Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem fogom sírni hagyni, mert azzal nem érek el semmit? Vagy tényleg a férjemnek van igaza?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves lesz. 2 hónapos kora óta általában végigalussza az éjszakákat, este egyedül alszik el. Néha van 1-2 hét, amikor felébred éjszaka is. Most megint ott tartunk, hogy kb 1-1,5 hete, van olyan, hogy 1,5-2 óránként felébred. Ilyenkor átmegyek, kiveszem, cicizik és 10 percen belül alszik. Ha nem rakom cicire, nem nyugszik meg. A férjem szerint nem jó, hogy cicin alszik vissza, mert mi lesz később. Szerinte hagynom kéne sírni, hogy tanuljon meg egyedül visszaaludni. Hozzáteszem, nem ugrok minden nyikkanásra, mert van, hogy felsír, de abban a pillanatban vissza is alszik. Ilyenkor nem megyek át, vagy ha átmegyek, akkor is látom, hogy alszik, nem veszem ki.
2012. okt. 1. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Sírni hagyni nem kell de szerintem próbáld meg cici nélkül megnyugtatni, ringasd, puszilgasd stb. Ő már azért nem olyan kicsi, hogy csak a cici nyugtassa meg.
2012. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
mi kipróbáltuk hogy apa ment be és vízzel kínálta, első éjjel elfogadta és visszaaludt, második éjjel csak beszélt hozzá apa visszaaludt, harmadik éjjel nyöszörgött kicsit, de nem kelt fel. Így szokott le az éjszakai cicizésről 3 nap alatt. Én sem nyugtatnám cicivel,ahhoz szerintem már nagy, de ez az én véleményem.
2012. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam már cici nélkül is, de nem megy, vagy csak kb fél óra üvöltés után. Igazából tény, hogy a könnyebb utat választom, de nincs ébredés minden éjjel. 3-4 naponta van a durvább kb 2 óránkénti ébredés.

Apa végképp nem tudja megnyugtatni éjjel, sehogy. Meg, ha arra várnék, hogy ő menjen át, nem menne, mivel ő hagyná sírni.

A vizet nappal sem issza meg. :(

2012. okt. 1. 09:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a 4. foga jön most, én ennek tudom be az ébredéseket.
2012. okt. 1. 09:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Szegény, az a 4 fog nagyon tud fájni:(. Szerintem jól csinálod, hogy megnyugtatod, amikor erre van szüksége:).

Hogy mi lesz később? Semmi:). Megtanulja, hogy számíthat rád, így nem stresszforrás lesz számára az elalvás, agyilag megérik rá, hogy az el- ill. visszaalváshoz szükséges relaxált állapotba tudjon kerülni( ez sírással nehezen megy, tudod, stresszhormonok, ilyesmi...).

Férjed mennyire "kapható" az olvasásra? Van egy- két nagyon jó könyv, amiben szépen lejrják, hogyan működnek a gyerekek alvásügyileg, segítenek megérteni az ébredések fiziológiás okait. Ilyen könyvek pl.: Okosan nevelni tudni kell; No cry sleep solution

(azt hszem, magyarul Édes álom könnyek nélkül a címe, mostanában jelent meg magyarul); Éjszakai gondoskodás...

2012. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

jaaa


ha a foga jön akkor persze h ébred éjjel mert az nem éppen egy jó érzés -- pláne ha 4 egyszerre


mi most az utcsó 4el küzdünk vagy már 1 hónapja

1-2 hét még és a 4ből az első áttörik de még van 3 :-(


nekem 21 hónapos és ébred éjjel e miatt nem hagyom sírni nekem is és neki is jobb ha nem sír tehetetlenül

2012. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A férjed nagy fiú már! Javaslom a magyar nyelvet a megértetséhez...

Egy gyermekpszihológus barátnőm kifejezetten utasított engem, hogy ne engedjem sírni a lányomat. Most formálódik ki bennük az önkép csírái és ha sír és nem kap választ és ,,beletőrödik" az nagyon kényelmes az anyukának, de belül kialakul egy olyan kép miszerint nem fontos amiért sír, azaz az igényei miatt, önmaga miatt. A,,Megtanul egyedül elalduni" kényszerűségből pedig a ,,nem számíthat senkire csak magára" érzetet fogja később maga után vonzani. Ezzel együtt felerősödnek a ,,hisztikorszakok". Könyebb lesz vele baba korában, hiszen nem lesz olyan szeparációs szoronágsa mint egy anyás babának, viszont gyerekként azokat a komlexusokat amiket sokan meg sem értenek, vagy nem komplexusként hanem a gyerek jellemeként emlegetnek sokkal nehezebb kezelni. Főleg azért, mert ez kamasz korra teljesedik ki és maga után vonzza a szélsőséges lelkiállapotokat, figyelemzavar, agressszió, szorongás... Ezek ráadásként egy válás vagy valami hirtelen bekövetkezett esemény hatására teljesednek ki. De felnőttként is egy érzelmi trauma elég, hogy előhozza az emberben lappangó komplexusait. A szuicid hajlamú embereknél pedig kifejezetten egyik alap tényező, hogy baba korában vagy nem vár, vagy sokat magára hagyott kisgyermek volt az illető. Persze akik a ,,régi szokás" szerint nevelik a gyereküket azok kinevetik ezeket a tényeket és lebecsmérelik...hiszen ha szerencséjük van akkor úgyis csak 20-25 év múlva jön elő, most még dagadhat a mellük milyen jól csinálják, mert nem tudják mit tesznek tönkre. Mellesleg megjegyezném, hogy az én szüleim is ugyan így ,,altattak el" gyerekkoromban, mert korán érkezett a húgom, hagytak hát egyedül míg anyukám pocakos volt, hogy ,,megtanuljam". Felnőttként nem tudok egyedül aludni. Rettegek és sírok, ha nincs velem valaki. 25 éves koromig egyébként plüssállat nélkül képtelen voltam elaludni, mert azt szorongatva ,,tanultam meg" így hozzá tartozott az éjszakámhoz. Sokszor kapok dühromamot és sírok ha felidegesítenek, sokszor érzem úgy, hogy távolról sem vagyok kiegyensúlyozott hiába mutatom a külvilág felé. Arról nem is beszélve, hogy 1-1 dühroham alkalmával úgy érzem sokkal könyebb lenne kiszállni az életből. Aztán, ha megnyugszok ezek elfelejtődnek mintha soha nem is lettek volna. Kamaszként tragédia ahogyan a szüleimmel viselkedtem... Természetesen járok pszihológushoz, mert úgy érzem máshogyan nem tudok tenni azért, hogy a problémáimat megtanuljam kezelni, még ha tényleg a ,,normális" mérték között tartunk. Sokat megtanultam önmagamról, az emberi jellem fejlődéséről. Élő példának érzem magamat arra, hogy el lehet bizony rontani és nincs olyan, hogy ,,ilyen és kész". Ráadásul 1 évesed most kezdi a szeparációs szorongást a korának megfelelően... Örülj annak, hogy ez csak olyan mértékben van jelen, hogy éjjel felkel és egész nap nem övült amikor egy mp-re is kilépsz a látóteréből... Lehetne sokkal nehezebb is amit a férjednek nyilván ugyan úgy meg kell értenie mint ahogyan neked is, mivel ketten nevelitek a kicsit. Ha nem hajlandó megérteni téged, akkor a védőnődtől kérj egy telefonszámot egy gyermekpszihológushoz, hogy szeretnétek vele beszélgetni. El fogja magyarázni és jobban átláthatod majd. Nem tudom mennyi idősek vagytok, hogy a ti szleitek hogyan neveltetek titeket és mennyi problémátok van saját magatokkal, de sok mindenben magára tud ismerni az ember, hogy valóban igaz (apróságok). Rengeteg ember labilisabb érzelmileg manapság. Ez nem bűn és nem is tartják problémának a legtöbben, még is milyen jó lenne ha meg lehetne előzni ezt. Tizenéves gyerekek feketébe öltözve borotvában karcolgatják a csuklójukat és világfájdalmat játszanak, mert van egy zenei stílus ami erre búzdítja őket... De csak azt lehet búzdítani aki fogékony is rá! Ez pedig igen is ebből adódik. Nem véletlen, hogy ugyan az a korosztály(ahol ugyan azok az elterjedt nevelési módszerek érvényesültek) fogható meg az ilyen dolgokkal. Kicsit gondolkodtasd el a párodat. Szükség lesz rá!

2012. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az én babám 6 hónapos és őt is csak a cici nyugtatja meg. Már én is ki vagyok az éjszakai keléstöl de mi is kipróbáltuk, hogy apa megy hozzá. Nem egy sírós baba de ha apa megy ordit. Ha csak ő veszi ki a kiságybol akkor is sír, azt hiszi nem vagyok ott, szerintem. Neki is jön az örlő foga. Mert nem minden éjszaka eszik sokszor.
2012. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!


Egyébként a negyedik foga jön, nem 4 egyszerre. :)

2012. okt. 1. 10:10
 10/12 anonim ***** válasza:
ugyan szerintem , ha jön a foga akkor tök felesleges mással is hergelni éjjel, ha tudod hogy cicin megnyugszik. ez egy átmeneti állapot sírni hagyni nem szabad abból csak azt tanulja meg, hogy hiába sírok nem számíthatok anyára. Ha megszokná ezt az éjjeli cicizést akkor majd próbálkozz más trükkökkel ha kijött a foga, de addig kapjon csak cicit. az én kicsim is egy éves ő is felsír éjjelente, mert olyan kis kényelmes, hogy nem találja meg a cumiját, neki csak ez kell, átmegyek visszadugom a szájába de csak addig kell neki míg vissza nem alszik mélyen és akkor már kilöki. de ezért minden éjjel legalább egyszer felkelek, még akkor is ha csak 5 perc az egész vagy annyi se.
2012. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!