Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjam vagy ne? Elbizonytalanod...

Adjam vagy ne? Elbizonytalanodtam az antibiotikum adásával kapcsolatban.

Figyelt kérdés
18 hónapos a fiam, szerdán vittem orvoshoz, mert nagyon csúnyán köhögött, és hőemelkedése volt. Sajnos a mi dokink szabadságon van, így egy ismeretlen gyerekorvos vizsgálta meg, azt mondta, felsőlégúti fertőzése van. A tüdeje tiszta, Nurofent, Stodalt javasolt (ezt adtam én is, amint kezdődött a betegség) és Klacid baby antibiotikumot írt fel. Nem tudom valóban szükség van-e rá, (de gondolom ok nélkül nem írta fel), ráadásul ma még jól meg is ijesztett egy hölgy, hogy sokat fogunk szenvedni még emiatt. De ha már elkezdtem adni neki, akkor ne hagyjam abba, mert azzal többet ártok, mintha megcsináljuk a kúrát. De mikor megkérdeztem, hogy miért, akkor nem tudott válaszolni, csak annyit mondott vigyem el másik orvoshoz is a fiam. Ti abbahagynátok az antibiotikum adását?
2010. máj. 28. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne hagyd abba. Viszont adjál mellé Normaflort. Kislányom ugyan ebben van benne, köhög, magas láza volt, ő Cefzilt kapott. Nem szabad félbe szakítani, 5 napig add neki.

Nem tudom mire gondolhatott a hölgy, de vagy mondta volna el, vagy fogta volna be. Amúgy a gyógyszer mellékhatására gondolhatott?

2010. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább az orvosra hallgatnék, mint egy okoskodó hozzá nem értőre. Az antibiotikum nem méreg, ha nem minden csip-csup náthára azt kapja a gyerek és rendesen, előírás szerint be is szedi. Sokkal többet ártasz azzal, ha néhány napig kapta és most egy laikusra hallgatva leállsz vele. Ui. ha valóban szükség volt rá, akkor a szervezetéből még nem tűntek el teljesen a bacik, csak legyengültek az antibiotikum hatására, de legközelebb már ellenállóak lesznek erre a szerre... Azért az orvosok nem hülyék és talán nem hiába tanulnak 6+2 évig....
2010. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba!A Klacid amúgy nagyon jó!
2010. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkeztedtétek csináljátok végig a kúrát. Sokkal jobban ártasz vele, ha most hagyjátok abba.

Én soha nem adam antibiotikumot a gyerekeimnek (igaz a doki tudta ezt). Beszélj egy másik dokival őszintén és mond el az aggodalmaidat.

Jobbulást nektek.

2010. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a köpete? Köhög még? Én nem adtam volna neki még AB-t. 3 napig simán várhatsz vele, főleg ha nem lázas. A stodal mellé adnék valami homeos bogyót, ami jó az ő állapotára. A hőemelkedés sem gáz, mert 38 alatt pusztítja a kórokozókat, felette már adnék, hogy ne kapjon lázgörcsöt. Itatnám, figyelném ...Ha az AB mellett döntesz akkor szerintem adjál neki mellé normaflort is.
2010. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia.Én antibiotikum ellenes vagyok.Ha csak nincsen olyan betegsége a fiamnak ami nélkülözhetetlenné teszi az antibiotikum használatát,én nem adom.17 hónapos a fiam,néhány csúnyácska fertőzést,vírusos megbetegedést átvészeltünk már antibiotikum nélkül,pedig az orvos írt fel ilyen jellegű gyógyszert.Azért kell végig csinálni a kúrát mert az antibiotikum az első pár napban nem a betegséget gyógyítja hanem a szervezetet próbálja erősíteni,ez miatt tűnik úgy hogy a betegség elmúlt,pedig nem.Mire végére ér az antibiotikum szedésének ideje a kórokozókat,fertőző vírusokat mind kiöli a szervezetből,és sajnos azokat is amikre a szervezet igényt tart.Nagyon hatásos gyógyszerek ezek,de ha közben hagyják abba a szedését, a betegség ismét előjön, de már a használt antibiotikum hatástalan rá, így más, erősebb hatású gyógyszerre van szükség. Szerintem mint anya fel tudod mérni a kicsid betegségét,és el tudod dönteni hogy a saját szervezetére bízod-e a gyógyulást,vagy az orvos tanácsára hallgatsz.Én minden esetre szem előtt tartanám a helyedben hogy vannak nagyon súlyos megbetegedések amikor nagyon magas a láz, hányás,hasmenés, esetleg súlyos gyulladás van a szervezetben,én ilyenkor tartom hasznosnak az antibiotikumok használatát.
2010. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Mi is hasonlóan jártunk, a lányom is pont másfél éves volt akkor (most 2,5 múlt).

Ügyeletes doki antibiotikumot írt fel. Elkezdtük, de másfél nap után fulladt a lányom, az ügyeleten kötöttünk ki, akkor derült ki hogy kruppos, így 5 napig voltunk kórházban. Ott NAGYON furcsán néztek, hogy minek kapott antibiotikumot, és le is állították. Direkt kérdeztem, hogy nem baj-e, mert már elkezdte szedni, de mondták, hogy ne foglalkozzak ezzel. 2-3 nap múlva újra felment a láza, mert felülfertőződött, akkor már ők maguk kezdtek neki antibiotikumot adni, és azt a kúrát már be is fejeztük. (Sajnos a nevét nem tudom).

Se előtte, sem azóta nem kapott antibiotikumot.


Ezt nem azért írtam le, mintha a Te gyermeked is kruppos lenne, nehogy félre értsd, csak azért, hogy van, amikor az orvosok állítják le az antibiotikum kúrát a kellős közepén, szóval mérlegelni kell, hogy mi a baj, és azután dönteni, de amíg a saját, vagy egy másik megbízható orvos ezt nem javasolja Neked, addig én nem tenném!


Jobbulást a kicsidnek, és mihamarabbi gyógyulást!

2010. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat.

Már csütörtökön elkezdtem adni neki az antibiotikumot, 5 napig kell elvileg. Azt hiszem, most már adom és hétfőn elviszem a saját dokinkhoz. Legközelebb (remélem ilyen nem nagyon lesz) pedig biztosan várni fogok vele és csak a legszükségesebb esetben folyamodok hozzá. Mindenesetre köszönöm a részletes válaszokat, nagyon sokat segítettetek. És hétfőig adok neki Normaflore-t is.

2010. máj. 28. 21:11
 9/9 A kérdező kommentje:

Délután aludt több, mint 3 órát, nem lázas, nincs hőemelkedése, viszont még mindig rekedt a sírása, nevetése, és köhög. Remélem a hétvégén rendbe jön:)

Köszi mindenkinek!

2010. máj. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!