Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már megvannak a fogzás...

Ha már megvannak a fogzás tünetei 1 ideje, mennyi idő, míg áttöri az inyt?

Figyelt kérdés
Már 1-2hónapja észrevehetőek a tünetek, de az utóbbi 1 hétben nagyon durva már! Hirtelen a semmiből elkezd nyűgös lenni, folyik az orra, piszkálja a fülét, minden a szájában, piros az arcocskája, alig eszik, szinte csak tápszert hajlandó éjszaka felkel, tegnap már vissza se aludt és hajnali 4-től reggelig kukorékolt... Mennyi idő, míg előbújik? 7 hónapos a picim
2012. okt. 14. 17:20
 1/5 A kérdező kommentje:
A széklete hol híg, hol normális...
2012. okt. 14. 17:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha folyik az orra és piszkálja a fülét én biztos ami biztos megnézetném egy orvossal, mert elképzelhető, hogy beszedett valami vírust és attól folyik az orra, ha pedig a fülét piszkálja és nem alszik, az is lehet, hogy be van gyulladva a füle.

Fogzás idején legyengülhet a kicsik immunrendszere és hajlamosak vírusokat, baktériumokat beszedni, könnyebben, mint a nem fogzásos időszakban.

Az orrfolyás az tuti vírustól van, de a fülgyulladás már lehet komolyabb dolog is.

Ez mellett persze simán megjelenhet a fogacska is, a fiamnál sok esetben a fog kitörése vírusos torokgyulladással járt együtt.

Amúgy ha folyamatosan tart a nyűgösség, nem alvás, nem evés, akkor szerintem pár nap és kint a fog, de ha betegség is közrejátszik, akkor nem biztos, hogy a foga vagy csak a foga miatt ilyen a gyerkőc.

2012. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál csütörtökön, mert meg volt fázva és csak az orrfolyás maradt meg kicsit! A doki azt mondta nem lát semmi rosszat és lehet a nyűgösség a fog miatt is lehet! 2napja fehér színű az inye alul ezért is gondolok erre, meg tényleg hirtelen tör rá a nyűgösség! De jó hallani, h nem kell sokat várnom, mert elég fárasztó tud lenni! :(
2012. okt. 14. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg neki, már ha tudod:), hogy tapintásra milyen az ínye. Én előbb éreztem teljesen a fogat az íny alatt, majd pedig puhának az ínyét. Addig amíg csak törekszik a fog kifelé, addig kemény az íny, törés előtt pedig felpuhul egy picit. Nem mindig lehet egyértelműen érezni, de én már megfigyeltem néhány alkalommal.:)
2012. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyértelműen puha azon a részen! Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. okt. 14. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!