Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiam nagyon-nagyon...

3 hetes kisfiam nagyon-nagyon hasfájós. Lehet, hogy tápszert kéne váltani?

Figyelt kérdés
Egyik gyerekemnél sem tudtam szoptatni, egyszerűen nincs tejem, ezért mindketten tápszeresek a legelejétől. Első kisfiam végig Beba-t kapott, neki soha semmi baja nem volt. Viszont a most 3 hetes picúrom extrán hasfájós, kb mikor csak ébren van, ordít, gyűri magát, megfeszül, és persze emiatt aludni sem alszik sokat. Eddig minden nap volt széklete, de most már 2 napja az sincs. Adom neki az Infacolt és Colief cseppeket is, de nem javít a helyzeten. Egyébként 8x eszik 60 ml-t, ezt sem tudom eldönteni, hogy esetleg sok, túletetem, ez a baj, vagy pont, hogy kevés. Fájhat ennyire a hasa a Bebatól? Mert pár kérdésben olvastam, hogy Milumil 1-re váltottak, és attól jobb lett.
2012. okt. 7. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha-s tápszert kap vagy simát?

2012. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

60-70-80 ml eszik ilyenkor egy ennyi idős baba ezzel nincs baj

na meg ha nem kéne neki, nem inná meg !

mi például Mildibét használtunk,...

2012. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi már a 3. fajta tápszert használjuk. 8 hetes a babám. A hjasfájás mindegyiknél megmaradt.

A mennyiségről nekem azt mondta a doki és a védőnő is, hogy testsúlykilogrammonként 150ml a folyadékigény egész nap összesen.

2012. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk hasfájásra a Biogaia csepp vált be meg szőlőmag párnát szoktam megmikrózni és a pocijára tenni (DM-ben vettem 1200ft volt)


6 hetes kisfiú anyukája

2012. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszolónak, igen, HA-s tápszert kap.
2012. okt. 7. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:
anyatejet nem tudsz neki szerezni? Nem tudom ilyenkor hogy megy ez... Az én kislányomat 8 hetesen kellett elkezdenem tápszerrel etetni, mert nem hízott eleget, ennek ellenére folytattam a szoptatást is (volt tejem, csak nem elég) még most is szopik, másfél éves (bár már baromira leszoktatnám). 6 hónapos koráig a Beba HA1-et adtam, nem fájt a hasa soha. Utána 6-12 hónapos koráig is végig a Beba-t adtam neki, a korának megfelelőt. 1 éves kora óta már mindenfélét veszek neki (Milumil, Milupa, Nestlé, Hipp, Babylove, (tehéntejet nem adok magában inni). De nemrég volt egy elhúzódó hasmenése, kipróbáltam, hogy kiiktatom a tápszert, és helyette Sinlac-ot adok, ezt is ugyanúgy issza, és láss csodát nem megy a hasa. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy most egy picit meginogtam azzal kapcsolatban, hogy mennyire jó is neki a tehéntej :/ De a te babád még nagyon pici, én vagy anyatejet próbálnék meg szerezni, vagy csak HA-t adni.
2012. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még egy gondolat, az egyik unokanővéremnek ez volt, hogy szinte elejétől nem ment a szoptatás, de végül 3 hónapos koráig anyatejet tudott adni a babájának, mert a szomszéd csaj éppen az ugyanakkora babáját szoptatta, és minden szopi után nekiállt fejni a másik babának, és a lefejt tejet a teraszon át átnyújtotta. Mekkora szerencse! És milyen iszonyú rendes dolog ettől a másik anyukától hogy így segített...
2012. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az uncsitesóm utána végig Beba-t adott a kisfiának, de egy másik uncsitesóm is eszembe jutott, aki a koraszülött kisfiát nem tudta sokáig szoptatni, tápis lett és ugyanezt mondta,hogy Milumil-t adott, mert a Beba nem jött be...
2012. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Első válaszoló vagyok:)

Szóval nekem mikor kijöttünk a kórházból cseréltem is le a HA-s tápszert..nekünk részben az volt a baj. Ha nem allergia gyanús a gyereked akkor talán érdemes lenne simát íratni. Mi is nagyon-nagyon hasfájósak voltunk. Nekünk a Milupa Optima jött be. Nekem már 8 hónapos a fiam, de amit használtunk 2-es tápszert most úgy néz ki kivonják a forgalomból. A doki nénink írt fel tápszert, most hozták be a forgalomba, kifejezetten hasfájós babáknak. Milupa Fermentált a neve, rá is van írva emésztési zavarokra, hasfájás, kólika, székrekedés, puffadás..stb. 900 g kb. 1100 ft. Talán érdemes lenne megpróbálni.

2012. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2012. okt. 8. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!