Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány centi és hány kiló 10...

Hány centi és hány kiló 10 hónaposan a babátok?

Figyelt kérdés
Mennyivel született?
2009. aug. 6. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A lányom 7.40 kg,és 71 centi.3001gr-mal és 50 centivel született okt.4-én.Sajna nem nagyevő,viszont örökké lót-fut,meg nem áll.
2009. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3910g és 57 cm volt születésekor.Most 10hós és 9,5 kg, 75 cm.
2009. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 9,5 kg, és 75 cm.

Ő 3, 84 kg-mal és 52 cm-rel született.

2009. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtattatok.

A védőnő azt mondta, hogy a kisfiam nem fejlődik kellőképpen, mert nem fogja megháromszorozni a súlyát 1 éves korára. 3850 grammal és 59 centivel született, most 10 hónapos és 9,3 kg és 78 centi.

Köszi csajok!

2009. aug. 6. 17:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3500 g-mal és 49 cm-rel született

10 hónaposan 8 kg volt, és kb. 73 cm.

a legtöbb baba NEM háromszorozza meg a súlyát 1 éves korára

2009. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát, őszintén szólva nem értem a védőnődet. miért fontos ez a háromszorozás kérdés? szerintem viszonylag nagy babaként született a fiad, és teljesen jó, hogy ennyi idősen ilyen mérete van. sokszor én nem értem a védőnőket. és az a gyerek, amelyik 5 kg-val születik meg, az legyen 15 kg egy éves korára? irreális adatnak tartanám.

Az én fiam 2.850-nel és 50cm-rel született. most 75 cm, és 9.240 g, 11 hós.

én tökélesen jónak mondanám az "eredményedet".

2009. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem ezt a súly-parát a védőnőknél! Oké, egy pár hetes babánál (aki még ugye nem mozog) fontos, hogy megfelelően gyarapodjon. De egy 10 hónapos baba súlya rengeteg dologtól függ, egyrészt attól, hogy mennyire mozgékony, mert aki pl. már féléves kora óta mászik, az nem fog heti 200 grammokat hízni, az is biztos! Ráadásul vannak vékonyabb és erősebb csontozatú babák is. És ugyebár sokan ilyenkor éjszaka már nem esznek, tehát ettől is függ a súlygyarapodás. Kisebbik lányom pl. súlyra nem volt túl nagy 10 hónaposan, ám ez egyáltalán nem látszott rajta: hatalmas pofazacskói voltak, hurkás combjai, dagi karja, mindenki idősebbnek hitte, mert nagy volt. A mérleg szerint mégse, de a doki megnyugtatott, hogy nem a súly számít, nézzek csak rá, nem úgy néz ki mint aki nem fejlődik rendesen. Így látatlanba a te babád sem hiszem, hogy soványnak tűnne, sőt az ő súlya még a statisztikák szerint is teljesen normális. Kisebbik lányom most 7 hónapos és 8 kg, 70 cm (pedig vagy fél kg-val kevesebbel született mint a nővére, de súlyra most több mint amekkora a nagytesó volt ennyi idősen), duci baba, a szomszéd kisfiú 6 hónapos, de ő lassan 9 kg-t nyom (a hosszuk nagyjából egyforma), mégis kinézetre meg nem mondanák róluk, hogy az egyikük jóval többet nyom. Nyilván ő erős csontú, a mi kislányunk pedig vékonycsontú (férjem is és én is azok vagyunk). Nem érdemes ilyenekkel foglalkozni, egy anya úgyis látja a gyermekén, ha baj van, ha mondjuk fogyni kezdene, dehát ha egészséges és nem kap el valamilyen vírust, akkor nem fog lefogyni. És igen, 1 éves korára általában csak azok a babák háromszorozzák meg a súlyúkat, akik az átlagnál valamivel kisebb súllyal születtek, tehát 3 kg alattival.
2009. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lány 11 kg és 82cm! 3225g és 51cm vel született .Nagyon sokat mozog,most kezdett lépkedni egyedül úgy hogy meg sem áll! Ja és anyatejes!
2009. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én sem értettem ezt a súlygyarapodást, hogy 1 éves korra meg kell 3x-ni a születési súlyt.

Szerintem a kisfiam egy egészséges kis sajtkukac. Egész nem mászik, körbejárja a bútorokat, sétál ha van aki fogja a kezét.

De mivel első gyermek, nagyon könnyű rám hozni a frászt.


Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszoltatok és megnyugtattatok!

2009. aug. 7. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!