Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi széklet a normális 6...

Mennyi széklet a normális 6 hetes babánál?

Figyelt kérdés

Fele-fele anyatejes és tápos. Nem székrekedése van, de a 100 % anyatejes időkhöz képest, amikor minden pelusban volt valami, most napi egy ha van reggel, ráadásul egész

este és éjjel erölködik, tekereg, sír.

Hasmasszázs, espumisan,normaflore, biogaia infacol megvolt. Coliefet kap, az bevált hasfájás ellen.


Mit próbáljak még? Nem az a baj, hogy kevés vagy ritka a széklete és a színe is mustár, állaga közepesen híg, hanem hogy erölködik és rossz a közérzete, sírdogál emiatt sokat.

Mit egyek, hogy jobb legyen neki?


2012. szept. 6. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

fektesd a hátára és tornásztasd meg

a kis lábait egyszerre húzd fel a hasához, ez könnyíti az emésztést a pukikat és talán könnyebb kakit.

2012. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

minden pelenkázásnál körözök a lábával, masszírozom a hasát (korábban jártam hasmasszázs tanfolyamra, így elég sok fogást tudok) de max átmenetileg enyhíti, 10 perc múlva ha letettem, megint fáj neki

:(

2012. szept. 6. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Vizet kap? Vagy esetleg egy kis cukrozatlan édeskömény vagy csipke teát? Lehet segítene. Ha nagyon nem segít semmi, akkor váltsatok tápszert.
2012. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

vizet nem kap, adjak neki? Mennyit?

azt tudom, hogy az anyatejeseknek nem kel víz, a táposoknak meg néha igen, de ő fele-fele eszik.

amúgy a tejem sem túl zsíros, sőt elég híg :(

2012. szept. 6. 17:32
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

igen az édeskömény tea jó megoldás lenne

vagy a mecsek baby tea.,

a mai világban már anyatej mellett is adnak vizet a babának pláne a nagy melegekben,

oké az anyatej eleje is vizes ha szomjas kiszívja de ezek szerint nem elég tápláló a tejed,a tápszerre meg hamarabb megszomjaznak a babák.

2012. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mecsek babyt adtak a kórházban minta darabokat, akkor megcsinálok egy filtert és adok neki..mondjuk 20-30 mlt? vagy mennyit?
2012. szept. 6. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy-két kiskanállal adj először, hogy szokja a kicsike az ízét.
2012. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

csak egy ötlet: lehet a laktoherb szoptatós teától?

mivel kevés a tejem, ezt iszom, de ebben is van egy csomó gyógynövény. Bár nagyon hígra csinálom (egy literbe egy filter)de valamennyi biztos átjut belőle...

2012. szept. 6. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:

A laktoherbben a kamilla lehet hasfájdító, az én gyerekorvosom még szülés előtt letiltott róla.

Tejszaporításra én az Urtica Urens homeobigyót ajánlom (5CH, 2*5 bogyó naponta), nekem nagyon bevált :)


Szerintem ha kap majd inni pár kortyot, nem lesz olyan erőlködős a kaka. Ha nagyon sokáig nem kakil esetleg, és szenved, akkor reggel, evés előtt adj neki egy pici langyos CUKROS kamillateát, az szokott segíteni. Vagy egy fél glicerines kúpot (hosszában kettévágva, de ezt csak végső esetben, mert hozzászokhat).

2012. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!