Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár szavas "kedveskedés" a...

Pár szavas "kedveskedés" a babának?

Figyelt kérdés

Mivel sosem volt a környezetemben baba, nem ismerek semmi ilyesmit.

Férjeméknél a "bárány-bárány-bucc" járta, fejkoccantással.

Ismertek valami hasonlót, esetleg mozgással kísérve?

Vagy valami kedveskedőset?

Én egyszerűn csak dögönyözök...de jó lenne más is.


2012. okt. 14. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem találta ki, mert rájött, hogy a 8 hónapos lányunk nagyon csikis.

"Baba-baba-baba-hopp" és megcsikolta a hasát. Úgy kacag ilyenkor :D, hogy meg lehet zabálni.

2012. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apósom "dudli judli-zik" :)Ami így fest: "dudli judli, dúúúúdli judli, dudli judlika" :D
2012. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy visszakérdés: a saját babáddal akarsz játszani, vagy ismerős babájával?? :) Ha saját, akkor érdemes eljárnotok Ringatóra, ott rengeteg ilyesmit tanulhatsz.

Ha más gyereke, akkor meg amúgy se biztos, hogy jó egy "fejkoccantás" - sok anyuka nem szereti, ha fogdossák a babáját.

Azért én leírom a gyerekeim kedvencét:

Megfogod a baba kezét/lábát és a tenyerébe/talpára rajzolsz, miközben ezt mondod: "kerekeset... böködőset... simítósat... csattanósat" (közben kört rajzolsz... megbökdösöd... megsimítod... megpaskolod). Nagyon egyszerű, az én kicsinyeim imádják.

2012. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb, ami spontán jön.

Nekünk rengeteg ilyen mondókánk van, amit úgy az adott szituációban találtunk ki, és a babám azokat szereti a legjobban.

A legújabb pl, hogy a hupikék törpikék zenéjét éneklem neki, és minden sor végén összedörzsöljük az orrunkat :) Tudom, ez így leírva nagyon bugyután néz ki, de a babám imádja, hatalmasakat kacag olyankor :)

2012. okt. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kis tenyerébe rajzolsz köröket, és közben mondod, hogy "kerekecske gombocska, itt szalad a nyulacska", és az ujjaddal picit megcsikized a hasát. Kislányom imádja :-D

Vagy: orrotokat összedörzsölitek , és "én is pisze, te is pisze, gyere pisze vesszünk össze!"

2012. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!