Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrdugulás, más tünet nélkül?

Orrdugulás, más tünet nélkül?

Figyelt kérdés
Nemsokára 6hós lányom,lassan 3hete szörcsög és olyan mintha be lenne dugulva az orra.Viszont mikor szívom semmi sem jön neki max.pici vizes váladék. Az első héten voltunk dokinál akkor nem kapott antibiotikumot,rá egy hétre visszavittük akkor már igen,mert picit piros volt a torka is. Legutoljára 1én látta,és nem írt neki semmit mert a tüdeje tiszta,torka nem piros és láz sem volt. Viszont a szörcsögés még mindig tart. Fújok be tengervizes sprayt,de akkor sem jön semmi. Mi lehet ez? Valami allergia? Esetleg a foga miatt? 1hete jött ki az első foga.
2012. okt. 9. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk holnap esz egy hete, dettó így vagyunk mi is. Tele az orra, alig kap levegőt, vagy nem is, hiába szívom. Azt mondták allergiára való spray kell, a tengervizes nem sokat segít már itt. Nálunk jön 4 fog egyszerre. (így már 8 foga lesz) Plusz a pisi iszonyat büdös.


11 hónapos fiú.

2012. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, néha enyhe vírusfertőzés állt a háttérben, víztiszta orrváladék ürült. Erre nem hat az antibiotikum. Aztán, ahogy nagyobb lett kiderült, hogy nagy az orrmandulája. Most nyáron orvosi tanácsra kivették az orrmandulát, mert éjszánként már horkolt is.
2012. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Duzzadt az orrában a nyálkahártya, azt kéne lelohasztani valahogyan. Nasivint szoktak erre ajánlani, de az azért nem jó, mert csak addig hat, amíg használjátok, utána fokozottabbak a tünetek. 3 éves fiamnak ilyen esetben krémet kenek az orra alá (Unguentum nasale), hogy az eukaliptusz-, és borsosmenta-illattól felszabaduljanak a légutak. Az szokott hatni. De ez 3 év alattiaknak nem ajánlott. Kérdezd meg a dokit, hogy mit ajánl rá. Esetleg kalciumot.
2012. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez van pont 3 hete! Én tegnap már elvittem a dokihoz, aki speckó orrcseppet felírt, meg köptetőt. Komolyan látom a javulást! És calciumot kell még adnom neki reggel este 2ml-t. És C vitamint 10csepp reggel 10csepp este! 7hós a lányom :)
2012. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most voltam fül-orr gégésznél, mert a 1,5 éves lányom szájon lélegzik, pedig már elműlt a megfázása. Orrszívásnál semmi nem jön. Ott kiderült, hogy az arcürege tele van váladékkal (takony), még jó h nem gyulladt be. Teendőink: infralámpával melegíteni, beorrcseppenteni tengervizessel, orrszívni háton fekve. Ami a pláne, hogy a cseppentés pillanatában rögtön orrsziporszi, szóval legyen ott az orránál odakészítve minden. Így jött ki neki a takony. Egy fél üveg orrcsepp elfogy egy alkalomra, de legalább kijön a takony.


Vagy ha ilyen baja nincsen, a lányom korábban kálciumot kapott, az nagyon jó orrdugulásra (bár lányomnak ugye a takony bentmaradt sajna, de ezt még akkor nem tudtuk), bár pár hós babánál nemtom szabad-e - orvos megmondja.

2012. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


1,5 éves kisfiamnál is ugyanez (volt) a helyzet :). Nasivint használtam (a korának megfelelőt - mert nemcsak 3 éves kortól van), vártam 10 percet, majd leszívtam. Így valamivel több váladék jött ki, mint nélküle. 2 doki is azt mondta, hogy nálunk tuti az orrmandula van beduzzadva (attól nem kap rendesen levegőt), mivel kisfiam "csak" alváskor (vízszintben!) szenved, nappal kutya baja, és a szörcsögést sem hallani.

Most már 3. éjjel, hogy nagyon jókat alszik végre.


A lényeges kérdés, hogy nappal rendben van babátok, és éjjel van "csak" ez az őrület? Ha igen, akkor orrmandula...

2012. okt. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!