Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokszor adtam 8 hós...

Túl sokszor adtam 8 hós babámnak bébiételt, és most ott tartunk, hogy 1-2 gyümin kívül semmi házit nem eszik meg. Anyukák, hasonló van valakinél? MIt tudtatok tenni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Először keverd össze a házival, majd egyre kevesebb bébiétel, végül már csak házikaja. Hátha bejön.

Szia!

2009. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is volt egy időszak mikor csak boltit evett. Én is elkezdtem neki keverni, aztán egyre több házit tettem bele. Illetve a házinál próbálgattam az arányokat mi ízlik neki jobban, illetve pici zöldfúszerrel, pirított hagymával fűszereztemm, úgy ízlett neki. a bolti kaják közül is sokban van hagyma onnan vettem az ötletet.

2009. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj magad készíteni főzelékeket neki,és eleinte keverd a boltival.Pl először főzzél mondjuk krumplit,és vegyél zöldséges bébiételt azzal keverd össze.Aztán rizzsel,tésztával ugyan ezeket.Majd Te magad főzd süsd meg a húst is bele,ne husisat vegyél.Aztán fokozatosan tegyél az általad főzöttekbe zöldségeket is,egy idő után amikor már hozzászokik az otthoni ízekhez is,nem kell bele boltit tenned.

Én fordítva vagyok,a boltit nem eszi meg,mert házihoz szokott a legkisebbem.De a hozzátáplálás kezdetén én is üveges zöldségeket vettem neki.Aztán amikor már egy ideje csak én főztem azóta azokat nem eszi meg,de nem is akarom visszaszoktatni.

Üdv:3 gyerekes anyuka.

2009. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket!
2009. aug. 5. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!