Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adhatok a 15...

Milyen teát adhatok a 15 hónapos fiamnak? Eddig kapta ezt az instant teát, de szeretnék neki mézes citromos teát csinálni és nem tudom milyen teát ihat. Gondolom a fekete és a zöld tea kilőve. Csak gyerek teák jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés

2012. okt. 8. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Mézet nem szabad adni még ekkora gyereknek. Mondjuk én instant teát sem adnék, az egész tömény cukor baromira nem egészséges. Igyon üres gyümölcs teát vagy vizet.
2012. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van spéci gyerektea,pl a Pickwick-nek,de a sima gyümölcsteában sincs koffein.
2012. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennyi idősen azt a teát itta,amit én zöld,fehér,roibos,és gyümölcsteákat.Mondjuk mi üresen,ízesítés nélkül,mert így szeretjük.
2012. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy éves kor felett nyugodtan lehet mézet adni. Sőt, tiszta akác mézet már 10 hónapos kortól. (A vegyes virágmézekkel kell vigyázni, mert azok okozhatnak allergiát, ha hajlamos rá a gyerkőc.)

A Pickwick-nek van gyerekteája, filteres, málnás és erdei gyümölcsös, azt hiszem. Ezek sima gyümölcs teák, fél literbe szoktam egy filtert tenni, 1 teáskanál mézzel. De ízesítés nélkül is finom.

2012. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1 éves kortól ehet mézet.

Adhatsz neki gyümölcsteát, gyerekteát (a pickwickek egész jók), rooibos teát is.

Az instant valóban nem a legjobb, sok benne a cukor.

2012. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mostantól ehet a gyermekem mézet, ezt én döntöm el nem pedig más.

Az instant teát azt nem úgy adom neki ahogy kell, én 3 deci vízbe nem teszek bele egy egész evőkanálnyit, pont a cukortartalma miatt. Nagyon keveset kap.


Köszönöm annak aki érdemben válaszolt.

2012. okt. 9. 06:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Huu, az első mondatod kicsit arrogánsra sikeredett. Így szeretted volna? Kinek szól?

Mert szerintem gyakorlatilag mindenki érdemben válaszolt a kérdésedre.

2012. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem is kaphat mézet, ezt is úgy kell tesztelni, mint a többi ételt. Ha bármilyen tünet jelentkezik, akkor nem kell egy ideig adni. Teának én szoktam főzni kamillát, ánizst, édesköményt, ezeknek jó az íze ízesítés nélkül is. Sokat nem szoktam adni, mert ezek azért csak gyógynövények,(pl. az ánizs székletlazító)A pickwick gyerekteája nekünk nem jött be, még úgy se, hogy mézet tettem bele. Egyébként a vajas-mézes kenyér az egyik kedvencünk reggelire. Egy 18 hónapos fiú anyukája vagyok. Ildikó
2012. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elnézést ha arrogánsra sikeredett.

Persze mindenki érdemben válaszolt...köszönöm:-)

2012. okt. 9. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!