Fiatal anyàk! Azòta amiòta megszületett a kicsi fiam nem jò egyàltalàn az "együttlèt" a fèrjemmel. Volt vagy van vki ilyen helyzetben? Hogyan oldottàtok meg a dolgot?

Figyelt kérdés
Nem kìvànom mèg egy kicsit sem.Sajnos màr 18 hònap eltelt azòta ès most màr kezdek aggòdni.
2011. júl. 2. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Dettó! Ugyanilyen helyzetben vagyok én is. :(((

Én is parázok, hogy vmi gáz van velem.

2011. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor beállok a sorba. Én már terhesen sem kívántam, de megtettem 1x1x. Mióta megvan a kisfiunk, azóta még annyira sem kívánom. Nem a fáradtság miatt, mert inkább tv-zem, vagy gépezem, egyszerűen csak nem. Még a gondolatát sem, így sajnos be sem nedvesedek. Fogalmam nincsen, hogy miért van ez és meddig tart, de nem bánnám, ha visszakapnám a régi énemet.Legalább a szexualitás terén.
2011. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen szerencsére nem volt.

20/N 2 éves kislány anyukája.

2011. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
szerintem egyszerűen a párotokat nem kívánjátok, ez mindenkivel előfodul egy idő után. A szext még kívánjátok? Esetleg maszti?
2011. júl. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én a sexet kívánom és a férjemet is, de a sajnos teljesen érzéketlen lett a hüvelyem.

Elötte sem volt hüvelyi orgazmusom, de élveztem és jól esett, de most érzéketlen :S

Nagyon szétrepedtem amikor a babám kibújt és a csiklómban is volt varrás, így már az sem a régi :S

attól tartok, hogy a 2. baba után már semmit nem fogok érezni ne adja Isten meg fájni is fog :(

Nem bánnam ha császároznak!

2011. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok.

Már 2 gyerekem van. Az elsőt is sokáig szoptattam, a második most másfél éves és még szopizik (már leszoktatnám), és úgy tudom a szoptatással olyan hormonok termelődnek ami csökkenti a libidót (szexuális vágyat), valamint hüvelyszárasságot okoz. Részben erre fogom a problémám okát. Nálam azért a síkosító használata valamivel élvezetesebbé tette az együttléteket, de sajnos a vágyfokozásban ez nem segít.

Szerintem szülés után természetes, hogy sok minden átrendeződik bennünk. Gondoljatok bele, eleinte nagyon sokat öleljük, simogatjuk a kisbabánkat, minden nap hosszú ideig testi kontaktusban vagyunk vele, mivel ez a babának és az anyának is természet adta igénye, meg hát a baba táplálása miatt életfontosságú is. Ez is egy fajta testi intimitás, csak anya és gyermeke között. Szerintem ez a meghitt közelség a babával az oka, hogy sok anyának a férjjel való testi érintkezés valahogy már nem fér bele a képbe. Ez elfogadható érv kb. a szülés utáni első 6-8 hónapban, de azt mondják utána azért már meg kellene indulnia valamiféle változásnak a nőben. Az pedig, hogy 1-2-3 évig sincs meg a vágy, már tényleg nem normális. Én is keresem a megoldást, elsősorban magamban próbálom helyrerakni a dolgokat. A férjem szerencsére elég türelmes és toleráns, persze azért ő is szokott panaszkodni, hogy gyakoribb együttlétekre vágyna, de nem bántóan mondja.

A fentieken kívül további okok még nálam, hogy parázok közben, hogy felébred a gyerek, és ránk nyit, valamint az is, hogy sokszor olyan fáradt vagyok, még szex közben is el tudnék aludni :(

Találtam két cikket, és két videót a témában, amiket szerintem érdemes elolvasni, megnézni annak aki érintett a problémában:

1. cikk (Soma tanácsai): [link]

2. cikk:

[link]


Videók (Dr. Erős Erika szexuálpszichológus tanácsai):

[link]

[link]

2011. júl. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Érdemes orvoshoz fordulni, el tudom képzelni, hogy a terhesség + szülés jó kis hormon kavarodást okozott nálatok! Ne aggódjatok és ne legyen ez "ciki" téma, mert a férfiaknak se véges a tűrő képességük ilyen téren!

A fogamzásgátló is okozhat ilyen problémákat, mert hormonális, felboríthatja a szervezet megszokott rendjét!

2011. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy irtatok.Azèrt a linket meg fogom nèzni,hàtha segìteni fog.Èn csak abban remènykedem hogy idövel meg fog vàltozni minden.Talàn kis romantikus környezet,szexi rucika...talàn megold mindent.Csak ahogy èlünk ,az sem könnyü,együtt az egèsz csalàd,anyos ,apos stb...
2011. júl. 3. 12:29
 9/13 anonim ***** válasza:
21 vagyok,2 hónapos a kisfiam a gátseb miatt fáj a szex nem is tudjuk rendesen csinálni,viszont nagyon kívánom,és a férjem is remélem idővel jobb lesz
2011. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát én teljesen prűd lettem.

Már a férjem látványa is zavarba hoz, nehogy hozzáérjek.

5hónapja született a második kicsi. A fogamzásgátlásra nem nagyon kell gondolni, mert nincs mit gátolni.

Egyszerűen kiráz a hideg, hogy megint, és...

E van:S

24évesen 2gyerek után "apáca" lettem... majd kilábalok belőle remélem.

2011. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!