Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdem a hozzátáplálást,...

Most kezdem a hozzátáplálást, meddig kell egyszer etetni? (bébipapival)

Figyelt kérdés
mikortól lehet 2x?Várni kell egy hetet,v kettőt?Csak szopik még.Szopi előtt,után,közben kínáljam?Össze vagyok zavarodva,mindenki máskép mondja..
2012. okt. 8. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

először ha most kóstol egy ízt akkor adj pár kanálkával szopi v. tápszer után . ha jól fogadja adj annyit amennyit szívesen fogyaszt . tízóraira ajánlott mert ha fájna a poci tőle estig elmúlik. ne vacsira adj újdonságot mert lehet sok rossz éjszakátok emiatt.


ha tízóraira elfogad már nagyobb mennyiséget akkor hagyd el a cicit és adj gyümölcs v. zöldség pürét .


majd az uzsonnát is kiválthatod és ahogy nő úgy adhatod a kezdeti ízek mellett a husos ételeket - gyümölcs husival -ill a főzelékeket.


reggelire és vacsorára a legtöbb édesanya tejpépet kínál . majd következik altatáskor a megszokott tejital, tápszer v. anyatej.


így már érted???

először mellé táplálunk szopi után aztán kiváltjuk és elhagyjuk a tejet és csak napi kétszer háromszor adunk tápszert anyatejet a többi étkezést egyéves korára v. elöbb kiváltjuk főzelékre gyümölcsre és gabonákra . ez lenne a cél.

2012. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindig délben adok neki mást már két hete. Az én babám tápos ezért adok neki egy kis tápit előtte, mert így lenyugszik és máris vidáman fogadja a gyümit. Ha esetleg nem evett eleget a gyümiből akkor adom neki a tápi maradékát, mert akkor meg ugye éhes marad. Eddig mindig egyszer kapott, csak ritkán adtam neki kétszer.
2012. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem annyit mondott a védőnő hogyha 120ml az egy étkezésre az adagja anyatej v. tápszer

-- akkor ha már megeszi az ugyanannyi mennyiségnek megfelelő pl almapürét tízóraira és nincs gond vele, sem a többi étkezéssel ezt úgy értem hogy azokat is eszi rendesen és látszik hogy megszokta akkor jöhet

a köv. pl uzsinak is valami más mint tej v tápszer. kezdetben az is csak mellé kínálva és ha ott is elfogy az adag akkor az ebédre a főzelék..

2012. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én módszerem: elválasztódás. Elv, hogy az anyatej a fő táplálék 1 éves korig, azt csak fokozatosan egészítjük ki szilárd étellel, hogy ne csökkenjen az anyatej mennyisége túlzottan hamar. Ezt a következőképp lehet elérni:

-mindig szopi után 20-30 perccel kínáld kajával, 6-7hós koráig naponta 1X, 8-9 hósan 2X, aztán már 3x is. Ez persze nincs kőbe vésva, akkor kezdd a következő kaját, ha már nagyobb mennyiségeket elfogyaszt. Előbb délelőtt adj kaját, én a 2. szilárdat délután 5-6 körül adtam, és akkor lefekvés előtt közvetlenül szopi volt. Nem vagyok a tejpépek híve egy szopis babánál, mert azok mind tehéntejalapúak, amire nincs szükség. De ajánlom a Milupa 7 gabonás pépet, abban nimcs tápszer, gyümihez lehet keverni, instant. A harmadik étkezés a reggeli lett 10 hós kora körül. A lányom remekül gyarapodott így is, és sose izgultam amiatt, ha kevesett evett a szilárdból, mert tudtam, hogy az előtte megivott anyatej miatt biztos jutott be neki megfelelő táplálék és a saját ütemében volt lehetősége megszokni az ízeket, sose volt rajtam nyomás, ami miatt esetleg erőltettem volna az evést. Jó evő gyerek lett belőle szerintem ennek is köszönhetően.

2012. okt. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a jó tanácsokat,sokat segített,most már bátrabban kezdhetek neki!!
2012. okt. 8. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!