Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kislányom leesett az...

Fél éves kislányom leesett az ágyról. Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Ma reggel kislányommal az ágyon játszottunk, majd odaléptem az íróasztalhoz kifújni az orromat, és egy pillanat alatt leesett az ágyról, pedig középen hagytam. Én rettenetesen megijedtem, szinte jobban sírtam mint ő. Ahogy felkaptam már abba is hagyta a sírást. Nem látok rajta semmi különöset, púp sincs a fején, most éppen játszik, de annyira sajnálom szegénykét! Most nagyon rossz anyának érzem magam, hogy ez megtörtént! :(( Ugye nem lesz semmi gond?
2012. okt. 9. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha így külső jelek alapján nem vérzik nincs duzzanat bevérzés stb. akkor első körön nincs orbitális nagy baj .

de figyelgesd ha álmosabb aluszékonyabb nő a fejkörfogata pár óra leforgása alatt , eszméletét veszti stb. hívj mentőt ha ezeket látod rajta.


egyébként nem vagy rossz anya a legtöbb háztartásban előfordul -sajnos-

2012. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ettől tényleg nem vagy rossz anya bárkivel előfordulhat.Az első válaszoló válaszához még annyit tennék hozzá, ha aluszékonyabb és hányna akkor mindenképp vidd kórházba mert agyrázkódása lehet.Azóta hogy van a picurka?
2012. okt. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most éppen nagyokat sikongat a kiságyában, szépen játszik. Eddig nem látom rajta, hogy valami probléma lenne. Remélem nem is lesz, és nagyobb volt az ijedtség, mint a baj!
2012. okt. 9. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

:) Én is jártam így! :O Volt nagy ijedelem, ordítás... De ettől nem érzem magam rossz anyának. Azóta jobban figyelek, egy másodpercre sem szabad már elfordulnom Tőle! :D (Semmi baja nem lett, de Apának csak hónapok múlva mertem megmondani milyen szerencsétlen vagyok!:))

Ahogy előttem is írták: figyeld! Ha aluszékony, ha hányna vidd orvoshoz. Ha semmi, akkor "felejtsd el"! :D

2012. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így! :( :( Ugyanígy kétségbeestem...de hálistennek semmi gond nem volt! Nyugodj meg és ahogy az előző válaszolók is írták, figyeld! De amit írsz, az alapján úgy gondolom, nem lesz semmi gond!
2012. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk így nem is egyszer. Még úgy is esett le kiságyról, hogy körbe volt kerítve teljesen. Ez szinte mindenkinél előfordul. Vigyázni kell rájuk, mert hihetetlen dolgokra képesek ezek a kismanók. A jó hír, hogy nem sérülnek azért olyan könnyen. Az én fiam, örökmozgó volt, de sosem lett semmi baja esésnél sem. Az első alkalommal én is majdnem szívrohamot kaptam, amikor megláttam, mi történt, és arra nagyon emlékszem, hogy egy ismerősömnek sikerült nagyjából megnyugtatni azzal, hogy nézd már meg hány centiről esett le a gyerek. Az ágy kb. 25-30 centi magasan van, nem zuhant akkorát. És tényleg. Ettől függetlenül persze nagyon kell vigyázni rájuk, körbekeríteni, egyedül sosem hagyni ágyon, pelenkázón.

Mindezt azért írtam le, hogy ne aggódj, jó anyuka vagy és nincsen semmi baj! :)

2012. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez szinte mindenkivel előfordul. Ha nincs eszméletvesztés, normálisan viselkedik, akkor minden rendben van. Ha 48 órán belül hányinger, hányás, szédülés, ügyetlenség, tudatzavar, zavartság jelentkezne, azonnal kórházba kell vinni.

A saját megnyugtatásodra elviheted esetleg röntgenre.

2012. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!