Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Normális, hogy a 17 hónapos...

Babócás kérdése:

Normális, hogy a 17 hónapos kislányomnak 6 foga van (alul 2, felül 4) és most tört ki a szemfoga?

Figyelt kérdés
Anyatejjel és normál élelmiszerrel (amit mi is eszünk) táplálom. Nyàron nem, de szeptembertõl kapott már D-vitamint is. Lehet túl aggódom, lehet nem. Jó lenne ha akadna olyan is aki hasonló cipõben jár/járt, és meg tudna nyugtatni...:-)

2012. okt. 3. 00:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést! A "most tört ki a szemfoga" mondatomat úgy értettem, hogy most törte át az ínyét...
2012. okt. 3. 01:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Még fogorvoshoz is elvittem:) Azt mondták, hogy semmi baj, ez a jó. Bár nem értem, hogy miért, mert alig tudott rendes kaját megrágni. Engem megnyugtattak.


1 évesen felül 4, alul 2

kereken 1,5 évesen: egyszerre: alul 4 jött most ki. 2 rágó és két metsző


Az első 6 is egyszerre jött. Semmi jele nem volt a fogzásnak hihetetlen módon, egyszer csak ott voltak a fogai.

Szóval most 19hósan félig kinőtt fogai vannak, összesen 10 db

2012. okt. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. "Örülök", hogy nem csak mi járunk ilyen cipõben. Mert a közeli rokonok gyerekeinek mind "normális" idõben és helyen bújtak ki a fogaik, vagy legalábbis átlagosan.

Az este egy kicsit tùl idegeskedtem, de mára màr megnyugodtam. Hiszen minden gyerek más!:-) Ezt kell elhinni!

2012. okt. 4. 01:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom lassan 16 hónapos lesz és még "csak"4 foga van.2 felül 2 alul:)
2012. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:-)
2012. okt. 5. 01:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Az Én iker fiaim is 17 hónaposak és még nekik is csak 6 foguk van, pedig Ők születésüktől kezdve kapják a D vitamint és még nyáron sem hagytuk abba!!! Nekem azt mondta a gyerek orvos, hogy az a lényeg, hogy 2 éves korukra kijöjjön az összes tejfog! :)
2012. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!