Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "praktikus" leöblíteni...

Hogyan "praktikus" leöblíteni hajmosás után a baba haját?

Figyelt kérdés
Cam ládunk van állványon. 1/2 éves és nagyon ficánkol, államdóan hason lenne a vízben. Ti hogyan csináljátok a hajmosást?
2008. dec. 9. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a babóm 7 hónapos, bele ül a kádba el kezd szivacsal, vagy a kishajós macival játszani,addig megmosom a hátát, nyakát, füle mögött, hónaalját, két karját.Utána picit kézzel be vízezem a haját, rá a sampon,hátul a fejét le öblítem,(ez idő alatt ki játsza magát) utána karomra háttal fektetem, jönnek a lábak, a nuni, popsi, a pocak,le öblítwm a feje tetejéről a sampont,arc mosás és kész is.Imád fürödni,még sose sírt.Születése óta így csinálom,meg szokta, és mindig tudja mi fog következni.Pedig ám nem könnyű mert a gyógyszertári fürdető nagyon csúszik, de én ehez ragaszkodom.
2008. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Jó az előző válasz, csak nem a kérdésre felelt :)

Én úgy csinálom, hogy ha nincs a kezében a kiskacsa, ami lefoglalja, odaadom neki, majd hátra döntöm és a kezemmel lelocsolom a haját, majd visszaültetem, besamponozom, kicsit átmasszírozom a fejét, óvatosan, hogy a homlokáról ne menjen a szemébe, majd újra megdöntöm és lemosogatom. Használhatsz vmi kiskancsót is, vagy üres flakont, az egy húzásra teljesen samponmentessé teszi a hajat :)

2008. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
ha pedig nem ül még, akkor fordítsd a hátára, ha hason volt, itt a felültetés kimarad, többi uaz :)
2008. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
De a kérdésre ment a válasz, csak le írtam az egész folyamatot.Olvasd végig. Azért ítrma le mindent, mert a gyereknek is meg kell szoknia a folyamatokat. Nem lehet mindig változtatni, mert össze zavarodik.
2008. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kszi csajok! :o) Mivel öblítitek le? Mi tiszta vizet öntünk egy nagy kancsóba és azzal szépen óvatosan. Volt, hogy a fürdővízzel, de az nem tetszett a bőrének.
2008. dec. 9. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod :)


És válaszolva az első/negyedik válaszra .. én hasznosra vettem az első választ (második vagyok), nem is vitatkozni szeretnék, mert jó a folyamatod, ahogy alkalmazod, de ő a hajmosást kérdezte, hogy azt hogyan tudná megoldani, nem mikor, melyik két fázis között :)

2008. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!