Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék a babám fejlődéséről...

Szeretnék a babám fejlődéséről babanaplót írni, vezetni. Ti mit javasoltok kézzel írjam egy szép naplóba vagy a számítógépen, esetleg egy netes babanaplóban?

Figyelt kérdés
Ha valaki vezet ilyet a neten, tudna ajánlani valami jó oldalt, ahol ezt meg lehet tenni?
2012. okt. 8. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam, mindegyikről, kézzel ~ másfél évig. Nagyon s! Elején -mennyit eszik, hogy ébred, alszik. Azután mit csinál, majd mit mond.., minden, amit érdekesnek találsz. Hasznos, kezdettől fogva- mert kiderül belőle a kisbaba egyéni sajátos ritmusa (mert nem egyforma ám). Kézzel írnám, mert technikailag könnyebb megoldani, az mindig kéznél van, viheted, ha van egy kis szünet, a téren, ott is írhatsz, rugalmasabb.
2012. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan kézzel írnám. Számítógépre nem érdemes, jön egy kék halál (elveszted a cd-t, elkeveredik a pendrive..), és oda akár évek dokumentációja is. A netes oldal egy fokkal biztonságosabb, de én nem írnék oda ennyire fontos emlékeket, amiket akár 60-70 év múlva is vissza szeretnék olvasni, vagy megmutatnám az unokámnak, hogy "nézd, anyukád ezt csinálta 3 évesen". Ki tudja, hol fog tartani akkor a technika, mennyire avulnak el a dolgok, és egyáltalán ez a rendszer használható lesz-e ugyanígy.


Egy gyönyörű napló ezzel ellentétben kéznél van, sokkal személyesebb, ráadásul, ahogy ismerném magam, egy csomó dolgot nem írnék le, ha gépre kellene írnom, mert ha épp mondjuk főzök, mikor elhangzik a legédesebb, legviccesebb mondata/tette, és nincs bekapcsolva, akkor elhalasztanám, mondván "ezt lehetetlen elfelejteni, biztosan le fogom írni", és amire este odaesnék, már kimenne a fejemből, hogy is volt pontosan.

2012. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Neten írok blogot a gyermekeimről. Időnként ki is másolom és kinyomtatom. Ha felnőnek beköttetem könyvnek és megkapnak 1-1 példânyt. Azért is jó így, mert barátokat is szereztem.
2012. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hoxa.hu
2012. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni nagyon szép naplókat, amibe kézzel írhatod az eseményeket, de vannak ilyen "kötelező" címkék is, pl. első szó amit kimondtam meg hasonlók :) Én olyat veszek, és teli rakom képekkel is :)
2012. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Én is hajlok a kézzel vezetett napló felé, bár gépelni szerintem gyorsabb lenne azért, meg nem írok túl szépen sem... Esetleg még további neten elérhető napló oldalak?
2012. okt. 8. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3.vagyok. a blogspoton írom, ott úgy formázom ahogy szeretném akár a hátteret akár a betűtipust. Fényképet, videót, linkeket tudok beszúrni. Szeretem.
2012. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kézzel írtam, egy határidő naplóban, és szépen feldíszítettem. Belekerült minden fontos apróság: a gyerekorvostól kapott matricái, az első falevél amit felszedett a földről, az első kis csokor virág, az anyák napjára kapott rózsám szirmai, mind préselve, a csokimikulások, és csokitojások-vagy- nyuszik csomagoló papírja, és ehhez hasonlók.
2012. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!