Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lett most a kisfiam....

Anett26. kérdése:

4 hónapos lett most a kisfiam. Ő anyatejet kap, és pótlásnak utána még egy kis tápszert, vegyes táplálás, egymás után. Előbb persze tejcsi. Igy vegyesen mikor kell kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
tudom hogy régen amikor mi születtünk akkor nem nagyon volt divat az anyatej,inkább tápszerrel tápláltak,s ahhoz is hamar adtak mást,szerintem már idejekorán adtak a babáknak teát,pl anyósom meséli mindig hogy annak idején ő már 3-4 hónaposan adott a gyerekeinek krémtúrót és szalonnét péesitve.:D mondjuk sztem ez erős túlzás,én nem hiszem hogy egy éretlen bélrendszert 4 hónaposan ilyesmikkel kéne terhelni és rosszul vagyok ha erről kezd mesélni :D ti mit gondoltok? köszi
2012. okt. 6. 21:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
tudom ,hogy 6 hónapos kort irnak a tejeseknek és 4 hónapost a tápszereseknek,de mivel vegyesen kapja nem tudom mikor mivel kezdjek.Pl gyümölcsteát ,gyümölcsöt mikortól kaphat? köszi:)
2012. okt. 6. 21:05
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan várhatsz 5 hónapos koráig.
2012. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én hat hónapos kor előtt nem adtam csak anyatejet és 4 hónap után némi tápszer kiegészítést. Ráérsz bevezetni bármit fél éves kora után. Először akkor is csak gyümölcsöt, zöldséget. Szépen lassan, fokozatosan. A krémtúró és a szalonna majd csak az első szülinap után ajánlatos.
2012. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekgasztroenterológus javasolta, hogy kezdjem el 4,5 hónaposan a hozzátáplálást. Mondjuk nálunk az volt a gond, hogy nem hízott rendesen a kisfiam, ezért mentünk orvoshoz. Addig csak anyatejes volt és a doktornő szerint kevés volt neki már a tej, így elkezdtem neki főzeléket majd gyümölcsöt adni.

Azokkal kezdtem, amit 6 hónapos anyatejes babáknak javasolnak és nem is kap mást 7 hós koráig.

Így tápszer még nem kell, anyatejet kap egész nap és délelőtt gyümölcsöt, délben pedig főzeléket.

A tápszer helyett megpróbálhatsz neki adni gyümölcsöt, majd főzeléket már most is. Én előbb mindig szoptatok és utána jön az egyéb, így tovább maradhat anyatejes és úgy tűnik így nem csökkent a tej mennyisége és eddig nem kellett tápszert adni.

Nekem ezt a doktornő javasolta így és eddig bevált :-)

Persze ki lehet várni a 6 hónapos kort a hozzátáplálással, de akkor fennáll az a lehetőség is, hogy egyre több tápszert kell majd adnod, míg a tej fogyni fog. Az első fiammal így jártam, mire 6 hónapos lett, alig volt tejem.

2012. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én éppen tegnap olvastam, hogy azért, mert valamelyik baba tápszert kap,nem kell előbb elkezdeni a hozzátáplálást, persze csak, ha indokolt pl. az orvos javasolja.Nem biztos, hogy kész még rá a kis szervezete.
2012. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 4 hónapig volt kizárólagosan szopis, majd kiegészítettem tápszerrel is neki, és vele 4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást orvosi javaslatra. Mondjuk ő nem volt nagy szopis és a tápszerért sem volt oda. De a "rendes" kajákat viszont imádta. Onnantól, hogy már mást is evett sokkal jobb lett minden. A fejlődése is nekiindult jobban és a hangulata is jobb lett.

Igazából fontos, hogy te mint anya mit érzel a babádon, és milyen a baba fejlődése, illetve azért érdemes egy dokival is beszélni a hozzátáplálás elkezdéséről.

Anyukám is mesélt arról, hogy "én már 3 hónaposan húslevest ettem, mégis itt vagyok", és ez nekem is furcsa, de ez mondjuk olyan dolog, hogy akkor mások voltak a szokások, más volt az orvostudomány, ajánlások nem is igazán léteztek. Viszont azt sem tudhatjuk, hogy 30 év múlva a mi gyerekünk mit fog szólni a mi régebbi elveinkhez. :)

2012. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nem szalonnával kezdtem, hanem pici almalével, amit tápszerrel kevertem össze. :)
2012. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Látom ,nem csak nekem furcsa ez a szalonnás ügy :D én is csak néztem mikor hallottam,ez eleve kizártam :) hát az 5-6 hós határt gondoltam én is,a babám most kap kb. 100 tejcsit és 40 ml tápszert,egyenlőre elég neki :) Imádja a pocakját. Most lett 4 hónapos és 3 óránként eszik,néha már 3és fél,de az még ritka. :) 3320 al született ,most 4 hónaposan meg már több mint 7 kg :) az étvággyal nincs gond :)
2012. okt. 6. 23:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért mert egy baba tápszeres, nem kell kötelezően elkezdeni 4 hósan a hozzátáplálást. A kisfiam 3 hónapig szopizott, azóta tápszert kap, most 4,5 hónapos, kb. 2 hét múlva kezdjük a kóstoltatást.

2 családon belüli esetet írnék le:

Egyik baba nem akarta egy idő után elfogadni a tápszert (anyukának már nem volt teje), ezért 3,5 hósan orvosi utasításra elkezdte anyuka a ht-t almával, majd barackkal, krumplival. Az almától és a baracktól fájt a hasa a babának, a krumpli pedig emésztetlenül áthaladt rajta. Azóta megint csak tápszert eszik (elfogadja). Most 4,5 hónapos.

Másik baba, nem hízott olyan ütembe, ahogy a gyermekorvos elvárta, így 4 hósan elkezdték a ht-t. Így se hízott úgy, ahogy várta az orvos, de a kisfiú megutált szinte mindent. Most 20 hónapos és fő tápláléka a tápszer, mást alig eszik. Ha jobb napja van, akkor a gyümölcsön+a tápszeren kívül hajlandó mást is enni.

2012. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nuygodtan hozzátáplálhatsz már. Sima anyatejes babát is érdemes már 4 hónaposan-
2012. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!