Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Híg széklet tápszeres babáknál...

Híg széklet tápszeres babáknál normális?

Figyelt kérdés

Amíg csak anyatejes volt (2 hónapig) a nagy könyv szerint mustársárga, grízes kenődős volt a széklete. Amióta tápozik egy hónapja, sötétebb (állítólag ez normális)de az állaga a tápszeres babáknál tapasztalt sűrűbbel ellentétben hígabb lett. Lényegében állandóan pelenkabaleset van, mert egyszerűen kibuggyan belőle, annyira krémes állagú és nagyon bűzös. Tapasztalt más is ilyet?

Amúgy nagyon vidám baba, kutacsa nincs beesve tehát nem szárad ki stb, csak furcsa számomra. Egy ideig refluxos tápot is kapott, vannak babák akik ettől szorulásosak, neki nem változott semmi.

Lehet, hogy nem megfelelően sterilizálok és elkapott valamit?

Vagy mi jöhet még szóba?

Mit tegyek? Dokinéni nem igazán veszi komolyan, mert hogy hasmenés az, ha gyakori a széklet, neki pedig csak napi 1 széklete van.


2012. okt. 10. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is tápszeres a babám, 3 hós múlt, és neki is most híg és világossárga a széklete, amióta új tápszert kap Milumil Optima 1-et, előtte sötétzöld volt, és nem ennyire folyós, akkor Milumil Komfort 1et evett. Én is azon tanakodom, hogy ez a hígabb sárgás normális-e, de napi 1szer van és ő is jól érzi magát, ezért gondolom az új tápszertől ilyen. Tiéd milyen tápszert eszik? Majd én is megkérdezem a védőnőt, ha jön.

2012. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

banyek, még jó hogy nem whiskast adtok azoknak a csóri kölyköknek...


milumil... atyaég

2012. okt. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnál is ez a helyzet napig 1 széklet, de az híg. Ő durván bukós baba volt, így Milumil optima ar-t eszik. A mi dokink semmit nem vesz komolyan, ezt sem... Szépen fejlődik jókedvű.
2012. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk azóta van hígabb széklete mióta több a nyála. Szintén 3 hónapos babám van.
2012. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a nyál az mondjuk nála is sok pár hete, lényegében állandóan bugyborékol vele. Ez is lehet?

A kislányom beba pro ha startot eszik meg fele/kétharmad anyatejet előtte.

Azon is tanakodtam, hogy túl zsíros lehet a táp vagy túl cukros és ezért híg a kakija.

Na zöld az még nem volt soha :)

2012. okt. 11. 10:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... az én kisfiam már 2 éves. Nincs annyi nyál, hogy indokolja. Ráadásul csak este elalvás előtt és ebéd után kap tápszert már (védőnő tanácsára, inkább ezt, mint a tejet)

3.

2012. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

és vizet/teát kell/lehet adni egy 3 hósnak?

mert a tápszeresnek igen, az anyatejesnek nem, de ő mindkettőt kap...

2012. okt. 11. 13:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Vizet mindenképpen. Teát, hát ha megissza akkor igen (hársfát, esetleg kamillát, édesköményt)
2012. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hú hát a vízre ne tudjátok meg milyen fintorgást nyomott le, lökdöste ki a szájából a cumisüveget majd amikor végre elvettem, üdvözült mosollyal kiköpte az egészet a szájából, amit addig a hörcsögpofiban tartott.:)


Mennyi víz lenne jó egy nap szétosztva mondjuk 3 felé? 3x mennyit javasoltok?

2012. okt. 12. 10:42
 10/11 Marianna Massey válasza:
1ounce vagyis kozel 30ml vizet ajanlanak naponta a tapszres babanak ,abban az esetben ha szorulasa van.a teat majd az osszes orvos elutasitja
2013. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!