Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van abban a helyzetben,...

Más is van abban a helyzetben, hogy az anyósékkal, vagy szülőkkel élnek egy lakásban, miután megszületett a pici? Probléma lennt.

Figyelt kérdés
Mi a szüleimmel élünk(rettentően imádom őket),de már kezt tele lenni a tököm.Mindenbe,amit el tudtok képzelni,beleszólnak,nincs egy csepp magánéletünk,mert mindenről tudni akarnak,rendesen még azt is el kell mondanom,hogy mikor kakil a kislányom(most 11 hónapos).Állandóan rajta/rajtunk lógnak.Mikor kicsi volt,állandóan a szobábsn voltak,megnyekkent,szinte fellöktek,úgy futottak be hozzá.Apja kezéből is meg enyémből is kapkodják,és tényleg mindenbe beleszólnak.A ruhától kezdve a kaján keresztül a ruháig,mindenbe.Még abba is,hogy mikor szoptatom,mikor kap szilárdat,és mikor teszem tisztába.Imádom őket,de már sokszor veszekszek velük,de nem akarom bántani őket,mert már nem is olyan fiatalok(apukám 58 éves,anyu meg 54),meg 4 gyereket felneveltek,de akkor is.Ma telt be a pohár,mert nagyon nyűgös volt a kicsim,apa meg dolgozik,és szegényem meg itt úgy sírt,nem lehetett megbékiteni(jön a fogacskája,lehet attól),ők meg rontanak be a szobába,hogy mit csinálok vele,meg elkezdenek idegesiteni,meg magyarázni,hogy mit miért csinálom,meg okoskodnak,hogy nem birják hallgatni hogy sir adjam nekik oda.Hát az ba..ott be.Én vagyok az anyja,én se hagyom sirni,és mindent meg is tettem,meg is nyugtattam,meg el is aludt,de ők ezzel csak rontanak rajta,hogy állandóan ki akarják kapni a kezemből,meg felhúznak.Ha én is ideges vagyok,hogy nyugtassam meg szegényt?Nem vagyok már én se se gyerek,se hülye,hogy ne tudjam mit kell csináljak a kislányommal.Már tervezzük a költözést,csak sajnos nem megy az olyan könnyen.Más is van ebben a cipőben,mint mi?Hogy sikerült megoldanotok
2009. aug. 5. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.igen én is anyukámékkal lakom de most megoldodott annyival a helyzet,hogy egy emelettel és kölönbejárattal megcsináltuk a házat,de évekig éltünk együtt.még most is rengeteget verszekszik.külön lakunk már,de ha nem szólunk hogy hová megyünk akkor kitör a háború.minden lépésünkről tudni akar,és ha nem igy történik akkor kitör a botrány.Anyukám olyan majomszeretettel szereti az uncsit.de rengeteg bajt csinál vele,most a herpeszes szájával csokolgatta agyon,reggelre ki is jött egy kis dudor a száján,megtudnám ilyenkor folytani anyám.Sajnos nemtudsz mit csinálni,csak azt,hogy megpróbálsz addig nem nagyon veszekedni velük még ott vaygtok.Sajna megbeszélni a dolgokat nem nagyon lehet,legalábbis vele nem.inkább nyelek,de nagyon sokat.képzeld,a tejem is miatta apadt el,mert annyit balhézott,én meg örlődtem sírtam iatta,hogy elapdt az idegtől.Csak kitartást,és mielőbbi különköltözést kivánok nektek.
2009. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem, nem vagy egyedül. Csak nekem nem a szüleim, hanem anyósom. Mostmár javult a helyzet szerintem rájött magától, vagy a párom beszélt vele, nem tudom.

De ugyanúgy ki lettem oktatva, mindent úgy kellett csinálnom ahogy ő mondta, nem is hagyott békén addig. Mondjuk nem kapja ki a kezemből, nincs sokat kézben a pici. De nagyon tele volt már a bakancsom az egésszel.

Szerintem mivel a te szüleid egy fokkal könnyebb helyzetben vagy, a szüleiddel csak megtalálod a hangot. Igen is el kell vhogy szépen mondanod nekik hogy te vagy a gyerek anyja, te tudod a legjobban mi jó neki, te ismered a legjobban. Szívesen fogadod a tanácsokat, de te döntöd el hogy megtartod vagy sem. És ezért ne legyenek mérgesek rád. Diplomatiusan, két pozitív gondolat, egy negatív gondolat.

Ti legaább elköltöztök, de nekem erre semmi reményem sajnos. Kitartás kivánok neked, és a pároddal is beszélj ezügyben.

2009. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.akkor sajnos nincs remény.kitartást,és minden jót.ja,és párod hogy birja?mert az enyém már nem sokáig fog tűrni:(
2009. aug. 5. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is a szüleimmel élünk és 5 hónapos a lányunk. Én is nagyon szeretem őket, de nagyon sokszor kell a sarkamra állnom. Édesapámnak a múltkor konkrétan megmondtam, hogy merre van a szobabajtó. Persze próbálok finom lenni, de tudod magadról, ha a gyerekről van szó, könnyen elduttan az ember agya és akkor már nem megy. Sok falbaütközés árán is elértem azt, hogy pl. csak akkor feszik fel, ültetik fel a kicsit, ha előtte szólnak, megkérdeznek. Ringatás NINCS! Kézpuszilgatás NINCS! Koszos kézzel tapizás NINCS! Ezt megkövetelem következetesen mindenkitől. Légy te is határozott és következetes. Ha szembe kell menni a fallal, menj, ha így látod helyesnek. Előbb-utóbb belátják, a legjobbat akarod a kicsinek és nem szabad, hogy elvegyék tőled magát az ANYASÁGOT (ami etetés, öltöztetés, dajkálás, fegyelmezés.....stb.)Ők már bizonyítottak, mit tudnak, köszönd meg, hogy át akarják adni neked a tudást, tapasztalatot, de kérd meg őket, hogy a döntés szabadságával élhess és azt tégy, amit a legjobbnak látsz. Sok türelmet, kitartást. Még anyi: nem jó hosszútávon mindent lenyelni a családi béke kedvéért! hisz neked már külön kis családod van és ha a férjed partner mindenben, kérd meg, segítsen neked abban, hogy megértsék a szüleid, mi a gond. Álljon ki melletted. Persze ne kiabálva, vitatkozva, hanem határozottan és nyugodtan, hdeg, FELNőtt fejjel. Örömteli családi életet kívánok! K.
2009. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne tűrd, mert ha elköltöztök, akkor csak a rosszra fogsz emlékezni és megromlik a viszony. Mindenkélpp ülj le velük beszélni hogy te vagy az anyja, nem is értem miért tűrted ezt el. Lépj mindenképp!!!
2009. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!