Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanács, vélemény kéne. Tényleg...

Tanács, vélemény kéne. Tényleg azért kezdjem el a hozzátáplálást, mert pufi és többnyire 3óránként szopik még, és éjjel is felkel enni?

Figyelt kérdés
A babám 4 hónapos lesz.Amikor a 3 hónapos kort betöltötte, akkor elkezdték már nekem mondogatni, hogy, ha ilyen iramban hízik, akkor el kéne kezdenem a hozzátáplálást.Én is elfogyok már,hozzá teszem mindig vékony voltam,nem a szoptatás miatt vagyok vékony.Ennyi idősen már végig kéne aludnia az éjszakákat,4 órát ki kéne bírnia két evés között, de az a legjobb, hogy várjam meg míg sír,nem kell mindig tömnöm.Csak anyatejet kap.A gyerekorvossal beszéltem a hozzátáplálásról és ő is azon a véleményen van, hogy 6 hónapos korig , ha ilyen szépen gyarapszik elég az anyatej.Mit mondjak, mikor a hozzátáplálással jönnek?Az illetőt nem akarom megbántani, mert nagyon kedvelem.
2012. okt. 6. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én várnék 6 hónapos koráig. Az illető pedig ne bántódjon meg, azért mert a te gyerekedet úgy eteted ahogy te jónak látod, ami nem mellesleg az ajánlott táplálás ilyen idős korban. Mond neki hogy a gyerekorvos azt tanácsolta hogy 6 hónapos koráig szoptasd és ez neked is nagyon jó így, nem is beszélve a babáról. Ha pedig ennyire érdekli a téma, nézzen utána a neten, hogy anyatejes babákat 6 hónapos korig javasolják kizárólag anyatejjel etetni.
2012. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan várd ki a 6 hónapot. Az én Kisfiamra ugyan nem mondták hogy kövér, de az idősebb nőrokonok, ismerősök mind mondogatták, hogy bezzeg régen ennyi idősen már ezt meg azt ettek a gyerekek...

Én is világéletemben vékony voltam, 48 kiló, a fogamzásgátló mellett híztam 53-ra, terhesség alatt 68-ra, most ismét 48 vagyok. Kapom én is, hogy el vagyok fogyva, de nem érdekel. Mért lenne törvényszerű, hogy szülök egy gyereket és kövér leszek? Irigyek szerintem.

A hozzátáplálás meg. Az én Kisfiam nem 4, hanem kb. 2,5 óránként szopizott, igény szerint. A kóstolgatást (1-2 kanál barack, alma) 5 hónaposan kezdtük, most 6 és fél hónapos, eszik már barackot, almát, babakekszet, körtét, sárgarépát, krumplit és ma paradicsomot kapott. Szépen lassan haladtunk. Mostmár kb. 3 óránként eszik: reggel szopik, következő evés gyümölcs babakeksszel, dél körül 1-2 kanál főzelék és szopik, uzsira megeszi a maradék délelőtti gyümölcsöt és ha még kér szopik, 6 körül szopik, és lefekvés előtt megint szopik. Éjjel 2x kel szopizni.

Ez a rendszer kb. 1 hete alakult ki, előtte elég kusza volt, még csak kóstolgatott. Aztán egyre több gyümölcsöt evett, mostmár nem kér mellé cicit délelőtt.

Én úgy gondolom, ez így megfelelő, kiegyensúlyozott Kisfiú, mosolygós, és az a lényeg, hogy Ő jól érezze magát.

Ja el is felejtettem: 3400 grammal született, most 6 hónaposan 8120 volt. Nagyon kis formás, arányos Baba.

Halgass a megérzéseidre és figyeld a Babád igényeit.

Az ismerőst nem kell megbántani, én mindig elmondtam, hogy a jelenlegi álláspont szerint, azt javasolják, hogy 6 hónapos koráig csak szoptassunk.

Nekem mostmár az a "célom", hogy 1 éves koráig is tudjam még szoptatni, hogy továbbra se kelljen tápszerhez nyúlni.

2012. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elző vagyok. Azt el is felejtettem írni, hogy most 6 és fél hónapos.
2012. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor kezdd el a hozzátáplálást korábban, ha nincs tejed vagy gondot okoz a szoptatás, ha nektek így jó, ne törődj senki véleményével. Hivatkozz a gyerekorvosra. Nekem is kis pufi anyatejes babám volt, lemozogta, egészséges, ennyi a lényeg:-)
2012. okt. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hós koráig csak anyatejet kapott. A 6 hós mérésen 9300 g és 74 cm volt. Kis pufi, husis baba volt, de nem érdekelt. Utána egyre többet mozgott és nem hízott annyit. Egyébként 3670-el született és 3290-el hoztam haza. A 3 éves mérésen volt 104 cm, és 18 kg. Magas, arányos, vékony gyerkőc. Szóval ne siess, hagy szopizzon. Másokkal meg ne törődj.
2012. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21.20-as vagyok. Ja, kisfiam 6 hós koráig éjjel-nappal 2,5-3 óránként kérte ami neki jár:-)
2012. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is úgy terveztem 6 hónapos koráig csak anyatej, aztán szép lassan elkezdem a hozzátáplálást.Gyerekorvos szerint arányos, nem pufi,pont jó a fiam.3650 g jöttünk haza és 54 cm volt.Már előre félek, hogy mit fognak mondani nekem, mikor majd nem lesz annyira látványos a hízás - nem adok a gyereknek enni :))
2012. okt. 6. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs azzal gond, hogy 3 óránként szopik, és hidd el, addig jó, amíg éjjel is felkel. A kishúgomnak 4 hónapos a kisfia, másfél-két hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Fél hónapja megjött a menzesze és azóta kevesebb a teje. Most már éjszaka is felkel fejni, a picurt pedig újra 2,5 óránként eteti, és így lassacskán visszajut ahhoz, hogy már rendesen termel tejet.
2012. okt. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg van tej, szoptasd, 6 hónapos korig az bőven elég, és tökéletes, a legjobb a szervezetének, nem kell mással terhelni.
2012. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!