Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te beletenned a babakocsiba a...

Te beletenned a babakocsiba a macskadat?

Figyelt kérdés
Most latom facebookon, hogy egyik ismerosomek babat varnak es felraktak egy kepet, amin rajta van, hogy a macsakajuk benne van a babakocsiban. A baba meg nincs meg, meg tobb, honap, mire megerkezik, a macska szobamacska. Lehet baja igy szegeny babanak? Lehet, valakinek fel kene ra hivni a figyelmuket, hogy nem kene? Vagy csak en gondolom igy?
2012. okt. 14. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem tenném bele!!

De biztos kitisztítja a babakocsit mire a baba megszületik!

2012. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Semmi közöd ahhoz, hogy mások hogy élnek. Biztos van pár dolog, amit te csinálsz rosszul, neked is rosszul esne, ha ismeretlenek ezen csámcsognának.
2012. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
en nem tennem be, de azert a macska nem az ordog.plane ha benti macska es rendesen oltva es tisztitva van. Ha meglesz a baba akkor is ott lesz a macska mindenhol, tehat nem hiszem hogy ez nagy gondot okozna. lattam mar olyat hogy az ujszulott baba kutyaval macskaval alszik es semmi baja.
2012. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem raknam bele semmilyen korulmenyek kozott sem.
2012. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
miért ne rakhatná bele egy fotó erejéig. Nincs ebbe semmi. Mi baja lehetne ettől a gyereknek.
2012. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen egyetértek a 2. válaszolóval, nem neked kell foglalkozni vele, h mit kéne és mit nem. Ők így élnek, nekik így a jó és így tetszik. Felhívni a figyelmüket? Hát mi és ki vagy te?

Mellesleg ha szobatiszta akkor szobatiszta... Vannak akiknek igenis nagyon fontos a háziállat, mint egy családtag, én nem tenném bele, de nem is szólnék bele abba ha más beleteszi.

2012. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Egy rendesen tartott, tiszta egészséges macskától nem lesz baja a gyereknek Nyilván nem kell a macskaalomban hemperegnie a babának, de normál keretek között én nagyon nem értek egyet a burokban neveléssel és avval, hogy az állatot távol kell tartani a gyerektől. Azt írod még meg sem született az a "szegény" (nem értem miért kell ilyen jelzőt használnod) baba. Akkor meg mi a gond? Nyilván kisöprik és letisztítják mielőtt beleraknák a babát.

(Mielőtt lepontoz valaki, hogy felelőtlen anya vagyok, NEM raknám úgy bele a macskát a babakocsiba, ha már megvan a baba és használjuk a kocsit.)

2012. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krisztivan ***** válasza:
94%
Nem tenném bele,bele ment magától is. Semmi baja nincs a gyerekemnek a lakásban tartott soha ki nem járó macskámtól.Persze az első időkben jobban kell figyelni a takarításra,de ennyi.Természetesen takarítás,porszívózás és utána használta ismét a fiam a hordozót.Nálunk azt akarta a macska a sajátjának tekinteni.
2012. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
Én baba/kisgyerek mellett egyáltalán nem is tartanék kutyát vagy macskát. Visszataszítónak és veszélyesnek tartom.
2012. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezeket a babakocsikat nem lehet 100%osan kitakaritani (nekem is van gyermekem es babakocsim is), hiaba irjak, hogy huzatja jol takarithato, max szappanos vizzel attorolgetet, csakhogy akkor meg a hab marad benne, orult maceras kitakaritani.

Szobaban tartott kutyarol, macskarol meg csak annyit kerdeznek, hogy minden egyes pisiles kakalas utan kimossatok az allat hatsojat? Elofordul, hogy rakerul a bundajara. (Anyosomeknak van szobakutyaja, es gondolom ha kutyaknal elofordul, elofordulhat macskaknal is. De ha meg nem is, akkor is a luka erintkezett az urulekkel, tehat ott a bacilus. Ami nekik nem art, mert ok igy vannak kialakitva, de az nem jelenti azt, hogy egy ujszulott gyenge kis immunrendszere orommel fogadna az ilyen bacilusokat. Felre ne ertsetek, nem feltettem en soha a baciktol a babamat, de direkt modon nem kockaztattam az egeszseget.

Persze nem fogok nekik szolni, mar kommenteltek is eleg erdekesen a kepet paran...

Egy nagyobb gyermek aludhat is akar egyutt egy macskaval, na de egy ujszulott babakocsijaba belerakni egy macskat...

Sokan latom, hogy mar nagyon pici babak kozelebe odaengedik az allatot. Nincs is azzal semmi baj, ha megtanulja szeretni az allatokat, de ki nem allhatom azokat a kepeket, mikor a picibabanak szajaba liheg a kutya, a baba meg magathetetlen. Epp most olvastam egy esetet, picibabara rafekudt a macska, hogy melegitse kis gazdajat...az meg megfulladt. Ha egy allatot egy legterben tartanak egy babaval, en azt mondom, amig a gyermek magatehetetlen, az allatnak semmi keresni valoja nincs korulotte. Rakerulhet a szor a kezer, azt meg megeszi a gyerek. Johettek azzal, hogy semmi baja nem lesz, azoknak uzenem, hogy akkor egyenek sok macskaszort.

Ez csak a sajat velemenyem. Le lehet hurrogni.

2012. okt. 14. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!