Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikum bevétellel...

Antibiotikum bevétellel kapcsolatban adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Két éves kisfiam antibiotikumot kapott, Augmentint. Nem hajlandó bevenni, ha erőszakkal a szájába nyomom, öklendezni kezd, egyszer már hányt is. Így semmi értelme erőszakkal belepréselnem, ha utána úgyis kijön.

Mibe tehetném bele, amibe szabad is és az ízét is elnyomja? A betegtájékoztatóban semmit nem találtam erre vonatkozóan.


2012. okt. 6. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én a lázcsillapítós adagolóból nyomtam a szájába és gyorsan itattam rá vizet.De régebben nekem se ment így se,akkor krémtúróba kevertem neki,csak ha nem ette meg az egészet,akkor kevés volt ugye a gyógyszer.Tedd olyanba amit nagyon szeret és biztosan megeszik.
2012. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk az adagolós fecskendő bevállt, de pl. a szomszéd fiúnak úgy adják be, hogy befogják az orrát szájat kinyit (mert csak ott kap levegőt) aztán száj kézzel bezár és ha lenyelte elengedik az orrát. Tudom nagyon drasztikus, ilyenkor mindig mondják neki, hogy legközelebb vegye be simán, mert ez lesz. Szerencsére nálunk ilyet nem kell alkalmazni, ha rossz ízű akkor is beveszi, bár akkor odakészítem neki a csokit, amit utána gyorsan bekap.
2012. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is a fecskendő jött be+utánna rögtön a kedvenc üdítője az én poharamból,mert az nagyon tetszik a lánykámnak:)
2012. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos már mindent próbáltunk ezek közül. Danoninoba kevertem, megérezte, azóta nem eszi meg gyógyszer nélkül sem. Nem érdekli semmilyen jutalom, se csoki, se üdítő, se nyalóka.

Csak a lefogás marad, ami viszont egyedül már nem megy. Így max 2-szer tudom beadni neki naponta. :(

2012. okt. 7. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!