Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg az apósomm...

Hogyan értessem meg az apósommal, hogy ne dugdossa a fejét a Baba arcába?

Figyelt kérdés

7 hónapos a Kisfiam. Eddig is zavart, hogy odadugja a fejét (és közben hangosan beszél), de most jön a náthás, influenzás időszak.

A másik fő oka, hogy nem szeretem ezt, mivel após galambokkal foglalkozik (a Párom emberi fertőnek hívja). Oké, hogy kezet mos, de a fejét nem mossa meg...

Gondoltam, legközelebb én is odadugom a fejem az arcába, biztos nézne nagyot.

Nagyon értetlenek, mintha mi hülyeségeket beszélnénk a Párommal.


2012. okt. 16. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell agyon félteni azt a gyereket... Ha annyira zavar, akkor meg lehet kérni. "Apuka, Pistike olyan kicsi meg, nem akarom hogy elkapja apuka tol az influenzat. Kicsi távolabbról tessék mar beszélni hozza."
2012. okt. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem inkább maga az após a probléma. Ha egy félméterrel távolabb megy tőle is elkapja a kicsi az influenzát. Akkor is hat rá a galambfertő.
2012. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Engem is zavarna,én szólnék neki vhogy szépen..Nekem meg mindig a kezét fogdossák,pont azt nem kéne,mert az mindig a szájában van(5 hós),szoktam szólni,h nyugodtan meg lehet simogatni a hátát v a feje tetejét,azt nem kapja be..
2012. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk is szoktak közel hajolni a nagyszülők a babához, de még eszembe nem jutott ezért rájuk szólni. Az influenzát vagy bármit Tőletek is elkaphatja a gyerek, de ha Téged annyira zavar apósod,talán kérd meg szépen, hogy ne hajoljon oda. A párod az apját hívja emberi fertőnek vagy a galambokat?? Ha az apját, akkor azért ez elég furcsa.
2012. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
7 hónapos a gyereked. Már nem lehet burokban tartani. Ha influenzás lesz akkor kérd meg, hogy olyankor ne menjen a gyerek közelébe. Amúgy gondolom nem most lettek a galambok már a gyereked "megkapja" azokat a baktérium flórát ami a nagyszülőknek van. Nem hinném, hogy ettől lesz baja. De most komolyan. Ha nem éri inger az immunrendszerét akkor hihetetlen beteges lesz. Azért szerintem ennyire nem kellene félteni. Had ismerkedjen meg a világgal. Sőt én még meg is mutatnám neki a galambokat és ha lehet egyet még hagynám meg is simogatni.
2012. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Próbálom majd lazábban venni.

Csak a védőnő, akiben megbízom, ő sem dícsérte a galambokat, mikor erről beszéltünk.

A galambokra érti a fertőt.

Simogasson meg egyet... Na azt semmiképpen.

Első gyerek, de nem neveljük burokban. Nem az a gond, hogy közel hajol, hanem szó szerint a gyerek arcában van a feje, a haja. Mi sem így beszélgetünk.

Nálunk is vita volt a kézfogdosásból is, azt sem értették (a cumi nem kellett neki). Azért már nem is szólok.

2012. okt. 16. 11:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem az influenza a gond szerintem. Nekem halt meg családtagom galamb miatt. Nálunk egy időben a cumitjt vették a szájukba após-anyós ha leesett (anyós cigizik mint a gyárkémény), apósom fogdosta a nyelvét. Aztán szoltunk neki h nem kellene, a cumit le lehet mosni, ha van rá lehetőség.
2012. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: bocs cumiját vették....
2012. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm kedves 7-es válaszoló. Nagyon sajnálom.

Így van, jól gondolod, a galambok okozta fertőzésektől félek. Lehet, hogy az ő szervezete már immunis, de a Babánál meg okozhat fertőzést.

Nekem a húgom halt meg vasúti balesetben 10 éve, talán éppen ezért jobban féltem. A saját szüleim értik ezt, ők odafigyelnek.

2012. okt. 16. 11:57
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is utálom ha az arcába másznak és nem azért elsősorban mert a bacik...

miért kell az arcába mászni?mond meg nekik kedvesen,hogy a babád már jól lát távolra is és nem is süket!

ha nem érti akkor csináld azt vele amit ők a babával!

szép babázást :)

2012. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!