Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet "átszoktatni" a...

Hogy lehet "átszoktatni" a kutyust a napi kétszeri étkezésről az egyszerire?

Figyelt kérdés

Német dogunk egy éves múlt januárban, illő lenne most már naponta csak egyszer etetni.

Egyik napról a másikra csak egyszer kapjon?

És emeljük az adagot duplájára?

Egyáltalán azt sem tudom, mennyi számára a megfelelő mennyiség, mert amennyit lát, annyit eszik...


2010. ápr. 5. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell csinálni. Eldöntöd melyik étkezést akarod elhagyni. Annál az étkezésnél mindig csökkented az adagot, a másiknál növeled. Szép lassan rá fog szokni, hogy csak egyszer kap egy nap enni.


A táp mennyiség pedig attól függ milyen táppal eteted. Egy minőségi tápból mindig kevesebb kell neki mint egy félminőségi vagy egyáltalán nem minőségi tápból. Amúgy rajta van a csomagoláson, hogy mennyi az ajánlott a kutya számára. Persze azért minden kutya más, így mások az igényei is. Ha a tiéd többet eszik, mert többet mozog akkor logikus, hogy többet adsz neki. Ha inkább lustább akkor kevesebbet, ne hogy elhízzon. Bár ez nem jellemző a fajtára.

2010. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:

Minden egészséges kutya annyit eszik, amennyit lát. Annyi kaját kell kapnia, hogy ne legyen se sovány se kövér. Ezt Neked kell látni.

Jobb tápokon rajta van az ajánlott adag, attól kis egyedi eltérések lehetnek, de kiindulásnak megteszi.

Igen, simán nem adsz neki csak egyszer, nem tudod másképp csinálni.

2010. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első választ kiegészíteném még azzal, hogy én az esti etetést pártolom, mert olyankor már nyugi van a házban a családnak, és nagyjából kinn az utcán is, a kutya is lefekszik aludni.

Reggel még ott az egész nap, balul sülhet el, ha egész nap teli gyomorral őrzi a házat (gyomorcsavar).

Illetve ha viszitek sétálni, akkor csak is séta után.

2010. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vegyél egy zsák royal chanint vagy valami nagyon jóminőségű kutyatápot elösször csak kicsit adj neki reggel este keverve az eddigi kajájával szépen fokozatosan aztán egy idö után már csak estébként adj neki jominőségűt attol felerösödik a szervezete az esti estetésnél ugy csináld hogy kiöntesz neki félkg-ot és nemhagyod ott neki tovább mint 10percig akkor megtanulja hogy este kap kaját ha elfogy a zsák jominőségü kaja átlehet állni a hazi maradék/sima kutyatáp kosztra!és már rögzül az állatban hogy mikor kapja!ja és ha már csak a jominöségüt kapja esti etetés elött menj el vele futni hagy erösödjön és utána etesd!
2010. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
royal chaninos válaszolo vagyok még annyi hogy ne az esti etetést hagyd el egy idö után hanem a reggelit ez fontos!
2010. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy éves dog még javában nő, fejlődik.Junior korban van. Maradjon csak a napi két etetés.

Amúgy miért nem beszélsz azzal, akitől vetted? Nála jobban senki nem tudja, az ő általa tenyésztett kutyák igényeit.

2010. ápr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem íróhoz, ő még bőven fejlődésben van, nyugodtan egyen 2× egy nap. Bár megmondom őszintén, hogy én nagytestű kutyát a gyomorcsavar fokozott veszélye miatt felnőtt korban is többször etetnék naponta.
2010. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a német dogot nem szoktatnám át a napi egyszeri etetésre, miután nagytestü, mély mellkasu kutya hajlamos a gyomorcsavarodásra. nem kéne a gyomrát egyszer jól megtömni. inkább a napi adagot leosztani 2 fele, és kaja után elzárni, hogy legalább 2 órát nyugodan tudjon emészteni.
2010. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az én kutyám észre sem venné ha nem kap enni...

én egyszerúen. nem adtam neki. megmagyaráztam szépen neki

2010. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!