Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira rosszul érzem magam a...

Annyira rosszul érzem magam a ma történtek miatt?!

Figyelt kérdés
16 hós a fiam, és állandó evés gondokkal küzdünk, alig eszik, és azt a kicsit is alig tudom belediktálni... Ma megint nem akart enni, pedig egész nap csak csipegetett. 16 órakor meg még mindig nem volt éhes?! Hát nagyon szégyellem, de eldurrant az agyam. Kiabáltam vele, megrángattam, és beraktam az ágyba, majd hagytam kb 2 percig sírni. Kivettem, de megint nem evett így megint megráztam, beraktam az ágyba, kapott 2-őt a pelusára, rácsuktam az ajtót, és 10 percig hagytam, had sírjon. Mikor bementem, és kivettem az ágyból, már együtt sírtunk, és most is kb szembe köpném magam ha lehetne, annyira szarul érzem magamat. Nem szoktam én ilyen lenni, de ma valahogy elgurult a bogyóm. :( :( :( Nem kell oltogatni, tudom, hogy nem így kellett volna, meg rossz anya vagyok meg ilyenek, de muszáj volt kiírnom magamból. :( (Tudom, hogy egy szemétl*da vagyok) Őszintén, mással is volt már ilyen, vagy ennyire rosszul csinálok valamit?
2012. okt. 9. 21:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Hát....képmutató lennék, ha azt mondanám, h nálam nem volt ilyen soha de soha. Rázni nem ráztam, de már csuktam be én is az ajtót rá, mert úgy hisztizett.

Tanács: Magne b6, és valamilyen gyógynövényes nyugtató .(valeriana relax, sedatif pc)

2012. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagy rossz anya. Ha nem akar enni, akkor vidd el az asztaltól. Ha a következő evésnél sem eszik, akkor is. Ha majd éhes lesz, akkor fog enni.

Az sem baj, ha sír emiatt.

Az a fontos, hogy a te akaratod érvényesüljön, ne az övé.

2012. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Igen, érzem én is, hogy most nagyon túl lőttem a célon, ostorozom is magamat rendesen. Kéz rácsapásnál eddig soha nem kapott többet, de azt sem nagyon kell alkalmaznom nála. Annyira okos, értelmes gyerek, és pont az evéssel kell küzdenie szegénynek. :(
2012. okt. 9. 21:55
 4/42 Babeli Zurzavar ***** válasza:
55%

hát ezt most elcseszted... DE köpje magát szembe az, aki azt meri mondani, hogy vele soha ilyen vagy hasonló nem fordult elő. Nekem még pici (5hós) a fiam, nem tudott olyat tenni amivel ennyire kiborított volna, de soha nem mondom, hogy nem fog megtörténni.

Tudod, én úgy gondolom, hogy akkor cseszted volna el igazán, ha egy csepp lelkifurdalást nem éreznél, és a világ legtermészetesebb dolgaként élnéd meg a történteket.

Az a baj, hogy (az egyébként aggódó) viselkedéseddel annak fordítottját éred el, mint ami a célod.

De, nyilván nem lesz ilyen a jövőben és akkor kész, ezt a mai napot el lehet felejteni mindkettőtöknek.

2012. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha meg nem eszik, akkor leszek ideges, hogy nem e lesz baja. Így is olyan keveset hízik (havi 100gr), meg igaziból attól félek, hogy összeszűkül a gyomra, és később meg azért nem fog enni.
2012. okt. 9. 21:56
 6/42 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lett volna szabad, de már megtörtént. Ha banod az jó. Tujdja a kicsi, h szereted. Mond még neki, h mérges lettél, nem viselkedtel akkor szépen és igyekezni fogsz turelmesebb lenni. Még ha nem is érti teljesen neked is jó lenne. Legközelebb legyél türelmes. Ha nem eszik tuti nem kell neki. Nyugi éhen nem hal. Tudja mire van szüksége. Ismerek olyat aki kiskoraban szinte fénnyel táplálkozott és köszöni jolvan. Nygi jó anya vagy, csak épp kiogytal a nyugibol. Legközelebb másképp lesz. Üdv egy 4es fel hős kislány anyukája. :-)
2012. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
16%

Azért rázogatni nem kellene egy gyereket.

Oké, hogy már egy éven felül van, de na....

[link]

2012. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Hát ez egy örök tanulság volt nekem, soha többet nem bánton, még szóval sem. Remélem holnapra elfelejti az egészet, bár én jó ideig biztos nem fogom. :(
2012. okt. 9. 21:59
 9/42 A kérdező kommentje:
Elolvastam a cikket, remélem nem lesz baja. :( Bár tényleg csak pár pillanat volt, és nem ráztam erősen, de remélem nem lesz baja.
2012. okt. 9. 22:02
 10/42 anonim ***** válasza:

Csak még annyit írnék, h próbálj lazább lenni a gyerkőccel szemben. Tudod, vannak korszakaik. Az én fiam sokáig jóevő volt, aztán volt kb. fél év amikor alig akart valamit enni, most megint jó evő.

Félfüllel hallottam egy történetet a rádióban, ilyen családi fórum volt. Anyuka szomorúan betelefonált, ha ygereke reggeltől estig lekvároskenyeret enne csak, semmi mást nem hajlandó, már megjárták a gasztroenterologiát is, ygereknek normális a belső szerkezete, nem tudják, miért csak a lekvároskenyér a jó? És tudod mit mondott a gyerekdoki? "Nem baj anyuka, akkor egyen lekvároskenyeret. Azt adja neki, amit megeszik szívesen!":)

Plusz ami még eszembe jutott: 1. tényleg azt add neki, amit szeret (biztos van, amit megeszik, pl. tészta, husi), 2. gyümiket eszik-e? Mert az enyém nagyon szereti, azzal szoktam "tömni":) És mellesleg étvágyat is csinál neki :)

2012. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!