papír nélkül haza nem viszem mert nem akarok problémát belőle. Igen itt 2 hónapot ír,a konzul honlapján mire hazajutok vele addigra már "bölcsibe" megy.Röhej hogy nálunk semmi se megy gyorsan. Minden örökké valóságig tart.
2011. aug. 31. 23:16
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, ennél cifrábban is leírhattam volna, mi volt az okmányirodában (majdnem hívták a biztonságiakat), most aztán igazán belekóstoltam, mi az a kőkemény magyar bürokrácia. Nevetséges, vagyis nem, inkább siralmas... bár járt volna ez-az alanyi jogon (pl. anyasági), de nem kértem belőle, köszönöm.

(Na és ha magyar papírokat akarsz még intézni a babónak - lakcímkártya, tb kártya, az még egy móka-kacagás...)

2011. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán szándékozom ezeket is megigényelni, mert kihullana a hajam.Ha megtehetem majd akkor a gyerekemnek megkérem a német állampolgárságot.(ez még 1-2 év)Jobb lesz neki mivel nem szándékozunk hazaköltözni.Itt minden megvan max 2 hét alatt.Mennyibe került?
2011. aug. 31. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!