Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogyan lett szobatiszta...

Kinek hogyan lett szobatiszta a kisfia és mikor? Volt hasonló problémájuk? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves elmult. Nyáron próbálkoztunk a szobatisztasággal. Egyik nap szólt, hogy a bilibe szeretne pisilni, és én -természetesen-engedtem neki. Ettől a naptól kezdve, a kaki a bilibe, vagy a wc-be megy. A pisi az esetek többségébe szintén, de előfordulnak balesetek, ha pl. belemerül a játékba, de szerintem ez normális. A "baj", hogy mesztelenül lett szoktatva a nyáron. Most pedig, ha kisgatya vagy naci van rajta, akkor bepisil. Ötlete valakinek, hogy így is használja a bilit? Magyarázom neki, meg próbálok türelmes lenni, csak fura, hogy meztelenül rögtön ment, most meg 1 hónapja alig van eredmény..

A másik kérdés: Mit csináltok olyankor , ha hosszabb útra mentel, pl. nagybevásárlásra, ahol nem tudunk elmenni pisilni. Adjak rá pelenkát?? Az nem lenne viszalépés? Tudom, nem vagyok elkésve, de úgy örülök, hogy eddig ilyen együttműködő volt, és nem szivesen pelusoznám , ha egyszer ilyen ügyes. Minden tapasztalatra kiváncsi vagyok.


2012. okt. 4. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam a hónap végén lesz 2 éves. A nyáron ő is szobatiszta,úgy ahogy a Te kisfiam is. Egyik reggel kérdeztem, hogy pisil-e a bilibe? Azt mondta, igen. Azóta pisi és kaki is a bilibe, vagy a wcbe megy. Mondjuk én az első pillanattól fogva adtam rá kisbugyit, így soha nem volt meztelen.

Balesetek néha előfordultak/nak nálunk is, ha nagyon játszik. Valamint mostanában akkor is, ha nincs akkora nagy játékban. Ez inkább szerintem a dackorszak része. Kérdezem, hogy kell-e pisilni, már csak azért sem, aztán becsurog. Akkor meg persze kiabál, hogy anya, pisi!!

Aztán vannak jobb napjai, amikor szívesen jön pisilni, ha kell szól és tartja is, amíg elérünk a bilihez.

Szerintem kérdezgesd sűrűbben, hogy kell-e pisilni. Ha azt mondja, hogy kell, akkor légy nagyon izgatott. Hogy juj, gyorsan üljél a bilire! Persze mindezt mókásan. A kisfiam olyankor mindig nagyon lelkes. :)Aztán ha belepisil, akkor örüljetek, tapsoljatok, legalább annyira, mintha ez lenne az első alkalom.

A kisfiamnak van egy babája, a Dezső.:) Vettem Dezsőnek egy baba-bilit. Sokszor ráültetjük, pisiltetjük. Van, hogy a kisfiam is babázik egyedül. Ha nektek is van babátok (jó egy mackó is, a lényeg, hogy legyen rajta valami levehető gatya), akkor eljátszhatjátok vele, hogy leveszitek a nadrágját, ráültetitek a bilire és pisil a baba.

Váltogassátok a bilit és a wc-t, úgy sokkal izgalmasabb. A fiam még újságot is kér, ha a wcn ül (apától látta) :))A bilin meg mesekönyvet.

Ha hosszabb útra mentek, szerintem már ne adj rá pelust. Inkább vigyél egy váltás ruhát. Az úton is kérdezgesd, hogy kell-e pisilnie, ha kell még a tescoban is ki lehet szaladni a wcre. Indulás előtt mindig pisiltesd meg, így kb 2 órát kibír pisilés nélkül.

A kisfiam nagy kedvence, ha valahol van kicsi wc (pl a Canponában már van, az egyik női mosdóban). Ha mondom is neki, hogy most oda megyünk pisilni, akkor rögtön kedvet kap.

2012. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi márciusban kezdtük, akkor 2 éves fiamnál. bugyit nem adtam rá csak a mackónadrágot mert bugyiban bepisilt. szerintem azt hitte pelus van rajta :)

a nagy áttörést egyébként az hozta meg, hogy teljesen elhagytuk a pelust, nem volt mi összezavarja :)


bevásárlásnál miért nem tudtok pisilni? messze van a wc?

próbáld ki úgy, hogy mielőtt indultok elküldöd pisilni, majd mikor megérkeztek is, az úton meg ne igyon, így ki kell bírnia 1,5 órát :)

vagy van papírbili, nyugodtan beviheted, semmi ciki nincs benne, a zacsit össze lehet csomózni, nem folyik ki, kint pedig kidobod :)

2012. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tavaly volt nyáron a kisfiam 2,5 éves. De esze ágába sem volt sem volt se a WC-re, se a bilire ülni. A nagy meleg miatt csak gatyóba volt itthon, szólt ha bepisilt, vagy bele kakilt lecseréltük, feltakarítottam és mentünk tovább a dolgunkra. Nem is erőltettem. Majd 33 hónaposan novemberbe szólt, hogy kakilnia kell, és ment a WC-re. Onnantól kezdve nem volt pelus nappal csak alváshoz. 2 hét alatt szobatiszta lett. 3. héten már a nappali alváshoz sem kellett pelus. 1,5-2 hónapra a kezdettől pedig éjszakára sem.
2012. okt. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves Első válaszoló: mintha a fiamról írtál volna... :-) Ez a nadrágos mackó jó ötlet, nem jutott eszembe.

Papirbiliről pedig idáig nem is hallottam. Ezeket ki fogom próbálni, remélem beválik. :-)

2012. okt. 5. 09:07
 5/5 anonim ***** válasza:
NEkünk bevált az apró jutalmazás öröme is! Nem nagy költségvetés: matricát vettünk, és a sikeres bilizés után felragaszthatta a csempére, egy idő után elmaradt, de a bilizés addigre ment :D És a csempéről letakaríthatod, bár nekünk még megvannak. Thomasos, kisautós, figurás matricák. A ragasztás élményéért ment bilizni.
2012. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!