Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujszülöttet hazahozva mivel...

Ujszülöttet hazahozva mivel fürdessük? Én a kórház által felírt fürdetőkrémre gondoltam, de a védőnő szerint elég a tiszta víz is. Valóban?

Figyelt kérdés

A tiszta víz is megtisztítja a bőrét? Főleg nyáron, ha meleg van, és rárakódik mindenféle szösz a hajlataiba. És ha tiszta víz, akkor meddig az?

És testápolót használtok?


2008. máj. 20. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az első napokban nem kellene használni semmi mást a tiszta vizen kivül,max.fürdés után egy kis hintőport a hajlatokban...
2008. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi használjuk a fürdetőkrémet! A védőnők annyi minden hülyeséget kitalálnak újabban... A fürdetőkrémet kell a vízben feloldani, sőt az én orvosom azt is mondta, hogy még a babára is kenhetjük, mert a víz leoldja. de én az első 2-3 héten gyógyszertári olajjak kentem a kis száraz bőrét, s amikor megszűnt a száraz bőre, csak ale nature teszem be a fürdetőkrémes vízbe. Testápolót, johnsons termékeket csak 3-4 hónapos koruktól. A köldökét kell hintőzni, amíg a csonk le nem esik. Utána azt sem. puszi: 5 hetes baba anyukája
2008. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a hajlatokat olajos vattával kell tisztítani fürdés előtt. (előző hozzászóló)
2008. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Johnson terméket még én sem használok, nem hogy a babám, teli van méreggel. Jó a fürdetőkrém, mert a klóros víz teljesen kiszárítja a baba bőrét.
2008. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kezdettől a fürdetőkrémet használom. Picit belemártom a vízbe, hogy ne hidegen kenjem a bőrére, de úgy használom, mint egy fürdetőt. Átkenem vele a testét és leöblítem. Az arcát viszont csak tiszta vízzel törlöm át.
2008. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én fürdetőkrémmel fürdettem az elejétől kezdve, azt elvileg úgy kell csinálni, hogy ugye a kiskádba teszel egy textilpelust, és azon szétdörzsölöd a krémet, és arra engeded rá a vizet. Amikor már nem tettem textilpelust a babám alá, akkor egyszerűen rákentem a krémet a kiskádra, és jó erősen ráfolyattam a zuhanyt, az is jól feloldotta.

Testápolót most épp használunk, mert kaptunk ajándékba egy Johnson's testápit, de én sose venném meg, mert állatokon tesztelik, nagyon durva, hogy miket csinálnak velük, és én ezt nem vagyok hajlandó támogatni.

2008. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fürdetőkrém nem azért jobb, mint a tiszta víz, mert tisztább lesz tőle. Egy újszülött még nem piszkos. Egyszerűen azért jobb a fürdetőkrém, mert nem szárad ki tőle a baba bőre! (a tiszta víz is kiszáríthatja!)

persze ez csak a gyógyszertári fürdetőkrémre igaz, a drogériákban kapható babafürdetőkre nem!

2008. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok, én is nagyjából így gondoltam:-)

És hogy egy baba nem lehet piszkos? Keresztlányom anyja 16 évesen szült. Nem fürdette rendesen, mikor én fürdettem, hát had ne meséljem el mi volt a kicsi nyaka alatt.... ( a melegtől izzadt bőrére teljesen lerakódott a kosz-por szegényemnek...)

2008. máj. 20. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!