Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni 1...

Hogyan tudnám rászoktatni 1 hónapos babámat, hogy egyedül is elaludjon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz este elaltatni.Csak cicin hajlandó elaludni(ilyenkor is legalább 1 órát cumizza),ha félálomba beteszem a kiságyba egyből őrült sírásba kezd. Ti hogy altatjátok babátokat?Egyébként egyenlőre nem megterhelő így altatni,sőt élvezem is,de később még nehezebb lesz rászoktatni a külön elalvásra :(
2012. okt. 8. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

10 hónapos a fiam,mai napi ölben alszik el.

Jó lenne leszoktatni már,mert nehéz,de nincs szívem sírni hagyni.

2012. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele,annyira tud sírni szegényem.Pedig próbálkoztam rengeteg dologgal,de kell neki a közelség este. Ha elaludt rendesen csak akkor tudom az ágyába tenni...
2012. okt. 8. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:
A hogyanra nem tudom a választ,nekem sem sikerült,de később(igaz majd másfél éves korában),egyik napról a másikra úgy döntött,hogy nagyfiú,és szopizás közben nem aludt el,hanem "szólt",hogy most már tegyem az ágyba.Azóta is egyedül alszik délben,és este is.
2012. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsés vagy! Nagyon sok ellenpéldát hallottam,és nagyon rástresszeltem arra,hogy nem tud majd este máshogy elaludni.
2012. okt. 8. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is sírt, mikor a kiságyba tettem.Aztán az lett a vége, hogy 1,5 hónapig a mellkasomon aludt.Képzelheted mennyit aludtam én,viszont este 10től másnap reggel 8ig aludt.Egyik este gondoltam egyet és magam mellé tettem mikor elaludt.Most 4 hónapos és mellettem alszik.Szerintem aludna a kiságyban is, de van,hogy még most is felébredek éjjel és megnézem lélegzik-e.Első baba és féltem, lehet meg lesz a böjtje, de saját megnyugtatásom miatt ez most jó így.
2012. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat változnak az idők folyamán...

Az első három hónapban én is mindig ringattam, úgy aludt el. Aztán meg szinte minden átmenet nélkül egyedül is elaludt úgy, hogy szopi után amíg tettem-vettem a szobában, betettem a kiságyba, aminek az oldalán lóg 1-2 játék, és eljátszott vele. Aztán ki is mentem a szobából mindig, és már csak arra mentem vissza kb 10 perc múlva, hogy elaludt :)

Ez ment 5 hónapos koráig. Most viszont az a mániája, hogy csak úgy alszik el, hogy ha fogja a kezemet, és az arcára teszi, így átöleli a kezemet. Úgyhogy sajnos sokszor nincs türelmem a kiságy mellett állni és várni, hogy mi lesz, így mostanában ölbe veszem, és leülünk a tv elé, én nézem, ő meg szépen lassan elbóbiskol.

Én is szeretném visszaszokatni, de sajnos mindez a fogzásnak köszönhető, és nem nagyon megy. Próbáltam már szundikendőket is, de csak az én kezem jó Neki :)

De hiszem, hogy lesz ez még másként is, mint ahogy volt is...

2012. okt. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mi is egy honaposak vagyunk. ;) hat mivel a korhazban mindig ringattam,ill cicin aludt el,itthon drasztikus megoldas kellett. Egy teleeszi magat es mar bufizesnel is rongybaba,akkor nem kel fel,amikor a kisagyba teszem. Masik,felebred,sir egy kicsit,kisirja nagat es elalszik magatol. Mostanra mar rajott,hogy nem uvoltve sir,csak mergelodik kicsit es mar alszik is. ;) faj a sziv,de a babak okosak,raereznek idovel a dolgokra...

Ja es ami nagyon jo,ha nincs bolcsod,babahordozoban vagy babakocsiban. Beteszed alvohelyzetbe es ringatod,amig el nem alszik. Hatranta,hogy utana bolygatni nem erdemes,igy vagy meleg helyen kell tartani a kocsit a lakasban vagy kell egy benti kocsi ;)

2012. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy :) A babádnak meg kell érnie rá, hogy egyedül aludjon. Az a természetes, ha igényli a közelséged, és te kielégíted ezt az igényét. Hidd el, ha ilyenkor vele vagy amikor kéri akkor később magától fog a külön helyére menni. Szóval ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy külön kellene aludnia! És semmiképp ne hagyd sírni!!
2012. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán magától is kialakul. Kislányom könnyű eset (most már). Eleinte ő nappal például alig aludt, este is ringatni kellett. Amikor elaludt a karunkban, iszonyat óvatosan letenni, nehogy felkeljen. Aztán esténként már egyáltalán nem kellett altatni, vagy kaja közben elaludt, vagy büfi közben vagy leraktam kómásan és az ágyban elaludt. Ez szerintem kb azóta van így, mióta átalussza az éjszakát (kb 7 hetes kora óta). A nappali alvásoknál sokáig altattam, de már nem kellett olyan óvatosan letenni, aludt tovább simán. Aztán mostanában már nagyon hisztizett altatáskor, kezdtem aggódni, hogy mi lesz, de egy ilyen alkalommal, kissé elegem lett, betettem a kiságyba, kapott cumit és mondtam, hogy aludjon. És aludt! Azóta így csinálom, van, amikor kicsit kell előtte ringatni, van, hogy rögtön alszik. Szóval nálunk magától jött a dolog. Holnap lesz egyébként 5 hónapos. Pár napja átfordul már a hasáról a hátára is, ez kicsit nehezíti a dolgot, mert ő mindig hason alszik, és ahogy leteszem próbál fordulni, de azért így is elalszik csak lassabban. Azt hittem, hogy elrontom a ringatással és soha nem fog tudni egyedül aludni, de egyelőre úgy néz ki, hogy tévedtem. Valószínűleg csak most érett meg rá. Bocs, ha hosszú lett, hátha tudtam segíteni. Egyébként nálunk, amíg tartottak a nehézségek, amikor igazán durva volt a helyzet, zenére ringattam és úgy nagyon hamar elaludt. Meglepő módon Majkára tud nagyon jól aludni, gondolom az ütem miatt. :-)
2012. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!