Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem, miért baj ha...

Nem értem, miért baj ha egyedül alszik el?

Figyelt kérdés
A fiam 2 és fél hónapos. A minap voltam egyik bnőmnél, ahol ott volt 2db terhes bnője, akik kérdezgettek a szülésről, gyereknevelésről stb... Szóba került h a babám 1 hónapos kora óta ha lerakom az ágyba, egyedül alszik el,pedig nem is "szoktattam", csak vhogy mikor leraktam, bealudt és ez a mai napig így van. De soha nem sírt, v nyüszögött, kb 5 perc és aludt. Előtte 1 hónapig pedig cicin ha elaludt,nem ébredt fel amikor leraktam. Aztán lehurrogtak,mert h a babának szüksége van az alváshoz az anyjára, meg h ringatni kell... miért ringassam és altassam kézben,ha az ágyában 5 perc alatt elalszik? napközben dajkálom, van h elalszik kézben, de sztem ez neki elég.
2012. okt. 15. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

tök jól csinálod, ne hallgass rájuk

később sem lesz problémád az altatásnál, napközben meg nyilván eleget foglalkozol vele, semmiben nem szenved hiányt

2012. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

dehogyis

örülj neki hogy így alszik el !

ne figyelj rájuk, majd megtudják ők is... :)

2012. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez egyáltalán nem baj. A kisfiam 3 hónapos és újszülött kora óta egyedül alszik el. Persze van mikor dajkálásra van szüksége és akkor dajkálom is.

ÉN nagyon örülök annak, hogy egyedül alszik el. Majd azok a lányok is megtudják, hogy milyen jó amikor a gyerek egyedül elalszik.

2012. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Majd ők is rájönnek nemsokára, hogy milyen nagy áldás is tud ez lenni, vagy milyen jó lenne, ha náluk is majd elaludnának így a babáik!:)

Mi is így csináltuk, és hálát adok az égnek, mert most, hogy már lassan két éves, imádja a saját kis kuckóját, és nekünk is így a kényelmesebb és a praktikusabb.

Attól, hogy külön alszik, még épp annyit van vele foglalkozva, mintha ott aludna a szülők között...Nem függ össze a kettő!

2012. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Használd ki ezt az időszakot, hogy elalszik egyedül, két hónap múlva úgyis visszasírod majd :)))
2012. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz vele. Minden gyerek más, az enyémek úgy aludtak mint a kismalacok, összebújva és hisztérikus rohamot kaptak a rácsoktól. Más anyuka mondta, hogy az ő gyereke csak körbekerítve tud aludni, mindenhová hordozható ággyal mennek. Két barátnőm van, akinek olyan a gyereke olyan mint a tiéd, betették a kiságyba a picit, aki ott csendben elaludt és egyik sem így szoktatta. Az egyiknek azóta lett még két gyereke, azok meg bújósak, ők nem szeretnek egyedül aludni.


Egyébként a 3 gyerekes barátnőm legnagyobb lánya kifejezetten utálta már piciként a ringatást, ő attól sírt ha nem tették le és nem hagyták nyugton. ....

Azt csináld ami a te gyerekednek a legjobb, ha egyedül elalszik, akkor jó.

2012. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 gabszem ***** válasza:
92%
csak irígykedtek :) nagyon jól csinálod
2012. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj. Majd ringassák a 10 kilóst is, ha azt akarják. Az esti mese bevezetéséig én is csak leraktam őket és aludtak. Ügyes vagy te is meg a babád is. Nap közben pont eleget lehet cipelni meg ringatni, ha akarod.
2012. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hiába kérdeztem én vissza, h miért lenne baj, vagy miért szoktassam a ringatáshoz ha nem igényli, azt a választ kaptam h "akkor is kell a babának az anya közelsége"... Mind a kettőnek első gyerek és addig, amíg énis meg nem szültem, csak elméleti tudásom volt a gyereknevelésből, gyakorlati pedig nem.. De minden teljesen másképp működik, mint ahogy azt sokan (mint pl énis) elképzelik. Rájuk hagytam, annyit hozzátettem, h sztem így a tökéletes és így továbbra sem dajkálom este, ha NEM igényli. Ezzel annyiba is maradt,mert bnőm témát váltott.
2012. okt. 15. 20:04
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
gabszem: ez nem irigykedés, hanem arról van szó, hogy valakinek egy dolog működik a saját gyerekével és onnantól kezdve azt hiszi, hogy nála a Bölcsek Köve és az minden gyereknek úgy jó, és el sem tudja képzelni, hogy másnak meg más válik be. Holott van olyan, amikor két testvérnek is más az igénye, ami az egyiknél működik, a másiknál nem. Ennyi az egész.
2012. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!