Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom (másfél éves)...

Kislányom (másfél éves) leesett az ágyról, ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés

...persze pont fejre...láttam,hogy esni fog,de már nem bírtam megfogni.Még most is remeg mindenem.Légyszí nyugtassatok meg,hogy nem lesz baja.Azóta megnyugodott,sőt már el is aludt!!Tettem rá vizes ruhát,de úgy láttam már kicsit be is lilult.:(

Esett már le a gyereketek valahonnan?

Köszönöm!


2011. márc. 8. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha bármi történt is azon a vizes ruha semmit sem segít max a lila púpra jó, hogy kevésbé fájjon.

Egyébként nem vagyunk jósok, nem lehet előre megmondani, hogy történt-e valami maradandó. Szerintem holnap nézesd meg dokival, mert hosszú távon akármi megjelenhet ennek következtében, úgyis, hogy most semmi nem látszik belőle.

2011. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Leesett fejjel lefelé az ágyról, belilult, és te alatatod ahelyett, hogy orvoshoz vinnéd?Hát erre nem tudok válaszolni ez lutri, de az én gyermekorvosom tuti már koponyaröntgenre küldött volna.Nem tudom miért nem hívtad már az orvosotokat, vagy miért nem vitted el az ügyeletre.
2011. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hajaj! Honnan nem??:))))) Ne aggódj, ha nem hány, aluszékony, nem látod hogy rosszul érzi magát semmi baja nem lesz. A fiamnak most épp 3 seb van a homlokán és 1 az arcán, a múltkor a folyosón rohangászott és úgy esett el, hogy pont bevágta a fejét az ajtófélfa élébe. Semmi baja nem lett csak egy hosszú vágás a homlokán. (Persze jegeltük, így a lila púp elég hamar lement a vágás alól.) Szerintem látni fogod rajta ha baja van.
2011. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

16:40

Azért egy ágyról leesés nem hiszem, hogy koponyatörést okozna. Gondolom nem kőre esett hanem max parkettára ha nem szőnyegre. Ennyi erővel mi rohanhatnánk röntgenre hetente.

2011. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 kis gyerek után bátran mondom neked én is is hogy amig nem hány,nem szédül addig semmi probléma:::DHa nagyon aggodsz vidd el orvoshoz de ezek a gyerekek kemény fából vannak faragva:DMásfél éves amugy is örökmozgó már ugyhogy szerintem ennél nagyon dolog is érhette már
2011. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem írtam egy szóval se,hogy púp lett rajta,csak,hogy picit belilult a helye.Egyébként parkettára esett,és nem kőre....

Dokinőt hívtam azt mondta figyeljem,nem szédül-e,hányás...

Remélem nem lesz gond,gondolom ha lenne nem aludna ilyen jóízűen!!

A nyugtató szavakat nagyon köszönöm Nektek!!

2011. márc. 8. 17:17
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

magamból indulok ki!

ha a 1,5 évesem leesne az ágyról és annyira aggódnék, hogy kiírok egy kérdést, leszaladnék vele az ügyeletre!

babám többször is esett le az ágyról, de nem a fejére, azért az veszélyes, még a nyaka is sérülhet :( ráadásul még kisebb volt akkor, 10-11 hónapos korában esett le, akkor ugye nem az ágyon ugrálástól, csak laposkúszásban nem sikerült a lemászás. szóval én aggódnék ezek miatt :S

2011. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem először 10 hónaposan esett le az ágyról, a doki azt mondta nekünk is, hogy figyeljük a jeleket. Azért feltettem itt egy kérdést, persze minden válaszoló nekem esett, hogy még mindig itt vagyok, már rég a korházba kéne legyünk. Szerintem ha ennyire súlyos lett volna, akkor az orvos is ezt tanácsolta volna. Aztán olyan 16-17 hónaposan is leesett, de akkor úgy hogy rohangált a kanapén, leesett a végén, és az arcára esett, a teste pedig rá. Nagyon megijedtem, hogy kicsavarodik a nyaka, de semmi nem történt, persze sírt pár másodpercig, aztán újra jókedvű lett, nem fájlalta semmijét. Szerintem nálunk fognak még történni érdekes dolgok, mert az én lányom egy sajtkukac.
2011. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6 hónaposan esett le az ágyról, pont alatta volt a polifoam szőnyeg (azalatt szőnyeg, parketta), de én is megijedtem, főleg, hogy fél méterre voltam tőle, de nem értem el.

Ez előfordul. (Akkor én is zaklatott voltam, úgyhogy megértelek).

Megtettél mindent, felhívtad az orvost, figyelted/figyeled, de tényleg erősek gyerekek! :)

2011. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16,40 es vagyok, azért annyit leszögeznék, hogy szerintem sem lesz semmi baja a gyermekednek,de mivan ha baja lesz az eséstől, vagy mi van ha agyrázkódása van stb.Az egyik ismerősömnek a kisfia is leesett egyszer az ágyról fejjel lefelé, és ezek után sajnos neki lett baja, és évekig jártak orvoshoz vele.Hogy pontosan mit is tett az esés nem tudom, nem részletezték, de láttam a kisfiút csővel a fejében mert lecsapolttak valamit a fejéből.Minden esés más és más, minden gyerek más és más, tehát ha valakinek nem esett baja, attól még nem kellene itt nyugtatgatni, hogy ugysem lesz baja, hanem igenis inkább elviszem feleslegesen 10 szer a gyermekem ha tízszer esik el vagy esik fejre minthogy a tízből is egyszer baja legyen.Mi is estünk már le ágyról 2 éves volt a gyermekem, és igenis azt mondta a gyerekorvos, hogy azonnali röntgen, én sem örültem egy felesleges röntgennek és rákérdeztem muszáj ez? Az orvos mondta, hogy így tudjuk kiszűrni, hogy lett e komolyabb baj.Mert akár egy vérrög, vagy bármi elváltozás is keletkezhet.Jobb félni mint megijedni alapon én sem mondtam ellent az orvosnak, hanem elvittem röntgenre, és szerencsére nem lett semmi baja,de mivan ha lett volna.Sosem bocsájtottam volna meg magamnak, hogy itthon ülve a körmömet rágva várjam, hogy lett e baja, vagy nem!
2011. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!