Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy állt át a babátok...

Nektek hogy állt át a babátok a napi kétszeri alvásról egyszerire?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nálunk felborult a napirend, legalábbis ezt gondolom. Néhány ember körülöttem (Anyu, védőnő, más anyukák, stb.) azt mondják, hogy ez azért történt, és történik, mert most fog átállni egyszeri hosszabb alvásra.

Leírom a jelenséget most 13 hónapos babámmal kapcsolatban (hátha ráismertek a sajátotokra):

Eddig a reggeli ébredés után kb. 2 órával már láttam, hogy álmos. Ezután letettem, aludt 1-1,5 órát (persze fog áttörése vagy egyéb zavaró tényező miatt ez csökkenhetett). Aztán ébredés után jókedvűen játszott, vásároltunk, sétáltunk, stb. Kb. 3-4 órát volt fent, és délután aludt még egy órát, néha másfelet. Aztán jött az esti rutin, és a tenti. A többi tevékenységet (evés és hasonlók) nem írom le, mert nem tartozik a tárgyhoz. Alvási időpontokat sem írtam, persze szándékosan, mert nem mindig ugyanabban az órában kelt reggel, mondjuk egy "átfogzott" éjszaka esetében, és minden a reggeli keléshez volt viszonyítva.

Ami most történik: reggeli ébredés után már sokkal tovább aktív. Mikor elfárad leteszem. Nagy nehezen elalszik, de max fél órára. Majd megint egy hosszabb fáradtság mentes idő következik. Ilyenkor már azt hinném, hogy estig bírni fogja, de úgy 18 óra körül annyira elfáradt, hogy nem bírom tovább és leteszem altatni, és képes ezután 2 órát végig tentizni. Akkor azt már nem is fejtegetem, hogy mikor kerül így este ágyba. Mindenkinek a fantáziájára bízom.

Veletek fordult ez elő? Ha igen, akkor mit tettetek?

Én tegnap és ma annyit csináltam, hogy délután már nem tettem le, hanem megvártam az estét, és kicsit előbb altattam. De azért ez így nem jó! Ma este (hét körül) pl. átmentünk Anyuhoz ételért, és a haza vezető úton (ami kb 8 perc) úgy elaludt a kocsiban, hogy mikor kivettem, akkor sem ébredt fel, hanem egészen a lakásig aludt.

Na kérem szépen, kérném a javaslatokat :)

Köszönöm!



2012. okt. 9. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk azért nem volt ilyen, mert én fél 6 után már nem hagytam este aludni. Igenis szépen rászoktattam, hogy akkor korábban fürdik, korábban fekszik. Szépen megszokta, igy a fürdés is egyre jobban tolódott ki. Mondjuk ő korán, 8 hónaposan állt át. A délelőtti alvást próbáltam minél tovább kihúzni vele, és szépen be is állt a rendszer. Mindig kicsivel tovább bírta.

Szerintem este 6kor már ne hagyd aludni, főleg 2 órát ne!

2012. okt. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk volt hasonló helyzet, és bizony az átállás az elég nehéz. Fél óra nappali alvás nagyon kevés, nem tudom ez hánykor történik nálatok? Nekünk is hasonlóan zajlott egy napunk mint nektek. De 1,5 óra alvás, du 2-2,5 óra. Onnan vettem észre, hogy ez nem jó, hogy du egyre rövidebbet aludt és egyre nehezebb volt letenni aludni. Én úgy próbáltam, hogy de kihúztam az időd legalább 11-ig, volt mikor elég nehéz volt, és az ebédet 12 helyett volt, hogy negyed 12-kor már megkapta. Ilyenkor már annyira álmos volt, hogy szinte még be se raktam az ágyba már aludt. Kb fél 12-től 3-ig alszik. Utána máe simán kibírja este nyolcig. Még néha most is vannak olyan napok, hogy látom 6 körül, hogy fáradt, na akkor megpróbálom lekötni valamivel és előbbre hozom a fürdést 7 és fél nyolc közé. Viszont amióta így alszik fél 8-8 között elalszik, és reggel fél hétig meg se nyekken. Nem könnyű, mert nekünk kb 2 hét is eltett úgy, hogy sokat nyávogott, mert két alvás sok volt, de délig meg nagyon elfáradt. Kitartást.
2012. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, 16 hónapos a kisfiam, és egy ideje megy a szenvedés, de lassan normalizálódik a helyzet. Legalábbis remélem:)

A nap nagyjából úgy volt mnt nálatok, ébredés után (reggel) 2 órára már aludt, aztán ez egyre egyre eltolódott és lett belőle olyan 9-10 órai álmosság, ekkor lefektettem és aludt 3 órát. Ez nem volt jó, mert felébredt mondjuk 13-kor és estig nem aludt, viszont 6-kor már nem lehetett kibírni olyan hisztis volt, fürdés előrehozatala sem segített, rekedtre ordította magát. Délután ha letettem vagy nem aludt el, vagy ha elaludt akkor éjjel nem aludt. Én így csináltam/csinálom: Reggel ébred, ideális esetben 7-7:30kor,kihúzom az alvását 11-ig MINIMUM, de inkább próbálom délig, ez tőle függ mennyire "közreműködő", van amikor egyáltaln nem és akkor már 11-kor alvás, ma pl jól bírta 12.30-kor fektettem le. Ekkor alszik JÓÓÓÓÓ esteben 3 órát tehát ébred 15 óra körül. Na és olyankor már nincs délutáni alvás. A fürdéssel lehet még sakkozni, de észrevettem ha 7-kor megfürdetem akkor reggel 6-kor ár kukorékol. Szóval húzom a fürdetést is fél 8-ig, ha tudom.

2012. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!