Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas a babám, másfél órája...

Lázas a babám, másfél órája kapott nurofent (akkor 38,9 volt a láza), most felriadt, érzem hogy még mindig tüzel, ha nem múlt a láz adhatok kúpot is vagy ne tetézzem?

Figyelt kérdés
nem keltettem fel hogy lázat mérjek, de nem tudom mi lenne a jó. másfél óra alatt le kellett volna mennie...
2012. okt. 6. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld vizes ruházni a kis kezét és lábát!De a legjobb a hűtő fürdő lenne.
2012. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Puszild meg a homlokát, ne a kezeddel nézd ott a lázat, ezt a tanácsot a védőnő adta. Ha forró, esetleg hideg vizes borogatást tudsz tenni a csuklójára, a bokájára, és a homlokára. Az eltérő hatóanyagú lázcsillapítókat (paracetamol vs. ibuprofen) 4 óránként lehet váltakoztatni. Ha 39 fölé megy a láza, akkor alkalmazhatsz hűtőfürdőt, de ennek nézz előbb utána a neten, mert nem írtad mennyi idős a kicsi. Ha bizonytalan vagy, hívd fel a gyerekorvosi ügyeletet, ott pontos felvilágosítást adnak, és szerintem, ha kell ki is mennek. Én velük kezdeném. Jobbulást neki.
2012. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi, 8 hós egyébként. tegnap jól levitte éjjel a kúp és ma napközben a nurofen.

hozzám bújt mikor felriadt és éreztem hogy tűzforró. :(


akkor próbálom a hideg vizezést.

2012. okt. 6. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Napokban az én fiam is lázas volt, kúp+nurofen van itthon. A doki azt mondta tegnap, hogy ha 2 óra múlva az egyik nem viszi le a lázat, adjak neki a másikból. (Egyszer-egyszer szerinte nem okoz gondot, ha nincs kivárva a 3 óra) főleg ha a láza sem ment le.
2012. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1,5 óra múlva még nem adhatsz kúpot, 3 órát kéne várni.

de nem szabad nagyon lázasan se hagyni, persze egy kis láz az nem fog ártani, de 39 fölött ne legyen.

mérd meg a lázát de nem érzed a kezeddel, hogy mennyire forró, ha nagyon magas akkor fel kell ébreszteni és hűtőfürdőzni :(

2012. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem azt mondta a gyerekorvos,hogy óránként másféle gyógyszert adhatok a lányomnak.
2012. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a segítségetekkel átvészelltük az éjjelt :(- legalább már 39 alatt van...
2012. okt. 7. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!