Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a kisfiam ne...

Mit tegyek, hogy a kisfiam ne sírjon a babakocsiban?

Figyelt kérdés
6 hónapos. Már a mózest lecseréltük a sport részre, de ez sem megoldás. Ha nem alszik, akkor nem akar benne lenni. Picit döntve van, egy kicsit tud nézelődni. Vannak játékai is benne. Hosszabb útra nem merek vele elindulni, de már lassan a ház körül sétálni sem, mert félek, hogy ordítani fog benne. Mit tegyek? Hagyjam sírni majd megszokja? Van valami megoldás? Nem akarom mindig kivenni, mert meg fogja szokni. Nagyon ritkán van el benne több ideig:(
2012. okt. 4. 14:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
nekünk a cumi segített, más nem
2012. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám sírni, azzal max beletörődik, hogy nem veszed ki, de megszeretni nem fogja:(,

MOnduk én "hordozós" anyuka vagyok, sosem volt babakocsink, illetve most lett egy sport, hogy 2 éves a lány, most már élvezi mert kaland neki a babakocsizás, de kisebb korában megpróbáltuk párszor, nem szerette.

Viszont ezért kár lenne nem kimozdulni, az Neked nem tesz jót:), én a helyedben kérnék kölcsöm egy mei tai, könnyű használni, és mehettek bárhova:). Ne félj, nem fog hozzászokni, viszont élvezni fogja mert lát, mert a közeledben van, és nemhogy késleltetné a mozgásfejlődését, hanem jó hatással van rá a hordozás(limbikus rendszer stimulálása, mozgások leképezése, hordozó szülővel való együttmozgás- izomkoordináció...), és ne félj, attól hogy kiveszed a kocsiból/ hordozod nem lesz kényelmes, hiszen a gyerekek alapvető szükséglete a mozgás, le fog kéretőzni ha mászhatnékja/ mehetnékje van:).

2012. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
nekem most 5 hónapos,ugyan ezt csinálta,már vettünk kínunkban 2 babakocsit,de mindegy neki,mózes,nem mózes,sportrész,mindegyikben sírt,még a kertünkbe sem tudtuk kivinni..addig csinálta,míg le nem szedte a férjem a fejrészt,ami eltakarja a kilátást,na,azóta elvan benne,nézelődik.hülyén néz így ki a babakocsi,de legalább már merünk egy kicsit sétálni..
2012. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

megértelek. A nagyobbik gyerekemmel ezt már végigjátszottam egyszer. A mózest gyűlölte, üvöltött benne, nem cumizott, szóval az nem nyugtatta meg. Aludni csak hason tudott, de akkor tél volt és sapka, kapucni rácsúszott volna, így nem mertem tenni. Maradt a hordozókendő. De én csak 5 hónapos koráuig cipeltem, nehéz volt, meg az nem sétálás, hogy én málházom, mint egy ló, főleg ha boltba kell menni és a két kezemben meg van 1-1 szatyor. :( 5 hónaposan beraktam a sportba, de azt is utálta, kb 1 éves volt mire már nem sírt benne, de akkor sem tudtunk hosszabb időre menni, mert hamar megunta és mászott ki belőle. Másfél éves korától nem babakocsizott, sétáltunk, igaz jó lassan, de egyre messzebb.

A második babám 3 hónapos. Bíztam benne, hogy most más lesz. Úgy irígyeltem a babakocsit tologató anyukákat. Hát másodjára sem jött be. A mózest utálja, most a hordozót csatolom a vázra, kicsit kilát, de ebben is max 20 percet van el, ha éppen evett és jókedve van, de utána feszeng. Aludni ne tud benne, mert ő is csak a hasán tud. :( Szerintem a sportot sem fogja szeretni, de túlélerm, egyszer már túléltem. :D

Kitartás. Én meg reménykedem benne, hátha valamelyik unokámat majd tudom nyugodtan tologatni, miközben nézelődik vagy alszik a babakocsiban, mert ez nekem kimaradt. :(

2012. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy málhás ló legyél:), én pl. a bevásárlást "banytankkal" oldottam meg, szép nőies mintásakat lehet kapni, így is egyel több szabad kezem maradt mint a kocsival és nem nyűglődött senki:).
2012. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 gabszem ***** válasza:
Ültesd fel úgy hogy majdnem teljesen üljön, csak kicsit legyen megdöntve, adj neki játékot. Ha cumizni szokott akkor azt is. Majd rájön hogy így jobban tud nézelődni.
2012. okt. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

ugyanitt tartunk mi is.

fiam 5 hós, a mózest kinőtte (pedig azt szerette), most meg üvölt. ha döntve van a támla, akkor kb.10 percig elvan benne, ha fektetve, akkor visít, de üveghangon.

bízom benne, hogyha tud majd rendesen ülni benne, akkor már szeretni fogja.


mindenkinek a fia viselkedik így?

lányommal nem volt ilyen gondunk.

2012. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14.34-es vagyok, mind a kettő lány :) Ez szerintem nem nemi viselkedési forma, hanem alkati
2012. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
4 hónapos a fiam, detto ugyanez megy. a sportrészt még nem próbáltuk feltenni, mert nem tud ülni. hiába hajtom le a kupolát, akkor is csak pár percig van el benne, pedig eddig nem volt semmi baja. 8 kg, nem bírom sokáig cipelni.
2012. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%
Hasonló volt nálunk is a szitu. Folyton ölben lett volna... aztán folyton babakocsit vettem. Már teljesen ki voltam borulva. Aztán egyik barátnőm babakocsiját kipróbáltunk (stokke régebbi típusú) és igen, BEJÖTT! Ugyan olyan magasan van mintha ölben lenne. Így vettem neki egy újabb fajtát mert a régihez már nem kapható tartozék sem. Már fél éve használjuk és őrületesen bánom azt a marha sok pénzt amit kidobtunk a többi babakocsira. Mivel miután megvettem majdnem fél áron kelt el mind hiába alig ült benne a kislányom. Nagyon mérges vagyok mert 150ezer ft kb amit teljesen feleslegesen öltem bele. Szeretnék majd 2. babát és biztosan ez lesz az ő babakocsija is (más színű huzattal). Fél év alatt még egy picuri karc sincs rajta pedig nem óvjuk különösebben...
2012. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!