Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt hogy lehet megoldani egy...

Ezt hogy lehet megoldani egy babával?

Figyelt kérdés

3 hetes a babánk és nem tudom,hogy az alábbi dolgot hogy csináljuk majd.

Nem tudok főzni,ezért eddig étterembe jártunk,az utóbbi 3 hétben pedig rendeltünk,mert még étterembe nem voltunk a kislányunkkal.Viszont nem tudom,hogy csináljuk,mikortól vihetjük magunkkal.Nyugodt,nem sírós baba,több ember között is jól elvan.

A hétvégén pedig lenne egy szülinapi vacsora,ahová meghívtak és nem tudom,hogy oda elvigyük-e vagy sem.Kulturált társaság meg a hely is az,ahová megyünk,kb 30-35 ember lenne.


Mikortól vihetjük étterembe?

A hétvégi vacsorára elvigyük magunkkal vagy inkább ne?


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2012. okt. 5. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
nem tudok főzni???hát,ha ez van nálatok,fogadj fel vkit a babához,vagy nagyszülőt,barátnőt,míg elmentek,még én nem vinném annyi ember közé,mert még összeszed vmit
2012. okt. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább ráhagynám valakire, persze aki közeli, pl. nagyszülő, testvér. Ha elkezd nyűgösködni ti sem fogjátok jól érezni magatokat. És igen, ilyen pici korban még nem vittem társaságba a fertőzések miatt.
2012. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudsz főzni? Hát tanulj meg, nem nagy kunszt. Mit fogsz csinálni, ha a babád elér a hozzátáplálós korszakba, vagy még inkább nagyo9bbacska lesz. Mindig éttermezni fogtok?

Nagyon jó érzés, amikor a gyereked kér még a főztödből, annyira ízlik neki.

3 hetes babát még nem vinnék étterembe, ott nagyon sokan vannak. Maradj otthon, míg a férjed elmegy, és majd jövőre szülinapoztok együtt.

Biztos túl maradi vagyok, de nekem elég furcsa a kérdésed..

2012. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok főzni. Mi rendelünk.

Én azért még várnék az étteremmel. Legalább míg pár hónapos nem lesz.Kicsit erősödik, megnyugszik. Nem biztos, hogy jót tesz egy ilyen kisbabának a rendszeres zaj, jövés menés. Addig rendeljetek szerintem:-)

2012. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem se vigyétek még el, bízzátok rá nagyszülőre. Az meg, hogy a Kérdező tud-e főzni az az az Ő dolga. A kérdés nem arról szolt, hogy megtanuljon-e főzni. Én például megfőzök bármit, ha kell, de nagyon utálom csinálni.
2012. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak bébiszitterre tudnánk hagyni,ha megyünk valahová,mert anyukám messze lakik,a párom anyukájára nem bíznám és egyik barátnőm sem tudna rá vigyázni,ez biztos,de nem is olyanok,akikre 10 percnél tovább rá merném bízni a kislányunkat.


Már voltam a babával több ember között párszor (pl.kávézó),akkor nem volt semmi gond vele,ezért gondoltam,hogy az étteremben sem lenne baj,mert tényleg nem szokott sokszor nyűgös lenni,bárhol elalszik.


A vacsorára biztosan megyünk,csak akkor hívnunk kell valakit a pici mellé vagy lehet,hogy elvisszük és majd ott alszik egy csendes szobában.


10:04

Nem szeretnék megtanulni főzni,nekünk ez a helyzet így megfelel,csak ezzel voltam gondban.Később bébiételt kap,utána pedig ehet velünk az étterembe,más is csinálja így.

2012. okt. 5. 10:17
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!

Kiverte nálam a biztosítékot amit írtál és nyugodtan le lehet pontozni. Nyilvános fórum, leírom a véleményem.


Az hogy nem tudsz főzni, nem baj, bár lehet nem lesztek mindig olyan anyagi helyzetbe hogy étterembe el tudjatok járni. Én azért elkezdeném apránként, ha nem is magam miatt, akkor a baba miatt. Hogy amikor növekszik s enni kezdi a rendes ételeket, akkor tudjam hogy mit eszik, miből készült az az étel.

Az elég szomorú hogy a babád 3 hetes és azt írod, már párszor voltál vele kávézóban :( Nagyon ráérsz... Én sem vagyok maradi, van 2 gyerekem: 2,5 éves és 4 hónapos, én is eljárok barátnőkkel kávézni sőt hastánc órára is, de a babát nem vittem és nem is vinném ilyen helyekre, inkább vigyáz rájuk valaki.

Étterembe se vinném a babát egyelőre. Bármilyen fertőzést, bacilust összeszedhet egy ilyen helyen, picike még.

A szülinapi vacsorára se vinném, akkor inkább bébiszitter de ezzel elkéstetek, mert össze is kell szoknia a babának és a bébiszitternek, szóval ha hétvégén lesz, szerintem a bébiszitter se jó megoldás. Az meg pláne nem, hogy elviszed és egy csendes szobában fog pihenni. Ezt te se gondoltad komolyan, ugye? Kint ül 35 ember, szórakoznak, beszélgetnek, nevetgélnek, s egy teljesen idegen helyen a gyermeked egyedül... Hát fura hozzáállásod van.

Jól meggondoltad te ezt a gyerekvállalást? Nagyon fiatal lehetsz a hozzáállásodat látva.

Az pedig hogy a saját barátnőidre nem mernéd bízni a gyermekedet (mellesleg ilyen pici babát nem is szoktak), az rólad is egy képet ad, milyenek lehetnek azok a barátnők :(


Le lehet pontozni és bár válaszoltam a feltett kérdéseidre is, de írtam olyat is ami off és amit nem kérdeztél. Tudom.

2012. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze,nyugodtan írd le a véleményedet,de remélem nem sértelek meg,ha nem annyira érdekel.
2012. okt. 5. 11:31
 9/11 Jégtánc ***** válasza:
56%
6 hetes koráig nemhiába tanácsolják hogy ne vidd nagy közösségbe.... Babáknak még nem olyan jó az immunrendszerük .Addig nem vittem egyik gyermekem sem sehova,max sétálni.Főzni anno én is az első gyermekem születése után tanultam meg.Konyhád gondolom van:)) Vannak nagyon jó szakácskönyvek.Gyakorolj.Ha ilyen jól elvan a babád akkor simán belefér.
2012. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jégtánc ***** válasza:
Mármint hogy időt szakíts a főzés tanulásra:) A kérdésedre válaszolva,úgy lehet megoldani hogy valakire ráhagyjátok addig a babát.
2012. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!