Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, hogy a baba...

Mit csináltok, hogy a baba számára viszonylag elviselhető legyen a hajmosás?

Figyelt kérdés
Állandóan sír, dehát muszáj hajat mosni.
2012. okt. 8. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mienk két éves lesz és nem tudtuk megoldani :)

Úgy üvölt még mindig, mintha elevenen nyúznánk. Két ember kell hozzá, az egyik fogja, a másik vödörrel önti a fejére a vizet. Próbálkoztunk mindennel, hanyatt fektetni, meg lefoglalni stb., nem sikerült.

2012. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most lesz három éves, és sokáig ő is üvöltött hajmosásnál. Többször, többféleképpen is kérdeztem tőle, miért teszi. Ahogy nőtt, egyre jobban meg tudta fogalmazni azt a két dolgot, ami zavarta. Szavaiból azt vettem ki, hogy egyrészt a fürdővizet a fejével melegebbnek érezte, mint a testével. Tehát fürdés közben kellemesnek érzi a vizet, de amikor ezt a vizet a haja bevizezésére a fejére öntöm, akkor nagyon melegnek érzi a fejbőre. Másrészt a szemébe csurgó víz zavarta.

Emiatt ha hajmosás is van, akkor játszás, lubickolás nélküli gyors fürdés van nálunk és 35 fok helyett, hűvösebb 33 fokos vizet készítek. Másrészt nem ülve öblítem le a habot a hajáról, hanem az egyik karommal a vállánál-tarkójánál fogva kvázi hanyattfektetem és kérem, hogy a kis kezével az orromba kapaszkodjon. A változtatások hatására már nem sír hajmosás közben, néha a "kapaszkodj gyorsan az orromba" felszólításra még el is mosolyodik, de változatlanul nem kedveli a hajmosást. A tiltakozás és a sírás azonban teljesen elmaradt!

2012. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint is kicsit hidegebb vízzel mosok magamnak hajat, mert annyira forrónak érzi a fejbőröm (mint amit az utolsó is írt). szóval szerintem ez lehet a baj :)
2012. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam a lányomnak, meg most a fiúknak is, hogy nézték a ruhákat a fejük felett. Van egy felhúzhatós ruhaszárító a kád felett, ott nézték a ruhákat és soroltuk hogy kié van ott, milyen színű, vagy amit épp kitaláltunk. Már ha elég nagy hozzá a lányod, mert azt nem látom hogy írnád, mennyi idős. Uppsz, az sem biztos hogy lány?
2012. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sokat segítettek..Ez a hidegebb víz dolog nem jutott eszembe, de bevetjük. Egyébként a nagyobb fiú, a kisebb lány. Én azt hittem, hogy csípi a szemét, mert sok könnymentes sampon azért valójában csíp, meg piros lesz a szeme...
2012. okt. 9. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is egy mummus:( A fiam állandóan ki akart mászni a kádból, ha mostuk a haját és egyfolytában üvöltött. Most azzal kötjük le a figyelmét, hogy a férjem buborékokat fúj, amiket csillogó szemmel néz, miközben én masszírozom Levikém fejét:) A hajmosáshoz a Neogranormonnak az új könnymentes samponját használjuk, és most javult a helyzet:)De a hab leöblítése ellen még mindig tiltakozik. Ezt a kicsit hidegebb öblítővizet én is kipróbálom:)
2012. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap kipróbáltuk a hidegebb vizet, azért egy kicsit jobb volt. A plafonra nem tudunk ezért szerelni valamit, ú.h. ez így marad. A Neogranormon sampont még nem próbáltam, de láttam már. Mellette szól, hogy pumpás és nem tudja egyszerre kiönteni meg egy megbízható márka. Amúgy a hajvágás is dettó és a fiamnak vastag, dús haja van. Már a Rózsakert Centerben a gyerek élményfodrászatban is jártunk, de üvöltött...
2012. okt. 10. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányas vagyok, akinek a ruhákat nézik a gyerekek. Én úgy is csináltam annó, hogy csak a kezemet vizeztem be, abba sampon, úgy mostam a fejét, mindig csak a kezemmel tettem rá vizet, amennyi kellett.

Lemosni úgy is mostam le nekik, hogy fogtam egy mosdókesztyűt, bevizeztem hogy jó vizes legyen, de azért ne csöpögjön, és azzal törölgettem hátra nekik, igazából símogattam a fejüket ugye. Hosszadalmasabb, de járható út volt. Kell hozzá kis türelem. :-)

2012. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám a 8-as kommentelő letörölgetős módszerét alapos öblítés helyett. A sampon éppen nem az a kozmetikum, amit érdemes nyomokban a bőrön hagyni. A sampont bő vízzel, alaposan ki kell öblíteni a hajból, és a le kell mosni a fejbőrről! Ha csak jól benedvesített mosdókesztyűvel, vagy nedves törölközővel símogatom a hajat (fejet) akkor nem távolítom el maradéktalanul a fejbőrről és annak közelében a hajszálakról a sampont. Sajnos a sampon tisztító komponensei irritatív hatásúak. Nyilván egy 3 perces hajmosás alatt az irritáció nem alakul ki, de ha nem távolítom el maradéktalanul, bő öblítéssel a hajról és a fejbőrről, akkor az arra érzékeny babáknál a hosszú behatás irritációt okozhat!
2012. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én kislányom 18 hónapos, sosem hagyja, hogy hanyatt döntsem és úgy öblítsem le a fejéről a habot. Felfelé pedig nem hajlandó nézni,tehát,hogy hátradöntse a fejét. Viszont nemrég elkezdett azzal szórakozni,hogy fürdés közben önti a fejére a vizet. Ezen jókat nevettünk közösen, azóta semmi gond nincs a hajmosással. Pedig néha már nekem rossz nézni, ahogy önti a fejére és aztán kapkod a levegő után. De ő nagyon élvezi :)
2012. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!