Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első szót meddig kell...

Az első szót meddig kell legkésőbb kimondani? Ha nem beszél, akkor hová kell vinni?

Figyelt kérdés
Védőnővel nem tudok beszélni ilyesmiről, mert egyébként is nagy hülyeségeket szokott mondani.
2012. okt. 14. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Olyan érdekes, hogy itt a legtöbb anyuka sokkal okosabb a védőnőknél/csecsemősöknél/orvosoknál. Nem értem akkor egyáltalán minek kell éveket tanulni ezekhez a szakmákhoz...
2012. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Viheted logopédushoz, baja nem lesz tőle, csak lehet, hogy három éves korig nem csinálnak vele semmit.

De ez nem biztos, mert újabban előbb is elkezdik a kezelést megkésett beszédfejlődéssel.

2012. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 3 éves kor, főleg fiúknál ez az elvárt. Bár a környezetünkben van olyan anyuka, aki már 2 évesen elvitte a kisfiát hallásvizsgálatra, mert valami gondot észleltek a gyerkőcnél - nem reagált, ha szóltak neki, visításon kívül nem adott ki más hangot, és nem is volt babahablaty. Ezek olyan jelek, amik arra utalhatnak, hogy a gyermek hallásával van gond, ilyen esetben nem is elvárható, hogy beszéljen.
2012. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Én megkérdeztem a védőnőnket mikor nem akart a 2,5 éves fiam beszélni. Azt mondta túlaggódom és majd beindul a beszéde.


Nem pazarlom tovább a szót, kiderült róla 4 évesen, hogy beszédfogyatékos, mai napig küzdünk. Én azt hiszem, hogy nem csak a terheseknek járna ki az a privilégium, hogy bármilyen baromságért bemenjenek a kórházba, hanem a már megszületett csecsemőknél is.


Azt mondják, ha 3 éves korig nem szólal meg, az jelenthet gondot.

2012. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretségi körben a kisfiúk szólaltak meg később, általában 2,5 éves kor körül, de akkor szinte egyből folyékonyan, mondatokban beszéltek. A lányok hamarabb rákezdtek szavakkal, majd tőmondatokkal.
2012. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj első, de el tudom dönteni, hogy hülyeséget mond-e!

Nekem kislányom van, és ugyan még csak 15 hónapos, de azért kicsit fura, hogy nem mond egy szót sem. De még csak a saját nyelvén sincs semmi zagyvaság amit mindig ugyanarra a dologra használna. Persze a szája be nem áll, de zagyva az egész. Nem is mutogat.

2012. okt. 14. 20:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Moira. Ne aggódj:-) Még csak 15 hónapos, bőven van még ideje.

A nem mutogat az mit jelent? Nem mutatja hol a lámpa? Állathangokat utánoz?

TITA_TÁTÁ_BABA_vagy BABABABABA_brümmögés,ezeket csinálja, vagy hasonló "szavakat" mond?

2012. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Én azt nem értem hogy ha valamit úgy érzek nem stimmel ,akkor addig járok utána amíg nem igazolom egyik vagy másik variációt.Ez nem a védőnő kompetenciája.
2012. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

az, hogy nem mutogat, az baj.

az, hogy nem mond értelmes szót, nem baj.

mivel kislányod van, így 2 éves korban viheted a korai fejlesztőbe, a nem mutogatás miatt kicsit előbb, mert ez egy nagyon rossz dolognak lehet az előjele, de nem akarlak ijeszteni.

mi is ezzel a problémával vittük a fiamat a koraiba 2 éves korába, hát kapott is gyanút.

nekünk a direkt tanítás jött be. elővettem minden játékot ami volt az "első szavaim" könyvébe és milliószor megmutattam, hogy a könyvben a maci olyan mint az ő macija, na meg a többi dologgal.

minden nap végigmentünk a lakáson és mutattam, hogy ez az ágy, ez a párna, ez egy kép, ez a hűtő, stb.

így hamar belejött a mutogatásba, ajánlom inkább otthon direktbe tanítgasd mielőtt mindenfele elviszed, hátha ráérez :)

2012. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha a te kérésedre nem mutat rá tárgyakra. Én úgy tudom, hogy akkor van baj, metakommunikációként nem használja a mutogatást. (pl. ha a felső polcról szeretne egy játékot, akkor arra rámutat)


A tényleges beszéddel/szavakkal ráér még.

2012. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!