Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek pelenka - mennyit...

Újszülöttnek pelenka - mennyit és milyen méretűt érdemes elsőre bevásárolni, ha a kórházba is nekem kell vinni a pelenkát és az első napokra, otthonra is bevásárolnék előtte?

Figyelt kérdés
Ti hogyan számítottátok ki, hogy hogyan éri meg?
2010. dec. 20. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne vegyél előre sok pelenkát, mert nem tudhatod, hogy mekkora kell és milyen márka.

Egy csomag 1-es méretet vegyél a kórházi napokra. 20-30 darab van benne, bőven elég lesz.

A többit akkor vedd meg, ha már megszületett. Lehet, hogy nem is kell több 1-es csomag, hanem nagy babád lesz és akkor 2-es méret kell.

Sok babának érzékeny a bőre a pelusokra, kinek a libero válik be, kinek a pampers, stb.

Nem érdemes előre betankolni, mert könnyen a nyakadon maradhat a pelus.

Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsővel teljesen egyet értek.

Annyival egészíteném ki, hogy az 1-es méretet Newborn-nak hívják.

Illetve érdemes a vége felé a súlybecslést figyelni, és ha 3,5 vagy akár 4 kilót becsülnek, akkor vegyél egy 2-es (mini) csomagot is.

Utóbbi 3-6 kilós babára jó, előző pedig 2-5 kilósra.

Nekem első babával, aki 2850-el született, még otthon is hetekig elég volt az újszülött méret, másodikkal, aki 3660-al született, már azt az egy csomagot is kínlódás volt elhasználni, mert kifolyt állandóan a pisi...

Ha veszel egy csomag egyel nagyobbat, abból meg baj nem lehet, mert ahogy nő, úgyis kell.

2010. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Súlybecslést csak a 36 hetes ultrahangon mondanak, nem?

Vagy utána is van még olyan vizsgálat, ahol tippelnek a születési súlyra? (Mármint ami után még tuti van idő pelenkát venni...)


Egyébként melyik newborn márkát ajánlanátok?

2010. dec. 20. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mekkora babát jósolnak az ultrahangon, marhára nem mérvadó, ne erre alapozd a pelenkavásárlást.

Újszülött méretű pelusból a kórházba tényleg elég egy csomag és otthonra sem vásárolnék be túlzottan, mert nagyon hamar kinövi. Pl. amikor már 4kg volt a babám kicsi volt neki az a pelus, ami 5kg-ig jó, de ezt majd úgyis kitapasztalod te is. Mi a látogatóktól is kaptunk pelust, nem is keveset és volt, amit már ki se bontottunk, mert kicsi volt. Szóval arra is számíts, hogy kapni is fogsz, max. 1 kicsi csomagot vennék és 1 nagyobbat kezdésnek, aztán majd meglátjátok mekkora méret kell.

2010. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A súlybecslést megközelítőleg értettem, persze vannak eltérések, de azért azt általában bejön, hogy ha óriásbébit jósolnak, akkor azért alacsony súllyal nem fog születni és fordítva... :o)

Nekem pl. 36. héten mondtak 3800 grammot és 38-on lett 3660, tehát azt lehetett tudni, hogy nem lesz 2,5 kilós babám...

2010. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi például elég sokáig használtuk a newborn pelust(Liberót). A kórházban 2-es méretet adtak, ott is Liberot, elég nagy volt rá. (2950 grammal, 51 cm-rel született a lányom).

Próbáltuk még a Huggiest, az nem igazán jött be, így azóta is a Liberonál maradtunk.

Szóval nem vásároltunk be előre x csomaggal, de jó pár hétig a kezdő méretet használtuk.

2010. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!