Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtél el mesélni a...

Mikor kezdtél el mesélni a babádnak és milyen könyvből?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsi kora óta szeretett mesét hallgatni/nézni, olyan 2 éves volt amikor rendszeresen hozta a könyvet, hogy olvassunk neki, azóta este alvás előtt olvasunk neki(amíg délután aludt, akkor is). Ha elkezd oviba járni úgyis igényelni fogja, mert ott hozzászokik mivel az óvónők mesélnek a délutáni alvás előtt :)
2012. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 1 éves, most kezdtem el rendszeresen, napi szinten elővenni a könyveket. Eddig is nézegettük néha, de ritkábban. Leggyakrabban a Füzesi Zsuzsa féle Mondókáskönyv 1. -ből szoktam neki olvasgatni, dalolászni. Nem sokáig, csak amíg neki kedve tartja.

De elővettük már az Öreg néne őzikéjét is pl., vagy a Mókás ABC-t, mert szereti a képeket benne.

2012. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az összes leporellós könyvet szereti

de túlkép teljesen mindegy mi akad a kezébe azt nézegeti és motyog magában

mesét nem szereti ha olvasok de amire mutogat azt mondanom kell h mi

az -- a kicsi most 21 hós


a nagyok imádták/imádják a mesét kb 1 évesen kezdtük mondókákkal majd hosszabb verses mesék majd 2 éves korra rendes mese 1-2 oldal max


hűűűű nagyon sok könyvük van de kicsinek a képeseket szerették amit lehet közben nézni is nem volt kedvencük

2012. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
már pár hónapos korában ölembe ültettem és a mondókás könyvet olvastam/verseltem/énekeltem neki, a nagymamája is akárhányszor vele volt, a hóc hóc katonából, aztán a leporellós könyvek is jöttek sorban, olyanok is amikből énekelni lehet, pl. kiskarácsony nagykarácsony, répa mese, tapsi a kis kertész, stb. Imádja az összeset! Most 18 hónapos már, nyáron kezdtem el neki a Boribon meséket, először a Hét lufi-t, aztán a Jó éjszakát Annipanni-t vettem meg. Most 4-5 Boribon van, és elalvás előtt mindig azt meséljük. Tudja hogy mi után mi következik, és mondja is. A mondókás könyvek is maradtak.
2012. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokáig esténként mondókáztam, verseltem neki elalvás előtt, amíg azt nem vettem észre, hogy felpörög tőle. Így 17,5 hónapos korában elővettem minden este egy-egy leporellót, azt olvastam, és minden oldal után megbeszéltük, mit lát a képen. Aztán olyan 2 éves kora körül megkezdődött az Anna-Peti-Gergő, és a Bogyó és Babóca őrület, és az azóta is tart. 3 éves, és még mindig ezek a slágerek.
2012. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!